Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mi alapján találták ki az...

Mi alapján találták ki az álmoskönyveket?

Figyelt kérdés

Ma gondolkodtam el azon, hogy vajon mikor és hogyan találták ki azt hogy egyes dolgoknak az legyen a jelentése ami? Na meg ugye az sem elég ha mondjuk kutya van az álmodban, lehet az nagyon sokféle, és arra is külön van meghatározás.

Ennyi megfigyelés lett volna?

Vagy a tudatalattink próbál valamit mondani?



2020. okt. 17. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Az alapjuk,a babona.

Évszázadok alatti "kitalációk",amiket előszeretettel használunk magyarázatként.

2020. okt. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem szerencsés ilyet írni az ezo kategóriában, mert kapjuk majd a lepontozást, de az elsőnek van igaza.
2020. okt. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Klassz... :)

Én mégis bízom abban (minden alkalommal...:) )hogy az "Ezoteria", nem hülyék gyülekezőhelye,hanem másképpen gondolkodó emberek fogalma.

2020. okt. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#1 ében van valami

Én úgy vagyok vele, hogy a valóságot dolgozzuk fel álmainkban, s ha a kutyát hoztad fel akkor az Hűség lehet.

"kutya az ember legjobb barátja", kutyahűség. stb.

és igen ennyi megfigyelés, az ember hasonlítgat, (Sunyi róka). És amit nem ért keresi a magyarázatot. (még ha az amit kitalált, az távol áll az igazságtól )

2020. okt. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De a róka miért sunyi? Azért, mert a magyar nyelvben ez a hasonlat? Tehát az álmok jelentése között nyelvi különbségek vannak?
2020. okt. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Meg ravasz, ha lett volna dolgod eggyel tudnád.... hogy cseszett intelligens egy dög.

Az ázsiaiak pl.japánok is hasonlóan vélekedtek Pl kitsune szellem.

Fura, a kutyám miért nem akartál fent?

Szóval ez nem azért, mert a magyar nyelvben ez a hasonlat.

Hanem mert másképp voltak parasztok a parasztok.

Világszerte használták, ott a Bibliában a fáraó álma.

A görögök. De az indiánok is használták (Cézárnál is születtek legendák, hogy álombfól s bizonyos jelekből megjosolták a halálát "március idusát")

Nem mondom hogy nem babona, de elég nagy kultusza volt ami nem lehet 1-2 ember agymenése. Néphiedelem, megfigyelés.

Ma nem vagyunk kint a földeken naphosszat. Sőt van akinek kertje sincs.

Most az miben higgyen?

2020. okt. 18. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most van internet, sokszor gyorsabban terjednek a babonák, ami látható az ezo kategórián is.
2020. okt. 18. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egymás között a pletyi. viszont még mindig eszelős, képzeld el mikor se internet, se telefon, se posta sem volt vagy ha volt is nem sokan voltak írástudók.


És az álomfejtés mégis fennmaradt.


Én olyan vagyok ha fura álom volt vissza nézem az előző napokat, S amennyire lehet a gondolatokat. Filmek, sztorik meg hasonlók...

Általában azokból tevődik össze.


Mondjuk egy faék példa, de megyek a városban a beton dzsungelben egy laza beszélgetés régi ismerőssel. Kiderül, hogy biztosítás T akar kötni, vagy egy MLM-be akár hívni...a tapasztalatok alapján nemet mondanok de azért elgondolkodtat.

Az álomban megyek az erdőben szembe jön egy róka egy aranysárga tojással a szájában.

Meglát kiejti az arany tojást és elmegy. Közelebb lépek és kiderül hogy nem arany hanem záptojás volt.

2020. okt. 18. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azért írtam ebbe a kategóriába mert ide tartozik.

Igen összetevődnek abból is úgy gondolom ami történik velünk aznap, vagy előtte, de mint ahogy fentebb is írták jósoltak belőle. Vagy biztos volt már itt másokkal is, hogy előre álmodtak valamit.

Meg ugye engem a jepentések érdekeltek, mert ugye ha kutya van az álomban vagy ló nem mindegy a színe vagy mit csinál éppen, ezeket hogyan találhatták ki?

2020. okt. 18. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!