Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Milyen jelenség ez, amikor...

Milyen jelenség ez, amikor egy rossz álom valóra válik, de így következik be?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogyan magyarázhatnám el érthetően.

Arra gondolok, hogy nem egy filmben láttam már, hogy valaki rosszat álmodik, mert az álmában meghal és elveszíti azt az embert, aki számára a legfontosabb. Nem is feltétlen egyszer álmodja ezt, hanem akár többször is, de ugyanazt és ugyanúgy mindig. Az, aki ezt a rossz álmot látja, megpróbál tenni azért, hogy ez a valóságban ne következzen be, de tulajdonképpen pont ezzel a cselekedetével, közbelépésével következik be az a rossz dolog, amiről pont álmodott és pont úgy ahogy álmodta.


Van erre valami magyarázat vagy jelenség, hogy ezt hogy hívják? Csak mert nem egyszer látom ezt sorozatokban, filmekben és eléggé érdekel engem ez a téma.


2021. nov. 26. 22:48
 1/4 Grimfox ***** válasza:
100%
Sors, eleve elrendeltség. Mivel mindenképp bekövetkezik, és úgy, ahogy az illető álmodta, nem volt lehetőség megmásítani, a leírásod alapján ő maga volt az eszköz, aki valóra váltotta. A valóságban nincs ilyen elrendelt jövő, de vannak esetek, amik látszólag ilyenek.
2021. nov. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szóval eszköz...közvetítő kapocs, értem.


Mondok egy konkrét filmbeli példát. A Star Wars 3. részében azt álmodta Anakin, hogy belehal felesége a szülésbe. Eluralkodott rajta a paranoia, hogy ő mindenképp meg akarja akadályozni, hogy elveszítse őt, ezért átállt a rossz oldalra, mert azt hitte ott tanulhat olyat, amivel meg tudja gyógyítani ha úgy van, de pont emiatt a döntése miatt hagyta el a feleségét az ereje és halt meg, nem pedig azért, mert valami más baja lett volna...Az ok valamiért sosem derül ki az ilyen álmokban...Iszonyú félelmetes.


Tehát ez lenne az eleve elrendeltetés fogalma?

2021. nov. 26. 23:29
 3/4 Grimfox ***** válasza:
100%

Sejtettem hogy erre a jelenetre gondolsz. De ott nem eleve elrendelt volt a felesége halála, hanem Palpatine folyamatosan manipulálta Anakint is, és az erőt is, hogy a terveit elérje. A nő halála csak eszköz volt, hogy a sötét oldalra rántsa Anakint, aki amúgy is már a szélén táncolt évek óta.


Nem egészen ez az eleve elrendelés, de a sors, és az eleve elrendelés áll a legközelebb hozzá. Talán még a végzet is. Vagy az önbeteljesítő jóslat.

2021. nov. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Önbeteljesítő jóslat azaz. Köszi! Most olvastam el wikipédián és a leírás alapján pont erre gondoltam. Nem tudtam, hogy ez az a jelenség.


De itt van egy másik eset is, hogy ne csak a Star Wars legyen példa, 1:53-tól:


https://www.youtube.com/watch?v=Af2K-LWCve8

2021. nov. 26. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!