Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Fekete ökörrel álmodtam....

Fekete ökörrel álmodtam. Vajon mit jelenthet?

Figyelt kérdés
Egy többemeletes épületben voltam, aminek lementem az alagsorába. Ott nagy , árkádszerű ablakokon szűrődött be a fény, és láttam egy fekete ökröt, ami egy szekér elé volt befogva. A szekér roskadásig meg volt rakva: a külső rész friss fű volt és főtt tojás, de tudtam, hogy a belső részben trágya is van. Aztán, ahogy változik a kép, napfénybe voltam, és a kezemben volt valamilyen eszköz, ami lehetett villa, vasvilla vagy háromágú szigony. Szerintetek mit jelent ez?

2021. szept. 13. 22:47
 1/2 anonim ***** válasza:
A magyarok régi hitvallásában a táltos minden 7. évben még kellett küzdjön a fekete bikával, aminek szimbólikus jelentősége volt, az a táltos lelkének sötét oldalát jelképezte, míg a fehér állat a jót. Ha a rossz kerekedett felül, elemésztette a táltos erejét, belepusztult. Lefordítva kb. annyit tesz, hogy a rossz útra tért, a romlás felé. Ez megjelent más állattal is, mint a sovány, fakó/fekete ló, illetve a fehér, erős, táltos ló. A fekete ökör jelenthetik a belső félelmeket, az éjjelt, a rossz, negatív gondolatokat, oldalt, ahogy a rakomány is. Az éltető táplálék mellett ott a végtermék. Ez egy körforgás, az élet körforgás, hiszen a trágya tápként szolgál a növényeknek, ezáltal újra kezdődik minden, a halál nyomán is mindig új élet serken. A fény a nappalt, reményt, világos oldalt jelenti, a vasvilla az eszközt, erőt, ami benned van, hogy le győzd magadban azokat a hibákat, negatív gondolatokat, ami, amik ellen küzdesz. Talán nem is tudatosan, az álmok sokszor a mélyre temetett, tudattalan dolgokat testesíti meg. Az erő megvan benned, hogy le győzd a félelmet. Lehet, hogy döntés előtt állsz, ha igen, sokat érdemes gondolkodni rajta.
2021. szept. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, szép álomfejtés!
2021. szept. 14. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!