Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az agy hogy rak össze teljesen...

Az agy hogy rak össze teljesen értelmetlen álmokat?

Figyelt kérdés

Ma reggelre azt álmodtam, hogy az egyik ismerősömmel lefeküdtem, aki az álmomban Weisz Fanni pasija volt. Ott volt a volt férje Fanninak (Ő buktatott le minket és mondta nekem, hogy benne sose bízzak meg), és annak az új barátnője is ott ült akinek sírtam, mit tettem.

Hogy lehet ilyen lehetetlenséget álmodni? Egyikük sem volt eszemben este, alvás előtt. Hogy rak össze ilyeneket agy?

Kíváncsi lennék mitől függ hogy miről álmodunk.


2021. ápr. 14. 07:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
A tudatalattink a nap történéseiből és emlékekből rakja össze az álmot.
2021. ápr. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon kacifántosakat álmodok, akkor mindig vissza tudom vezetni a nap történéseire, vagy olyan dolgokra, amik az eszemben jártak. Szóval mindig valami kézzel fogható dologhoz kapcsolódik.
2021. ápr. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Az agy alvás közben nagyban minimalizálja a valóságérzeted ezért történhetnek olyan dolgok amik nem normálisak mégsem veszed észre hogy hülyeség csak ha már felébredtél
2021. ápr. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Az álmok több ciklusban jelennek meg. Az elsőkben még a nap során történt dolgok. (Csak más szereplőkkel esetleg, meg más sorrendben, stb.) A későbbiekben (hajnaltájt) már valóban elég irracionális dolgok.

Nekem sajnos most gyógyszertől vannak olyan álmaim, hogy borzalmas. Nem rémálmok, de majdnem. Nagyon zavarosak, értelmetlenek, mégis valahogy fontosak. És még csak nem is emlékszem rájuk, csak nagyon kicsit.

2021. ápr. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
*dolgokról álmodunk
2021. ápr. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)) Érdekes dolgok ezek.
2021. ápr. 14. 07:45
 7/25 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon!!

És még a tudósok gondolkoznak azon, hogy miért alszunk. (Nem tudják.) Hát nyilván azért, hogy álmodni tudjunk.

Nézd meg ezt:

[link]

"A hipnagógia az ébrenlétből az alvásba való átmenet állapota, amikor az elme még keresi a racionális magyarázatot a különféle érzéki benyomásokra. Ezt az állapotot az ébrenlétbe való átmenetkor a hipnopompika állapota követi, amikor az elme a valóság tudatára ébred. Ezek a szavak a görögből származnak: hüpnosz álom, agōgosz vezető, indukáló; pompe az adás módja."

(Egyébként itt hibás a megfogalmazás, nyilván nem a hipnagógiát követi a hipnopompika.)

2021. ápr. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem nem az agyunkkal álmodunk.
2021. ápr. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

#8


Akkor mivel?:D

2021. ápr. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
74%
8. vagyok Azt mondják,hogy az agyad a látott képekből rakja össze az álmaidat,amiket tapasztaltál.Akkor,hogy álmodhatok olyanokat amiket sose láttam az életben?
2021. ápr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!