Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Egy álom ami azóta sem hagy...

Egy álom ami azóta sem hagy nyugodni?

Figyelt kérdés

Kérlek írjátok meg mit gondoltok az álmomról. Azt álmodtam, hogy babát várok, hatalmas pocakom volt. Otthon feküdtünk, amikor elfolyt a magzatvíz, ami csupa vér volt, nagyon megijedtem,hogy baj lesz. Bementünk a kórházba, befeküdtem, mert mondták, hogy ma fog megszületni a kisbabám. A kórházban feküdtem, iszonyatosan fájt a hasam, de nem született meg, még másnap sem a kisbabám, pedig éreztem, hogy most már ki fog bújni. Egy hang mondta, hogy akkor fog megszületni, ha egy régi jó barátommal újra tartani fogom a kapcsolatot, de ő nem egyezett bele, ezért csak szenvedtem tovább de a baba nem született meg. Megjelent egy majom is az álmomban, csak úgy felbukkant a végén, felettem miközben vajúdtam és csak nézett rám. Amikor felébredtem nagyon megviselt ez az álom, és azóta is hatással van rám.

Ezzel a régi (fiú) baráttal egyébként már nem tartjuk a kapcsolatot, mert ő már nem akart energiát fektetni bele. Talán még fontos lehet, hogy régóta vágyom arra, hogy édesanya lehessek.

Válaszod olyan formában írd meg, amilyet ellenkező esetben Te is elvárnál!



2021. jan. 15. 17:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én tippem:

Valamit nem tudsz létrehozni (nem feltétlenül baba-kérdésben), megalkotni, mert úgy érzed, hogy ez a régi ismerősöd kéne hozzá, esetleg a segítsége, vagy ő tud valamit ehhez a dologhoz. Ezért nem haladsz ebben a dologban semmit, nem születik meg a megoldás, nincs végeredmény az adott dologban.

Gondoltál anno vele kapcsolatban az anyaságra? Gondoltál mostanában mással kapcsolatban az anyaságra?

Mennyire tartod lezártnak a kapcsolatot vele? Esetleg úgy gondolod, hogy taníthatott volna neked ez az illető valamit, ami a te elképzelésed szerint az anyasághoz kell?

Hogy érezted magad a majom miatt? Előfordulhat, hogy az illető régi reakciója a kapcsolatotokat illetően hasonló érzelmeket váltott, vagy most visszagondolva hasonló érzelmeket vált ki belőled most...

Mennyire vádolod őt azért, hogy nem akart energiát fejtetni a kapcsokatba (es esetleg nem tudtál eljutni emiatt vele az anyaságig)?

Ezek csak tippek, ne vedd keszpénznek. Gondolkozz el rajtuk, és szerintem ha valami stimmel az "bejelez". :)

2021. jan. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ! Igen, anno vele képzeltem el a jövőt, már amennyire egy tizenéves elképzeli azt. A párommal szeretnénk a közeljövőben babát vállalni (amint az anyagiak ezt lehetővé teszik). A páromon kívül egyedül ő lenne az, akivel a gyermekvállalást el tudnám képzelni. Részéről teljesen lezárt ez a kapcsolat (szerintem), nekem hiányzik (mint barát). Nem gondolok rá szándékosan, de az álmaimban olykor felbukkan. Nem tudom, hogy taníthatott e valamit ami az anyasághoz kell. Különös volt, hogy a majom figyelt, inkább olyan, mintha valakit látnak aki rossz hírt kap, és betekint egy ilyen belső gyötrődésbe. Őszintén szólva eléggé rosszul esett, hogy ő már nem tartott engem fontosnak, annyira sem, hogy néhány havonta 1x-1x találkozzunk, vagy akár üzenetet váltsunk.

Érdekesnek tűnhet, hogy évek óta párom van, akivel babát tervezünk, de egy fiú barát miatt aggódom, /nem tudom elengedni (habár tudatosan próbálom), de igazából csak az álmaim kapcsán bukkanik fel leginkább, ami nagyon megvisel.

