Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért van az, hogy nagyon...

Miért van az, hogy nagyon sokszor nem bírok felkelni, mindig csak egy másik álomba találom magam ahelyett hogy valójában felkelnék? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mostanában egyre sűrűbben van ilyen. Lefekszek aludni, álmodok, észre veszem hogy ez egy álom és fel akarok kelni, de helyette egy másik álomban vagyok. Aztán az ÖTÖDIK próbálkozásra nagyon nagyon nehezen de sikerül megtalálnom a kijáratot, utána meg itt a valóságban kell keresnem jeleket hogy ez tényleg a valóság e, mert akkor már össze zavarodtam..


Ez egy hosszú álom lesz, de itt egy példa rá, csak az olvassa el, aki szeret olvasni :D


A barátom a szoba sarkában ült, Dark Soul neveztű játékkal játszott (ez lényeges) én meg úgy gondoltam, hogy alszok egyet. Újra úgy aludtam el, hogy tudatos voltam. Ezalatt azt értem, hogy koncentráltam a fejemben, figyeltem a légzésemet, szóval egy ilyen meditatív dologban aludtam el. Először azt éreztem, hogy a barátom átkarol miközben alszom. Nagyon jó érzés volt, az egész teste meleg volt, és tényleg nagyon szorosan ölelt és úgy aludtam vissza. ( egyébként nem ölelt át, megkérdeztem tőle)

Aztán (azt gondolva) felébredtem. Felültem az ágyon és nézem, hogy a barátom előtt egy nagy kupac doboz volt, meg rendetlenség, közben meg nem a Dark Soullal játszott hanem egy teljesen más játékkal. Eközben meg ő még Scrabblezett is magában. Ezt viccesnek gondoltam, ezért odaültem az ágy szélére és megkérdeztem tőle:

- Miért nem ébresztettél fel, hogy játszani akarsz? – kérdeztem kissé nevete

Ő összehúzott szemöldökkel, kicsit olyan „mostviccelszugye” hanggal válaszolt:

- Talán mert nem szeretsz Scrabblezni?

Felnevettem, mert az hittem viccel.

- Nem, TE nem szeretsz Scrabblezni! – mondtam neki mire azt hitte hogy hülyéskedek és elkezdtünk ezen veszekedni, hogy ne hülyéskedjek mert megijeszti. Ekkor arra gondoltam, hogy talán nem ébredtem még fel a saját helyemen, így arra gondoltam, hogy ébredjek fel.

Ez megtörtént, újból felébredtem. Viszont már Dark Soulozott, rend volt az asztalán, Scrabble a saját helyén. Viccesen megkérdeztem tőle, hogy „Ilyen gyorsan eltetted a Scrabble-t?” mire mondta, hogy elő sem volt véve, nem szeret ilyennel játszani, tudom jól. Mire elkezdtem neki ecsetelni, hogy azt álmodtam, hogy ő szeret játsztani, én meg nem. Mire úgy, ahogy a valóságban, ugyanúgy kicsit „bedurcizott” és kilépett a játékból, akkor jöttem rá, hogy mi nem stimmel ezzel a hellyel, ugyan a játékkonzolja teljesen máshogy nézett ki mint élőben.

Mikor becsukta a játékot, elkezdett dühöngeni, hogy

- Jó, gyere játszunk, folyton ezzel nyaggatsz hogy nem Scrabblezünk! (ami nem igaz, néha szoktunk vele játszani és nem szoktam vele nyaggatni)

Itt már mondtam neki, hogy ez nem az én valóságom, mire mondta, hogy „hát de, ez a valóság, hát milyen másik valóság lenne?” én meg mondtam neki, hogy figyelj, megmutatom és koncentráltam arra hogy végre rendesen felébredjek.

Megint felébredtem, a párom ugyanúgy Darksoulozott. Megkérdeztem tőle, hogy „Na sikerült?”, mire mondta, hogy „micsoda?”, de már akkor tudtam, hogy megint nem ébredtem fel. Kezdtem bepánikolni, és hatalmas erőfeszítés kellett míg megtaláljam magam és felébredjek immár itt. Itt megkérdeztem tőle hogy „ na, sikerült?” mire mondta, hogy „ igen, kivette a kenyeret” (amire alvás előtt megkértem), így már nyugodva keltem fel teljesen, ahol már ugye rájöttem, hogy ez már nem egy álom.



#álom #álmodás #sokszoros álom
2021. júl. 30. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha rájössz, hogy álmodsz, ne akarj felébredni. Kezdd el tudatosan irányítani az álmot, menj ki a házból, csinálj valamit. Vagy próbálj választ találni a kérdésekre/helyzetre, de ne menekülj.

Elvileg a mélyebb szinteken több információt megtudhatsz a tudatalattidból. Az első szintű álmodban még nem derült ki egyértelműen, hogy a tudatalatti aggodalmad, hogy a párod nem szeret scribblezni (de maga a szituáció utalhat másra is, nem feltétlen a játékra), viszont a következő szinten egyenesen közölte veled, hogy mi a probléma. Így ha meg akarnád fejteni az álmod, könnyebb dolgod lenne.

2021. júl. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez az álom kettő vagy három szint.

1. szint: Dark Soul (De mondjuk ezt nem teljesen értem, hogy a valóságban aludtál el, amikor a barátod játszott vagy már álmodtál mikor alfábq kerítetted magad.)

2. szint: Scrabble

Megint 1. szint

Aztán jó kérdés, hogy megint 1. szint valami szörnyű paradox módon vagy egy 3. szint, de ugye nem akartál tovább álmodni.

A leírásodból az tűnik fel, hogy mindegy mi történik, fel akarsz ébredni. Mióta álmodsz tudatosan? Akarsz is tudatosan álmodni vagy ez csak valahogy jött? Zavar, hogy sejted, álmodsz? Szerintem erre világít rá az álmod. Hagyd magad elmerülni valamennyire, tudatosítsd magadban, örökké nem vagy képes aludni.

Az álomban való elveszés ellenszere, hogy valótlan dolgokkal építed körbe magad. Például visszafelé járó óra, faragó, ami grafitból színesceruzát farag stb.

Önismeretre nagyon jó a tudatos álom, hacsak nem te építetted az össz környezetet és tórténést tudatosan. Használd ki, hogy vájkálhatsz magadban, de konkrét szavakat egyik szinten sem fogsz kapni a tudatalattidtól. Maximum új nyomokat ad, esetleg valós eltemetett emlékek lesznek legközelebb hozzád, de a kontextus az összes szintből egyszerre fog kijönni. Megeshet az is, hogy a különböző helyszínek, szintek csak lazán kapcsolódnak. Nehéz elmagyarázni, tapasztalni kell, de ehhez az is kell, hogy ne ijedj meg azonnal az álmodástól.

2021. aug. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Lusta vagy.

Ébresztő, itt a tej, öltözködni kell.

Szervusz, paplan, szervusz, párna,

váljunk szépen el.

:)

2021. aug. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!