Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Megint visszatért a gyerek az...

Megint visszatért a gyerek az álmaimban. Szerintetek van különösebb jelentése? Én furcsállom már nagyon.

Figyelt kérdés

Többször álmodtam már gyerekkel. Mindig úgy, hogy az enyém. Az előző pár hónapja volt, azt álmodtam hogy megszültem egy kislány babát, aki pont olyan volt mint én babaként, de végül fel voltam háborodva, hogy nekem nem kell, vigyék innen, külföldre (???) csak ezt hajtogattam. Tegnap azt álmodtam, hogy későn derült ki, hogy terhes vagyok, hirtelen megnőtt a hasam,de már túl késő volt elvetetni, emiatt összeomlottam, és olyanokat mondogattam, hogy nem így terveztem, ez most keresztbe húzta az életemet, és nagyon féltem a terhességtől és a szüléstől. Rendesen felkavart ez az álom. Pedig nincs bajom a gyerekekkel, majd később szeretnék. Nektek mi a véleményetek? Nem fura ez?

21/l



2020. nov. 6. 12:15
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
És az is feltűnt már, hogy sosincs olyan, hogy lenne apukája.
2020. nov. 6. 12:16
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

1.Ez azért lehet mert tudat alatt elutasítod a gyerek témát. Ok, hogy majd szeretnél egyszer, de tisztában vagy már most vele, hogy nehéz lesz minden szempontból. Nameg a társadalmi meg családi nyomás is rajta van az emberen. Szerintem egy ideig engedd el a gyerek témát, ne is foglalkozz vele, meg se halld hogy a csapból is az folyik, hogy szülj még egy magyart, meg csok stb. Ha majd készen állsz rá, azt úgy is érzed.

2. Lehet, hogy így akarod elutasítani tudat alatt az életedben a nagy felelősséggel járó dolgokat. Még mindig a gondtalan gyermekkort sírod vissza. Megriaszt a felnőtt lét.

2020. nov. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Grimfox ***** válasza:
100%
Esetleg aggodalom, vagy félelem a felelősségvállalástól, vagy az elköteleződéstől, vagy hasonló? Főleg az olyan felelősségtől, amit nem önként vállalsz, vagy olyantól, ami a te felelősséged is lenne, de mégsem szeretnéd vállalni? Mivel az ember nem szokott szűznemzéssel szaporodni, a gyerek azt jelenti, hogy félig te is benne vagy abban, ha teherbe esel. A felelősség fele minimum a tiéd. Utólagos felelősségvállalás, ha megszülöd, és megtartod. Valószínű valami ilyesmit szimbolizál az álmod.
2020. nov. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát igazából leírtad, megtervezted az életed, szeretnél de majd később. Félsz attól hogy előbb érkezik az egyik párkapcsolatból. Most a tanulásra/munkára fókuszálsz és tisztában vagy azzal hogy az gyerekkel már sok lenne.
2020. nov. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Az álombabák gyakran szimbolizálnak minket, sok esetben a gyerekkorunkat.
2020. nov. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Bánki Tomi ***** válasza:

Szia Kérdező!


Érdekes az álmod. Talán végiggondolhatnád, beszélgetnél valakivel, akiben megbízol arról, hogy milyen érzés lenne, ha most megtudnád, hogy kisbabát vársz.

Az ismétlődő álmok mindig valami nagyon fontos lelki problémára akarják felhívni a figyelmet ;)


Legyen szép a napod!

2020. nov. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Terhesnek, tehernek érzed saját magad! Az álomkontextus alapján saját magaddal van problémád. Lsd. első álom, ahol a kislány kiköpött másod volt mikor gyerek voltál. A tudatalatti nyelvezetét, nyelvét nem mindig egyszerű megérteni, de a terhesség nem biológiai értelmű, tehát a tudatalattid csak jelezte, hogy kezd már el elfogadni saját magad, és ne akard száműzni magad külföldre csak mert nem tudod elfogadni önmagad.
2020. nov. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs köze kisbabához az álmának csakis önmagához. Lényeg hogy a tudat alattid jelzett, hogy félsz önmagadtól.
2020. nov. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Milyen élethelyzetben álmodtál már hasonlót? Van bármilyen közös szál, ami a jelenedet összeköti az akkori dolgaiddal?

Mit jelent számodra maga a 'terhesség'? És egy kislány? Milyennek láttad azt a kislányt, akiről azt mondod, kiskori önmagadra emlékeztetett?

Mit éreztél, amikor először álmodtál a gyerekkel?

Milyen érzés volt felébredni?

Nem kell, hogy ide kiírd a válaszaidat, csak szeretbék segíteni neked ezt átgondolni.

Persze még vagy 100 kérdést át lehetne beszélni, de a válasz benned van/lesz. Nem egy közmegegyezésen alapuló szimbólumrendszerről van szó,hanem mindenkinek _saját_ ilyenje van.

2020. nov. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem emlékszem milyen élethelyzetben álmodtam hasonlót. :( Kár, lehet lenne összefüggés pedi.

De volt már olyan álmom is babával, mondjuk ez már tényleg hónapokkal ezelőtt (kb egy éve is), hogy vigyáztam rá, de nem figyeltem, hogy fürdött, és lefolyt a lefolyón. Nagyon beteg. Ezektől az álmoktól nagyon kényelmetlenül érzem magam.

Mindenkinek ment a zöld kéz, köszi!

2020. nov. 7. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!