Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Történeteitek az alvásparalízi...

Bmw Fan kérdése:

Történeteitek az alvásparalízisről?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok hogy kinek hogy jelent meg ez a dolog és mi történt benne.

2021. febr. 7. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt párszor. Ritkán szoktam halucinálni közbe de volt hogy azzal járt. Gyerekkoromba mindig azt éreztem közbe hogy rázkódik a testem. Mostanába megint szokott lenni alvásparalízisem. Álltalába ritkán van de amikor jelentkezik akkor egy hajnal alatt több is van. Egyszer pl azt hallottam mintha anyukám beszélt volna hozzám egyszer meg egy ilyen fekete foltot láttam a szemem előtt meg egy ilyen baba hangot hallottam
2021. febr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Nekem szerencsere meg nem volt konkretan paralizisem, de probaltam, illetve probaltam asztralisan kivetulni. Az tortent, hogy alvashoz lefekudtem kenyelmesen a hatamra, es asszem valami kotel effektus az igazi proba neve, na ahhoz hasonloan en nem probaltam kotelt elkepzelni es "felmaszni rajta, kihuzni magam", hanem egy low budgetebb formajat probaltam, az agyon fekvo karombol elkepzelni, hogy bar fizikalisan ott van, de elkepzelni, hogy felemelem a kezem. Ahogy lazitottam es kezdtem atterni az alvas fele szinten elsohoz (es sokakhoz) hasonloan nem rezgest, de zsibbadast/bizsergest ereztem. (Nem hasznaltam semmilyen "anyagot".) En ugy gondolom, hogy ez szimplan egyebkent nem is asztralis kivetules kezdete, hanem mindossze mikor alszol ugye (konyhanyelven) az agyad lekapcsolodik a testedrol, hogy ne tudj almodban mozogni az agyban is, es azt erzed, tudatodnal maradva, ahogy ez a folyamat elkezdodik es elkezd a tested kvazi "lecsatalakozni" (különböző hormonok vagy nemtom en mi altal).

Ebbol kovetkezoleg viszont en ugy gondolom, hogy valós asztralis projekcio, valos testen kivuli elmeny nem is letezik, mindossze aki ilyet at el, az valoszinuleg almodik mindossze, es csak az jatszik kozre, hogy ha bar te nem veszed eszre, de az agyad minden kis reszletet a vilagnak monitorozza, es olyan valosaghuen tudod elkepzelni a kornyezetedet es magadat kivulrol, hogy azt almodod, hogy magadat latod kivulrol, es a tudatos almodas reven tudod ezt felfogni/erzekelni, illetve setalni, vandorolni.

Ugy velem ezt tamasztja ala az is, hogy az alvasi paralizisben az ijeszto dolgok, peldaul UFO rablasok, szornyek, demonok valojaban az agyad szulottjei, akiket azert hoz letre, mert a korabban emlitett alvasos allapot folyaman nem tudsz mozogni, de akar a nyemed ki tudod nyitni, latsz, tudatodnal vagy, es az agyad nem erti, hogy mi a heródesért nem tudsz mozogni (ezt egyebkent szakiratok is taglaljak hitelesen), (es pluszban bepanikolsz esetleg) ezert az agyad kitalalja, hogy azert nem mozdul a kezed, mert teged lefog egy urleny vagy mumus.

Bocsi, hogy elmentem az asztralis projekcio fele, de ugy erzem ez a paralizissel szervesen osszekapcsolodik az allapot es tudatallapot kapcsan.


De azert azt megjegyzem, hogy miv nem jott ossze nekem ilyen tudatos alom, vagy akar valos asztralis projekcio, ha letezik, ezert nem tudom kizarni, hogy letezne, es nem tudom hitelesen igazolni, hogy az csak egy extrabb álom.

Viszont a paralizis letezik, es javareszr ilyen érzületekből all ossze, illetve a fantaziad altal, tehat ha veletlenul paralizis van, es ijeszto/nyomaszto, akkor ha szerencsed van es eszedbe tud jutni, akkor ne felejts el arra gondolni, hogy ez is csak egy kvázi álom es ne gondolj rossza, ne parazz be, es akkor nem fogsz ijeszto remkepeket vizionalni.

2021. febr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Mostanában ritkán fordul elő nálam, de 16-18 éves korom között elég gyakori volt, főleg a rendszertelen alvás és a délutáni szunyák miatt. Legtöbbször valamilyen lény jelenlétét hallucináltam be a szobámba, nagyon sokszor fordult át molesztálásba, erőszakolásba... Eléggé furcsa volt, hogy ilyeneket haluztam, ugyanis akor még szűz voltam. Mindenesetre ez a démoni lény gyakori látogató volt paralíziseknél, de megszoktam, meg úgy különösebben első alkalommal se sokkolt le. Látni nem szoktam semmit, mert nem tudom kinyitni a szemem, vagy csak iszonyat nehezen, plusz a fülemben szoktam zúgást hallani néha, illetve ilyenkor nehezebben veszem a levegőt, kapkodom, és volt hogy azt haluztam, hogy fojtogatnak. Olyan is előfordult, hogy "kihúzott a démon" az ágyamból le a földre, de amikor felébredtem persze ugyanúgy az ágyamban voltam. Olyat is haluztam, hogy egy lány kinyal xD Azóta is hetero nő vagyok. De amúgy az ilyen szexuális jellegűeknél nem egyszer volt majdnem orgazmusom, de aztán sosem jött össze, mert közben amúgy rossz érzés, hogy nem tudsz mozogni, alig kapsz levegőt, meg mégis olyan, mintha erőszakolnának. Szóval ja, nekem ilyen érdekes kalandjaim voltak, most már baromi ritka, mert nem szoktam délután szunyálni. Nálam főleg az váltja ki.

