Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ez vajon mi lehet? Alvásparalí...

Ez vajon mi lehet? Alvásparalízis?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többször történik az, hogy álmodok valamit, és szeretném kinyitni a szemem, beszélni, megmozdulni, felébredni, de egyiket se tudom. Percekkel később sikerül csak kinyitni a szemem és felébredni, ekkor felriadok. Ez lehet esetleg alvásparalízis?

2021. máj. 18. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, hogyhogy álmodsz valamit? Ha álomban vagy akkor az szerintem nem alvásparalízis, mert akkor ott tudod hogy az ágyadban vagy, csak így hallucinálsz dolgokat.
2021. máj. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet.
2021. máj. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Az nem feltétlenül baj, hogy nem tudsz kelkelni...

Gondolj bele...

Ha például van egy olyan álmod, amiről tudod, hogy álom, akkor tudsz benne olyanokat csinálni, amiket a valóságban nem mersz ;)

Tök jó játékok, tudni kell kezelni őket...

Szerintem nem baj, ha tudod, hogy álomban vagy, de nem tudsz felkelni😄

2021. máj. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tanksapka21 válasza:
Velem is történt ilyen többször . Próbáltam rájönni mi okozta és arra jutottam, hogy több tényező együttes hatása váltotta ki! Belső szorongás, dohányzás, kialvatlanság, liftező izgalmi szint ingadozó pulzussal, ami a magamögött hagyott póker versenyekenek volt köthető. A cigaretta cseréjével vagy kevesebb szál elszívásával jelentősen javult a helyzet. Pl a káposzta fogyasztása erősítette az érzetet. Legalább 50 alkalommal történt meg velem ez a lefagyásos ébredés visszatérő rémálomból. A szemem ki bírtam nyitni, de kB 10 másodpercig nem bírtam megmozdulni, és hang sem jött ki a torkomon csak vmi nyőgés. Szerintem az agyam beleragadt az alvás korábbi fázisába, ami lehet egyfajta vérellátási gond is. Nálam jött sokszor hozzá teljes testi libabőrözés még az agyamban is, mintha egyszerre szabadulna fel hatalmas mennyiségű dopamin. Első alkalomnál nagyon megijedtem, mert egy betörővé avanzsált fekete árnyékot akartam megrúgdosni, de ahogy elértem jött a zsibbadós libabőrözős lefagyásos és mindez úgy, hogy tudtam, hogy álmodom, így azt gondoltam hogy én irányítom.
2021. jún. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!