2021. jan. 15. 20:51
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem azzal, hogy most megint előjött a mostani pároddal a babatervezés, az akkori babatervezésed is aktiválódott, tudat alatt arra emlékeztethet a helyzet, amikor ezt anno a barátoddal tervezted. Előfordulhat, hogy akkor nagyon beleélted magad.

Az álmod alapján én arra tippelek, hogy nem a barátodat nem tudtad elengedni, hanem vele a lehetőséget a közös babára.

Gondolj arra, hogy akkor ő lehet nem akarta vállalni az ezzel járó felelősséget, megijedt(?), akármi, emiatt lehet nem is tudott volna úgy támogatni, mint amire szükséged lett volna egy babával. Viszont a mostani párod (úgy veszem ki a szavaidból) nyitott erre, ezért a mostani alkalom kedvezőbb, neked is, meg majd a picinek is, ezért azt a múltbéli dolgot elengedheted. ;)

2021. jan. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon érdekes más szemszögből is értékelni ezt a dolgot.
2021. jan. 16. 08:12
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is azt látom, hogy nem szeretnéd elengedni azt az előző barátságot és most, hogy a jelenlegi barátoddal felmerült a baba kérdés, talán ha csak tudat alatt is, ott lehet bened, hogy ha most közps gyereketek lesz, akkor az előző barátoddal elvesznek a lehetőségek, akkor valaminek tényleg le kell zárulni.

Utalhat arra is, hogy ha ennyire nem tudod elengedni, az nem lesz jó hatással a jelenlegi kapcsolatodra a jövőben.

Az anyasággal, szüléssel kapcsolatban mindenkiben vannak félelmek, főként talán akkor, ha első gyerekről van szó. Másodiknál azért már jobban tudja az ember, mire számíthat.

Persze hogy ezek a félelmek feljönnek álomban is.

A majom szimbolikus, sok jelentősége általában nincs, amolyan kellemetlen tréfálkozó, de nagy bajt általában nem jelez.

2021. jan. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy megérné ráírni a fiúra, bármilyen választ is kapsz, talán jobban segít túljutni rajta, vagy helyére tenni az érzéseid.
2021. jan. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz, köszönöm! Ezzel a fiúval elég régóta nem találkoztunk,nem beszéltünk, mégis valamilyen módon felbukkant (szintén az álmaimban is megjelent), ezért kértem, hogy találkozzunk hogy én letudjam magamban zárni őt végleg ( gyerekkori barátról - közel 20 év - van szó, akivel csupán néhány hónapot jártam - első szerelem-, de a szakításunk ellenére még sokáig mély érzelmeim voltak iránta, majd utána ugyanúgy barátok maradtunk) végül megprobaltam az említett talalkozassal ezt lezarni, mégis most ennyi idő után megint az álmaimban szerepel, amin teljesen megbotránkozom, hiszen nem kellene rám hatással lenni rám egyáltalán.
2021. jan. 17. 16:27
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet esetleg, hogy lélektárs?
2021. jan. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha lélektárs, akkor neki nem kellene ugyanígy éreznie? Anno sokszor beszéltük, hogy olyan mintha lelkitársak lennénk, mindent megtudunk beszélni, tanácsot adni, ott voltunk egymásnak, ha csak ritkán beszéltünk, talalkoztunk is. Az utolsó talalkozasunknal is feljott ez, akkor azt mondta, szerinte ez nem helyes, hogy így érzünk - mármint, hogy miért nem a párjainkkal érezzük azt, hogy lelkitársak vagyunk. Tulajdonképpen a parjaink felé igyekeztük megkönnyíteni, hogy ez egy fiú)-lány barátság, nagyon keveset találkoztunk és beszéltünk- hogy ne okozzunk sérülést senkinek.
2021. jan. 17. 19:17
 10/12 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a lélektársaknak nem feltétlenül az a dolguk mindegyik életben, hogy párként legyenek együtt. De attól még ugyanúgy megtalálják egymást...

De ha valaki életében egy lélektárs felbukkan, az igencsak be tud kavarni a dolgokba.

Na de ha nem volt semmi különösebb akadály akkor miért nem maradtatok együtt?

Nekem volt ilyen, akit lélektársnak gondolok, csak nálunk ott volt a nagy távolság.

2021. jan. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!