20N

2021. febr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Nekem volt bennem része.. Úgy 1-2 évig. Hirtelen a semmiből kezdődött, vagyis pont akkor voltam súlyos pánikbeteg is.. Felriadtam alvás közben, hogy ébren vagyok, de nem bírok mozdulni se a szemem kinyitni, illetve ha nagyon koncentráltam és erőlködtem akkor néha sikerült vagy csak 1-1 pillanatra. Érdekes hogy mindig háton fekve jött elő. Aztán eldurvult és kb. 2-3 hónapig ijesztő hallucinációk kísérték,pl.valami fekszik a mellkasomon, legemlékezetesebb az volt, mikor szintén ilyen állapotban "felébredtem", majd egyszercsak megjelent egy démon velem szemben az ágy végénél, egy fekete alak, nem szólt semmit de valahogy éreztem hogy démon.. Én erre elkezdtem négykézláb felé mászni és egyik kezem kinyújtottam, hogy megérintsem. Végig éreztem, hogy az ágyamban vagyok, láttam magam szinte kívülről a szobámban. Ez volt a holtpont mert utána speciális terápiára jártam és azóta elmúltak ezek a szörnyűségek és soha többé nem jött elő a paralízis.
2021. febr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Velem már többször is előfordult, voltak rövidebbek, hosszabbak...


Az egyikről onnan tudtam, hogy az, mert láttam, ahogy a karom felemeltem, és nagyon gyorsan elkezdett fel-le mozogni olyan sebességel, ahogyan a valóságban nem tudom mozgatni.


Aztán az egyik legdurvább az volt, hogy feküdtem az ágyban, és arra eszméltem, hogy nem tudok mozogni, se beszélni, és teljesen abban a hitben voltam, hogy én most lebénultam, kómába estem, és még csak szólni sem tudok senkinek, mert nem tudok hangot kiadni. Azt hittem, hogy örökre ebben az állapotban maradok.


Volt olyan is, feküdtem, kinyitottam a szemem, és egy fekete hajú, fakón kék bőrű halott lany állt mellettem.


Vagy amikor párommal aludtunk, én meg azt hittem, hogy betörtek, hallottam a mozgásokat, ahogy jönnek be, de szintén nem tudtam beszélni, se mozogni. .. Persze amikor felébredtem, nem volt ott senki.


Elég ijesztőek tudnak lenni, mert abszolút valóságosnak tűnnek.

2021. febr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fejzúgás, test érzésének elhagyása akár úgy, hogy a lelkedet érzed az igazi testednek. Álom és valóság összemosodása. Egyszer úgy éreztem, hogy elmosódnak a madarak csiripelései. Ez volt a legdurvább. Ekkor remegtek a lábaim és vannak megmagyarázhatatlan emlékeim. Itt is voltam ott is.

A legelsőnél alkalommal zölden láttam a sötétben...

2021. febr. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én egyszer azt álmodtam, hogy alvásparalízisem van. Anonymus-Joker keverék arcú emberek közeledtek felém. Fél álomban voltam és éreztem ahogy megmozdítom a kezem nagy nehezen, aztán megint lebénulok újra megmozdítom a kezem és a lábam is, és ez így párszor megismétlődött.

Szóval alvásparalízisem is volt meg nem is. Tehát valahogy úgy, hogy félálomban alvásparalízisről álmodtam és közben meg tényleg éreztem ahogy lebénulok.

2021. febr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam szerencsére csak 1x fordult elő, de akkor nagyon megijedtem. Nem hallucináltam, csak simán kinyitottam a szemem. Nem tudtam megmozdulni, nem tudtam beszélni sem. Kb 2-3 percig tartott, de soha többet nem szeretnék ilyet.
2021. febr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem is volt párszor. Nem tudom mai napig sem hogy ébren voltame..

Szörnyű nyomás lt éreztem a testemen, nagyon hangosan zúgott a fülem/fejem és sikítani akartam de nem tudtam. Nem tudom mennyi ideig tartott de 1 percnél több az biztos.

Szörnyű volt, mintha valami fel akarna emészteni, de nem tudtam semmit tenni ellene, moccani sem és kiabálni sem.

Remélem többé nem fordul elő.

2021. febr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!