Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelentenek az álmok...

Mit jelentenek az álmok általánosságban?

Figyelt kérdés

Az álmok igazából vágyakat, félelmeket, vagy az aznapi történéseket vagy a megoldatlan problémáinkat dolgozzák fel? Vagy hogy is működik ez?

Azt megszoktam figyelni, hogy gyakran megjelennek benne motívumok az előző napról is, meg vannak visszatérő gondolatmenetek.



2021. jan. 21. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Amit írtál, + még néhány dolog.

Az álmok alapvetően azt dolgozzák fel, amit még nem dolgoztál fel idáig.

Van egy olyan elképzelés, hogy ha nem léteznének az álmok, kétszer ekkorának kellene lenni az agynak, vagy feleennyit tudna.

Épp ezért a normál álmokra nem kell emlékezned - csak az ún. figyelmeztető vagy jósló álmokra.

2021. jan. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az első fázisban a nap esemèmyeit dolgozod fel/tárolod.

A mèly álom fázisban ami nem kapcsolòdik a nap esemènyeihez az az elmèd szimbolikus üzenet közlője.

Ezèrt van az álom fejtès meg az álmoskönyvek.

Sokan azèrt sajátìtják el az álomkontrolt hogy szembe tudjanak szálni rèmálmaikkal.

Az álom vagy elmenekül vagy elmondja mièrt van ott ha szembe fordúl vele az ember.

2021. jan. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A memóriának a szelektálási mechanizmusa zajlik alvás közben. Ha értelmes válaszokat akarsz kapni, ne az ezotéria kategóriában várj magyarázatot.
2021. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Itt foglalkoznak álmokkal, erre itt nincs más kategória.

Ez a legértelmesebb kategória az egész ezotérián.

2021. jan. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Az első, és legfontosabb, amit sokan nem hajlandóak megérteni, hogy az álmoknak nincs egységes jelentésük. Sokan állnak hozzá olyan primitív megközelítéssel, hogy mindenki álmában ugyanazt jelenti egy-egy motívum, pl. macska, utazás, betegség, erdő, este, stb. Ha egy kicsit is elgondolkodik valaki, beláthatja, hogy ez teljes ostobaság. Ennyire érdemes komolyan venni mindenféle álomfejtéssel foglalkozó könyvet, weboldalt meg mindent. Ugyanaz, mint a horoszkóp kb.

Ha tudományos oldalról közelítjük meg (amitől sokan úgy félnek ebben a rovatban, mint ördög a tömjénfüsttől), akkor oda juthatunk, amit te is leírtál. Vágyakat, félelmeket, aznapi történéseket, hasonlókat dolgoz fel az agyunk álmunkban. Sokan úgy kezelik az álmokat, az álmodást, mint ha olyankor teljesen más világban lennénk - pedig ez is hibás. Az agyad nagyon hasonlóan működik álmodban is, mint ébren. Ébren is ugyanúgy eszedbe jutnak dolgok, mint ahogyan az álmaidban is. Csak amikor ébren vagy, akkor folyamatosan ér mindenféle inger, amit látsz, hallasz, stb. Ébren ezért nem alakulnak ki álomhoz hasonló történetek az agyadban, mert másodpercenként eltereli a figyelmed valami. Bár nem véletlen mondják azt arra, aki az iskolában nem figyel pl. az órán, hogy "már megint álmodozik". Az illető akkor belemerül a saját gondolataiba, és a tanár zökkenti ki azzal, hogy rászól. Az álom is így kezdődik, csak ott nem szól rád senki, max. ha körülötted történik valami, és felriadsz, akkor véget ér. De ha nem zavarja meg senki az alvásod alatt a REM-fázist, pontosabban fázisokat, akkor aztán tódul elő minden, ami az agyadban van, de még olyan dolgok is, amikre soha nem gondoltál. Álmunkban nincs tudatos kontroll, ezért jön sokszor mindenféle érthetetlen álom. Nem kell ezeket túlgondolni, érdekesnek viszont kétség kívül érdekesek.

