Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Megálmodtam hogy megtörténik...

Megálmodtam hogy megtörténik az amit szeretnék. Bekövetkezik? Szerelmi dolog

Figyelt kérdés
Bekövetkezik vagy pusztán vágyálom?
2022. aug. 4. 08:10
 1/3 A kérdező kommentje:
????
2022. aug. 4. 15:02
 2/3 anonim ***** válasza:
Miután megnéztem az Éhezők viadal első részét nagyon szerettem volna lefeküdni Jennifer Lawrence-el, utána pedig megálmodtam a dolgot. Szerinted később a valóságban is bekövetkezett utána az aktus?
2022. aug. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Engem csak az szomorít el, hogy a 21. században még itt tartunk. Hogy egy ennyire alap dolgot, mint az álmodás, amit minden ember megtapasztal élete során, mennyire félreértelmeznek az emberek. Nem tudnak róla szinte semmit, nagy részük meg van győződve arról, hogy egyáltalán nem is álmodik. Ha pedig egyszer véletlenül emlékeznek rá, akkor már egyből jön a naiv feltételezés, hogy ez egy jóslat lehetett, hogy a halott rokona meglátogatta álmában, vagy biztos azért álmodott a kiszemeltjével, mert az akar tőle valamit. A szkeptikusok, akik körülbelül ugyanennyire konyítanak a témához, pedig teljesen értelmetlennek gondolják az egészet.

Akkor tisztazzuk:

- Az álmok nem jóslatok. Kivétel van? Lehetséges. De nagy valószínűséggel nem a te álmod az a ritka kivétel. Az a néhány ember, aki ezzel az áldással él, olyan dolgokat álmodik meg előre, mint pl. szeretteinek a halála.

- Ha a kiszemelteddel találkozol, ő nem tud róla, és nem jelenti azt, hogy bármit akarna tőled. Pusztán a saját érzéseidet, és vágyaidat vetíti ki az agyad az álmodban.

- Halott szeretteink nem keresnek meg minket álmunkban. Ennél is elképzelhető, hogy van kivétel, de ugyanúgy, mint a jövendőmondó álmoknál, ha létezik is iylen, nagyon-nagyon ritka. Azért álmodsz a halott szeretteddel, mert még nem dolgoztad fel a halálát, és az álmodban felszínre törnek az érzéseid.


Az álom nem valami mágikus, nem-evilági, természetfeletti jelenség, hanem egy teljesen természetes, agyi folyamat, ami a tudatalattiban lévő érzéseket hozza felszínre. Azért kell szimbólumokban gondolkozni, mert szinte minden létező dologhoz a világon társítunk valamilyen érzést, amit talán soha nem fogalmazunk meg, de az agyunkban ettól még elraktározódik. És az álom úgy kommunikál veled, hogyha te boldognak érzed magad, vagy a boldogságra vágysz, akkor repülni fogsz álmodban, ha szégyenkezel valami miatt, pucéran fogsz ácsorogni a tömegben. Mert ezek ugyanazokat az érzéseket tükrözik, amik benned vannak. Nincs ebben semmi hókuszpók.

Tudom, hogy nem csak a kérdésre válaszoltam, de jól esett leírni. Köszönöm.

2022. aug. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!