Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az alvási paralízis mennyire...

Az alvási paralízis mennyire durva kinek milyen élményei voltak ilyen állapotban?

Figyelt kérdés
Olvastam nemrég erről a dologról én még nem tapasztaltam ilyet de aki esetleg tapasztalt az írja le legyen szíves mert én még nem igazán tudom, hogy mire lehet olyankor számítani.

2021. febr. 27. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A szemed kivételével egy izmodat sem tudod megmozditani. Már nem álmodsz de még nem vagy ébren. Tulajdonképpen, a két állapot közé beragadsz pár percre.

Én ezt tapasztaltam.

2021. febr. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
1es én is így jártam sokszor
2021. febr. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az egyes, nekem volt enyhébb is, meg durvább is már. Nekem halálfélelemmel járt, ordítani, kapálózni akartam, de nem tudtam, mert semmire sem reagált a testem. Egyszer konkrétan azt is éreztem, mintha valaki/valami őrült erővel rángatná a lábam, meg mintha ülne rajta valaki, illetve láttam is egy fura alakot...
2021. febr. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 SZücsöm ***** válasza:
100%

Nekem annyival volt más hogy nem igen sorolnám álom kategóriába. Tudatomnál voltam mind2 alkalommal és enyhe 'hallucinációval' járt. Hanghatás és olyan érzés mintha valaki az ágyba passzírozott volna.

1.re para volt amíg rá nem jöttem hogy erről (alvási paralízis) már hallottam.

2.jára már a paralízis közben tudtam hogy mi történik az már nem volt ijesztő.

2021. febr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ritkán van de ha van akkor egy hajnal alatt többször jelentkezik egymás után. Álltalába nem szoltam közbe hallucinálni csak nem tudok mozogni. Mikor hallucináltam is nem mondanám valósághűnek mert még nagyon félálomba voltam
2021. febr. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Ahogy a 3as írja, volt, hogy azt éreztem, valaki ül a mellkasomon és nem kapok levegőt,vagy a takarót húzza le rólam valaki és nem tudok megmozdulni,de még sikítani se, mert a számat se tudom kinyitni. Rettenetesen ijesztő, pulzus az egekben, halálfélelem...
2021. febr. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
69%
Nekem 20-as éveim elején szinte hetente volt és nagyon kicsinált. Sokszor féltem elaludni és szinte mindig fáradt voltam ez miatt. Az volt a szerencsém, hogy egy ismerősöm az egyetemen ahol tanultam idegkutató volt, aki pszichológiát hallgatott és megtanított, hogyan tudom kontrollálni ezeket a lidércnyomásokat és szépen lassan kezdtem ura lenni az álmaimnak. A következő években egyre kevesebbszer fordult elő és mára már teljesen elmúlt, mert leszoktam a háton alvásról. Ebben a feleségem is segített, aki mindig visszafordított, ha hátrafordúltam. Egyébként azóta találkoztam emberekkel, akik elő tudják idézni a paralízist és mindegyik azt mondta, hogy a legelső és legfontosabb dolog, ha valaki alvási paralízist akar előidézni, hogy a hátára kell feküdni. Rengeteg szakirodalom van róla, hogy hogy lehet csinálni, de nagyon nem ajánlom senkinek.
2021. febr. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 SZücsöm ***** válasza:

7 es én mind 2szer hasamon feküdtem. Annyi a különbség hogy úgy kevesebb rá az esély hogy lásd a hallucinációt. Pl én 1. azt hallucináltam hogy valaki beletérdel a hátamba és belesuttog a fülembe hogy: fordulj meg. Akkor tényleg fel ment a pulzus.


De szerintem ha magát a paralízist nem is de a hozzákapcsolódó 'parát' ki lehet védeni már szimplán azzal is ha "tudatos vagy"(nem tudom hogy lehetne jobban megfogalmazni) Mivel én másodjára nagyon hasonlót érzékeltem mint először de a para faktor már kifogyott a jelenségből.

2021. febr. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értem köszi a válaszokat. :)
2021. febr. 28. 10:43
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
Éreztem fizikailag, hogy valami rámugrott, és szét akar tépni, és mivel, meg sem tudsz mozdulni sem szólalni, elég kellemetlen. Főleg elsőre, amikor még nem volt, és nem foglalkozott az ember vele, néztem, hogy most meddig tudok levegőt venni vajon, halálfélelem.
2021. febr. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!