Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mi az oka, hogy álmaimban...

Mi az oka, hogy álmaimban rendszeresen egy adott helyen tartózkodom, ahol a valóságban nem szeretek lenni? Miért "vonz" tudat alatt/lelki szinten az a terület? (Ráadásul, napközben legtöbbször nem is gondolok rá.)

Figyelt kérdés

Van egy régi (majdhogynem több száz éves múlttal rendelkező) tanyánk, ahová egyébként nagyon ritkán járok ki (sokévente egy-egy alkalommal). Akkor is (tudom, furcsán hangzik) "rettegést érzek a levegőben, és én is félni kezdek".

Álmomban meglehetősen gyakran, különböző élethelyzeteket élek át az említett helyszínen, vagy éppen csak bolyongok a sötét szobákban, vagy idegen emberekkel együtt eltérő szituációkban veszek részt, néha valami szörnyűség is történik: gyilkosság, esetleg megtámadnak a szellemek, stb.

Legutóbb például majdnem összeházasodtam ott egy idegen, nálam nagyjából nyolc-tíz évvel idősebb nővel, azelőtti éjszakán pedig édesanyámmal járkáltam az udvaron, és rettegtem, mert éreztem, hogy idegen, ellenséges személyek/entitások közelednek, eközben anyukám meditált, és azt mormolta, hogy "piros pontokként" látja őket, ahogy közelednek a hátsó kert felől. Előtte pedig anya és húgom meggyilkolták a már amúgy is halott nagybátyámat, és felgyújtották autóval együtt az egész környéket. Régebben pedig megtámadott egy áttetsző, szürkés, kísértetszerű lány. Még hosszabb idővel ezelőtt meg döglött, rothadó denevéreket és baglyokat láttam az istálló és a kocsiszín környékén. Még sokáig sorolhatnám...

A valóságban (sajnos) már elhanyagolt, szederrel sűrűn benőtt lett a "farm".

Lehetséges lenne, hogy ez az egész valami olyasféle jelenség, mint amilyet a (Stephen King) Ragyogás (The Shining) című filmben láthatunk a hotel kapcsán? Hogy valamiféle, negatív energia lakozik ott? Esetlegesen valami energetikai "csomópont"/vízérhálózat lenne? Netán szellemek "vonzzák" álombeli gondolataimat oda? Vagy átok ül a helyen?

Tudom, sok a kérdés, és sokan azonnal elvetik az ilyen dolgok létezésének lehetőségét. Ezennel megkérném, hogy ők ne válaszoljanak, csak legfeljebb nagyon komoly/együttérző módon.



2020. okt. 18. 21:52
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
(27 éves fiú vagyok.)
2020. okt. 18. 21:57
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Pontosan azért, mert nem szeretnél ott lenni. A rémálmok is általában személyes fóbiákból alakulnak ki. Az álom a memóriád játéka.
2020. okt. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

22:07

Valóban nem szeretek ott lenni. Viszont régen szerettem, és akkoriban is éreztem valami "különöset" a közelében. Nem csak én.


Volt egy történés, amit azóta sem tudunk megmagyarázni. Olyan hétéves lehettem, amikor félálomban arra "vetemedtem", hogy rondán, hozzám nem illő módon ordibálni kezdtem, és olyanokat is "mondtam", hogy megölöm a nagyszüleimet, stb. Pedig akkoriban (és azóta sem) soha nem beszéltem csúnyán, és távol állt tőlem minden hasonló, szörnyű gondolat. Én úgy éltem át mindezt, mintha víz alatt lettem volna, cselekvésre képtelenül, és mintha nem én formáltam volna a szavakat. (A nagyapám és nagymamám volt a fül-és szemtanú.)

2020. okt. 18. 22:21
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
1# válasz + félsz ott lenni, félsz odamenni, ezért. Én nem akarok még gyereket, és nagyon félek a terhességtől és nagyon sokszor álmodom hogy gyerekem születik.
2020. okt. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

22:32

Mint írtam, tudom, hogy "több minden van az egészben" az általatok közölteknél. Ne írjatok több, egyforma véleményt. Nem hisztek, csak a tudományban, és ez a ti dolgotok.

2020. okt. 18. 22:42
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
A tudományban nem hinni kell, hanem elfogadni kell azt. Jobb lenne, ha benyögnénk valami ezoterikus baromságot, ami ugyan nyugtatja a lelked, de semmi valóságalapja?
2020. okt. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
A mi dolgunk, de te kérted a mi véleményünket/válaszunkat.
2020. okt. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

22:44

Jó dolog a tudomány, de nem értek egyet azzal, hogy csakis aszerint éljünk. Igen, jobb lenne. Ugyanis kellemesebb nyugodtan élni, mint a rideg valóságba kapaszkodni, ami ki tudja, talán bebizonyosodik idővel, hogy illúzió/eltér az eddig tapasztaltaktól.

2020. okt. 18. 22:49
 9/17 anonim ***** válasza:
45%
Ez egy tökéletes válasz egyébként. Legalább Te elismered, hogy jobb a kíméletes hazugság, mint a félelmetes igazság. Respect.
2020. okt. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

22:48

"Tudom, sok a kérdés, és sokan azonnal elvetik az ilyen dolgok létezésének lehetőségét. Ezennel megkérném, hogy ők ne válaszoljanak, csak legfeljebb nagyon komoly/együttérző módon."


Ennyi a válaszom.


22:50

Ki tudja, mi az univerzális igazság...

2020. okt. 18. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!