Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tudatos álmodásnál ilyen...

Tudatos álmodásnál ilyen megtörténhet?

Figyelt kérdés
Tegnap volt egy tudatos álmom. Sétáltam egy folyosón és akkor jöttem rá, hogy álmodok. Mondtam magamnak, hogy de jó, hogy pont most van tudatos álmom, nincs itthon senki, nem fognak felkelteni. Aztán elindultam, hogy megcsináljak valamit, amit a valóságban nem lehetne. Minden adott volt hozzá, mégse sikerült, valami megakadályozott és felkeltem. Miért nem sikerülhetett, ha a tudatos álmodásnak pont az a lényege, hogy azt csinálhatok, amit csak akarok?

2022. jún. 14. 21:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, de szerintem nagyfokú összpontosítási képesség lenne szükséges hozzá. Még éber állapotban sem tudja az átlagember a gondolatait teljesen kontroll alatt tartani, nem tudunk akármire gondolni. Pl. egy ismert dalt sem tudsz fejben százszoros "sebességgel" elénekelni, pedig nem kellene hozzá se levegő, se hangszál. Az álom közbeni tudatállapotot még ennyire sem uraljuk. Meditációs gyakorlatokkal elvileg fejleszthető a képesség.
2022. jún. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem amit mondasz és jogos is, köszönöm. Csak az a baj, hogy addig a pontig amig nem akartam azt az adott dolgot megcsinálni, addig sikerült minden. Oda sétáltam ahova akartam, azt az ajtót nyitottam ki amit akartam, rendesen éreztem a hideg kilincset. Tehát az összpontosítotás meg volt. Még akkor is, amikor elkezdtem azt a bizonyos dolgot megcsinálni, de aztán az agyam nem engedte vagy nem tudom. Nem sikerült. Illetve csak részben.
2022. jún. 14. 21:57
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kizökkentél.
2022. jún. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amugy ajánlom Tudatos Dani youtuber-t, ő igen részletesen próbálja tanítani a tudatos álmodást. Egyszer én is elkezdtem nézni, de nem sikerült eddig még minden videóját megnézni, csak egyet-kettőt.
2022. jún. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Róla még nem hallottam, köszönöm az ajánlást :)
2022. jún. 14. 22:08
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán úgy működik ez is, mint az izom - végülis az agy egy fizikai tulajdonságokkal bíró szerv. A karunkkal is csak egy adott ideig tudunk tartani egy súlyzót, nyilván minél edzettebb az a kar, annál tovább. A távol-keleti vallások építették be rutinszerűen a tudati (és testi) folyamatok uralásának fejlesztését a gyakorlataikba, én ebben az irányban keresgélnék.
2022. jún. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. Tehát ha ez megy gyakorlás nélkül, érdemes lenne gyakorolnom is? Hogy még jobban menjen?
2022. jún. 14. 22:13
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A tudatos álmodás csakis gyakorlással fog sikerülni. Nézd meg majd Tudatos Dani videóit.
2022. jún. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen mindenkinek :)
2022. jún. 14. 22:23
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat.

Egyetértek a #6-ossal, illetve az első válaszával is. Ez fura, de ebben az alvó állapotban el lehet fáradni belül, miközben a tested kívül kipihent lehet.

Esetleg még az is lehet, ha a koncentrációd még meg volt, hogy van benned egy blokk. Olyasmi, hogy, amit akarsz az létezhetetlen ugye. Bár fogalmam sincs mit akartál, de ez a gondolat az álmodat eluralhatta. Ez általában ellenjavalt, hogy az álmodban is felmerüljön benned, hogy az, amit csinálsz lehetetlen valójában.

Vagy, ha olyan ember szobáját akarnád kinyitni, akinél még sose jártál, akkor lehet a blokk, hogy ezt a helyet nem ismered egyáltalán, így zárva lesz az ajtó. Vagy ugyanezen a vonalon a tapasztalatlanságod is lehet ok. Például repülni akarsz egy motoron, de még sima motoron se ültél, de ez a probléma kreativitással feloldható. A kreativitás meg gyakorlással fejleszthető.

2022. jún. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!