Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogy szed elő olyan régi...

Hogy szed elő olyan régi dolgokat az agy, amire nem is szoktam gondolni? Álom miatt kérdezem.

Figyelt kérdés

Ma reggelre egy általános iskolás osztálytársamról álmodtam, akibe akkor szerelmes voltam. Eltelt jó pár év. Azóta nem is láttam őt, sosem gondolok rá. Viszont most este megláttam facebookon, hogy ma van a születésnapja.

Honnan szed elő az agy régi dolgokat? Érdekelne.

N



2021. okt. 12. 21:59
 1/7 Grimfox ***** válasza:
66%

Az emlékek tárolása, és előhívása asszociáción alapszik, azaz nem mint nyers adat tárolódik az emlék, hanem egy sor más dologgal együtt, például kapcsolódó benyomásokkal, más eseményekkel együtt. Ugyanez igaz az emberekre is. Nem csak magára az emberre emlékszel, hanem eseményekre vele kapcsolatban, érzelmekre, helyekre, ahol egyszerre voltatok jelen, stb. Ezek közül a járulékos emlékek közül ha valami hasonlóval találkozol, például elmész egy helyre, ahol korábban együtt voltatok, és ez valamilyen benyomást keltett, nyomot hagyott benned, akkor eszedbe fog jutni. Ez működik visszafelé is, ha az illetővel találkozol, eszedbe jut egy sor hely, esemény, és gondolat, amit az ő emlékével összekapcsolva tároltál el.

Vannak akik ezt a folyamatot memorizálásra használják, és ha meg akarnak tanulni valamit, valami egyszerűen felidézhető, banális dologhoz kapcsolják. Például egy számsorhoz, vagy egy versikéhez. Ezek felidézése a memorizált dolgot is felidézi.

2021. okt. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Jól írja az egyes. Akár egy illat, egy zeneszám, egy íz, gyakorlatilag bármi előhívhat régi emlékeket.
2021. okt. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Tudatalatti olyan mint egy nagy felbontású videokamera ami mindent rögzít a legapróbb részletekig. A tudatos éneddel ennek kb. 5%-át tudod előhívni. Álmodban viszont felszínre kerül egy része. Ilyen egyszerű.
2021. okt. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De érdekes dolgokat irtatok.:)

Köszönöm!

2021. okt. 13. 09:43
 5/7 anonim válasza:

Nagyon jó, amit 1es irt, nem értem miért pontozták le.

Hasonló kérdésem volt nekem is pár napja. Egy mai élmény hatására egy teljesen más, rég elfejtett (legalábbis tudatosan) személlyel álmodtam. Valószínűleg az érzések, benyomások hasonlósága előhozta a tudatalattimból. Érdekes élmény volt az biztos, adott egy kis gondolkodnivalot aznapra.

2021. okt. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Beszéltél róla név szerint? Facebook rulez:D
2021. okt. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Frissítse a fájlt vagy el fog veszni, tudod :'D
2021. okt. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!