2021. jan. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#2: a mély álom fázisban nincsenek álmok, az álmok a REM-fázisban jönnek, amikor az ember nem alszik olyan mélyen. Az elmének pedig nincsenek szimbolikus, tudaton túli jelei, amit maga az agy tulajdonosa nem ért, így meg kellene fejtenie.

Érdekes teória, de egyszerűen nem igaz.

2021. jan. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a pszichològia tèved gondolom, plusz az álltalam elsajátìtott álomkontrol sem lètezik.

Konkrèttan tudatodra tudsz èbredni álmodban, gyakorlással elèg durván.

Legalább annyi legyen már a válaszolòkban hogy olyat ne ìtèljenek el aminek lètezèsènek kiderìtèsère nem vettèk a fáradtságot!

Szkeptikus voltam a tudatos álmodással kapcsolatban de 2 hèt alatt sikerült megtapasztalnom hogy nem humbuk.

2021. jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7: nekem is volt már tudatos álmom, bár nem direkt próbáltam előidézni. Akkor viszont kérlek adj valami linket, hadd olvassak erről, mert amit eddig én olvastam (bár igyekeztem mindig tudományosabb, hiteles oldalakról tájékozódni), sehol nem tettek említést arról, amit írtál. De nem akarom kétségbe vonni, ha van bármi alapja.
2021. jan. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mára hatalmas tábora van a tudatos álmodásnak. Mentorok meg szakik, már ha szakik ezt azèrt hozzá teszem mert ma nagy divat lett hogy minden barom tanìtani pròbál.

Amikor èvekkel ezelőtt kerestem a technikáját èn a legegyszerűbbet pròbáltam.

Naponta többször is megkèrdeztem magamtòl hogy èbren vagyok vagy álmodom.

Kèrdèseket tettem fel magamnak pl hogy mikor születtem, hol lakom hogy kerültem ide. Elkezdtem magamnak levezetni hogyan jutottam el a lakásombôl a munkahelyemre meg oda ahol èpp ezen gondolkodtam.

Megtapintottam a környezetemben levő dolgokat, tudatosìtottam hogy èrzem a sìk felületet a nedvessèget, hideget ès meleget.

Na ezzel tököltem 2 hètig minden òrában egyszer.

Az utolsò nap eldöntöttem hogy ez az egèsz egy baromság, erre màsnap egy rèm álom közepèn megtorpantam ès az futott át hogy ez a környezet annyira nem termèszetes.Ott abban a pillanatban emlèkeztem a mantrázott èbren vagyok vagy álmodom mondatra ès hirtelen felkiáltottam hogy ez csak egy álom. Konkrèttan tudatomra èbredtem. Tudtam ki vagyok, mikor születtem ès hogy álmodom.

Na onnantòl indult az isten üzemmòd. Az álom ugy formálòdott ahogy akartam.

De akkor mèg nem ismertem a stabilizálás technikáját mert nem is volt hozzá elèrhető anyag.

Az izgalomtòl gyorsan kikerültem ès felèbredtem.

Nálam ìgy törtènt a tesztelès.

Ma már tele van a youtube ilyen videòkkal, de hogy kik a hitelesek azt nehèz megmomdani. De amit mondanak azok álomkontroll könyvekből szerzett infòkat adnak elő mert találtam a neten ilyen ebook - okat.

Èn azt mondom ki kell pròbálni, addig minden csak kifogások keresèse a nem lètezèsère.

2021. jan. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért van egy dolog, amit nem szoktak hangsúlyozni a tudatos álommal kapcsolatban:

ehhez részben fel kell ébredni.

Akkor pedig ez nem tökéletes álom. Emiatt a funkcióját sem tudja betölteni.

Tehát túl gyakran vagy hosszú ideig nem célszerű használni.

2021. jan. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!