Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Visszatérő jelenség az álmaimb...

Visszatérő jelenség az álmaimban, mit jelent?

Figyelt kérdés

Szóval 17 éves vagyok, és a szüleim már 10-11 éves korom körül elváltak. A külőn költözés nagyon nehézkesen történik.

Először egy társasházban laktunk, 12 éves koromig körübelül. Szerettem ott lakni.

Aztán külőn akartak költözni, de végül újra együtt kötöttek ki egy sorházban, ahol most élünk 5 éve. Természetesen ez hülyeség volt, mert megint külőn akarnak költözni, és ezt a házat is eladták, 3 hónapunk van itt, de iszonyat nehéz volt keresni helyette olyan helyet, ahova költözni fogunk és nagyon sokat stresszeltem rajta, és még mindig elég bizonytalan hogy mi lesz de már nagyjából tudjuk.

Mindegy, mostanában többször álmodtam azt, hogy a legelső társasház udvarán mászkálok, amiben laktunk.

Pl. Ma azt álmodtam, hogy a párommal mászkáltunk arrafele, mikor ott laktam még 3 társasház volt egymás mellett, most már többet építettek, de az álmomban ugyanúgy 3 volt. A házak mögötti füves területen mászkáltunk, ahol régen mindig játszottam, és kiértünk a végéhez. A házak mögött régen egy zsák utca volt hatalmas üres területtel, amit mostanra már beépítettek. Az álmomban viszont nem sokkal a házak után a laktanya volt, (errefele van egy nagy laktanya, ahova simán belehet menni, igazából csak rohad az egész, és sokszor járunk oda, de teljesen máshol van a valóságban, mint az a társasház) végülis az álmomban inkább egy nagy elhagyatott épületet mondanék, amit éreztem hogy ismerek és a laktanyával azonosítottam de nem teljesen olyan volt. És a laktanya előtt meg volt egy nagy kereszt a földbe szúrva amire kivolt feszítve egy műanyag/porcelán Jézus. ( nem vagyok hívő, de katolikus suliba jártam) a párom azon volt elámulva, hogy milyen régi ez a kereszt, én nem szívesen néztem rá. Aztán bementünk a laktanyába, és 2 kissráccal találkoztunk egyből, akiknél volt egy doboz cigi, (ha számít, mostanában elkezdtem cigizni) aztán felébredtem.

Kb. Egy 2 hete talán azt álmodtam, hogy szintén ennek a társasháznak az udvarán mászkáltunk, és a párom is benne volt az álmomban. Erre már nem emlékszem tisztán, de azt hiszem egy másik sráccal is lógtam, meg vmi rendezményféle volt ott mert sokan voltak, ez nem vmi valósághű, hogy ott tartanának bármi rendezvényt. És szintén azon a füves részen voltunk, és vmi filmet néztünk vkinek a laptopján a füben ülve, ebben az álmomban fel is akartam menni a régi lakásunkhoz, bejutottam a lépcsőházba és (kb. 20 éve épültek ezek a házak maximum, szval még nem régiek egyáltalán, biztos nem újítottak rajta a valóságban) totál felújították az álmomban a lépcsőket, igazából csillogtak-villogtak, de egy csajjal egyből összevesztünk és nagyjából ennyire emlékszem. De szerintem lehet még több álmomban is benne volt mostanában, csak azokra egyáltalán nem emlékszem.

Mit jelentenek ezek a dolgok?



2021. márc. 8. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Aemmit
2021. márc. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes választ, szerintem ne olvass kérdéseket ilyen kategóriában és akkor megtudod magadnak spórolni azt a 2 percet, amiben ezt az egyszavas, bár helytelenül leírt választ megadtad:)))
2021. márc. 8. 12:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Hasonló álmaim nekem is szoktak lenni, hasonló szituáció miatt.

Én arra jutottam, hogy amikor álmodban visszatérsz egy helyre "nosztalgiázni", az azért van, mert egy csomó emléked van a helyről, de már minden csak a múlté, mert azóta megváltoztak a dolgok. Nehéz feldolgozni azt, hogy egy korszak lezárult az ember életében. Ez magába foglalja a dolgok múlandóságát, a változást, és egyben a ragaszkodást is a régi emlékekhez - ezeket mind tükrözi az álmod, ezt próbálod feldolgozni. Már semmi sem lesz olyan, mint régen, de talán jobb lesz, mint volt (felújítás), ezzel tisztában vagy, de ettől függetlenül hiányoznak a régi idők (mert vissza-visszatérsz hozzá). A költözéssel együtt a hátad mögött hagytál rengeteg emléket, és persze a szüleid változó kapcsolata is közrejátszik az egészben. A megszokott életed tulajdonképpen teljesen felborult, úgyhogy nem meglepőek ezek az álmok.

2021. márc. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!