Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Visszatérő álom. Mással is...

Visszatérő álom. Mással is megesett már?

Figyelt kérdés

Kicsit kételkedem, hogy az Ezotéria kategóriába kellene írni... De mindegy.

Tehát, nagyjából 15 éve, hogy meghalt a mostohamamám, akkor voltam én 12 éves. Minden nyaramból 2 hetet ott töltöttem nála a mostoha unokatestvéremmel és nagyon jó volt. Egyáltalán semmi rossz emlékem nincs ezekről az időkről, sőt ellenkezőleg. A legtöbb jó, nyári emlékem onnan származik.

De mióta meghalt (15 éve!!) viszonylag sokszor rémálmom van, hogy a házában vagyok és ki kell menekülnöm vagy egyéb ilyen dolog történik ( üldöznek, vagy félek, hogy szellemként meglátom őt etc, vagy teljesen egyedül vagyok ott és ki kell találnom onnan, mint egy labirintus.)

EGyszerűen nem értem, hogy miért álmodok CSAK rosszat erről. És nem tudom elhinni, hogy 15 éve nem tudtam volna feldolgozni ezt az egészet.


Esetleg másnak volt hasonló? Vagy... BÁrmi... Ötlet?



2020. okt. 15. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

A mostoha nagyanyád tudattalanul ellenállást fejtett ki az irányodba. Pl nyugnek erzi a gyereket de ezt elfojtja mint helytelen erzést. Ilyenkor a gyerek álmaiban vagy fantáziaiban megjelenhet mint boszorkany vagy valami tulvilagi fenyegető leny.


Apai nagyanyammal volt ez nekem. Gyerekkoromba mindig feltem naluk este, amikor ott nyaraltam. Amikor meghalt évek mulva is voltak rossz álmaim a házzal. Egy idő után elmult magatol de en sokat foglalkoztam az álmaimmal. Spiral fuzetbe irtam öket egy időben.


Amit írtam elmeletet C.G.Jung munkájára alapozom. Ő sokat foglalkozott az almokkal es a mítikus elemek, mint boszorkany vagy szellemek jelentesevel.


A szellem ugy altalaban az elfojtott személyiseg részünket jelenti. Minnél inkább nem vagyunk hajlandóak szembesülni a személyisegunknek azzal a reszével, annál fenyegetőbb az álmunkban a lény(szellem, démon, stb)

2020. okt. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Úgy érzed, hogy a mostohamamád még itt van veled(házában vagyok). És nem tudsz tőle szabadulni(ki kell menekülnöm). Menekülsz még a gondolatától is(félek, hogy szellemként meglátom), vagy teljesen bele vagy merülve az emlékébe(egyedül vagyok ott) és nem találsz kiutat(labirintus).
2020. okt. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!