Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Valaki segítene nekem megfejte...

Valaki segítene nekem megfejteni ezt az álmot?

Figyelt kérdés

Az álom arról szólt, hogy sétáltam egy kicsit eldugottabb részén a településemnek este. Ezen a helyen nem nagyon volt lámpa vagy ilyesmi és inkább olyasmi volt, mint egy ösvény.

Ezen az ösvényen találkoztam egy emberrel és szerintem leszúrtam, a kést pedig benne hagytam. Ezután elszaladtam és láttam, ahogy a rendőrök villognak a helyszín felé.

Ekkor eszembe jutott, hogy a kést benne hagytam az áldozatban és elkezdek vissza sétálni, hogy megnézzem mi a helyzet, plusz tudok-e valamit csinálni, hogy elrejtsem a nyomaimat.

Ezután felébredtem.


Az egész álom alatt azaz érzés járt át, hogy hihetetlenül feszült vagyok. Aztán amikor megtörtént a gyilkosság, akkor lenyugodtam. Viszont utána egyszerre jött vissza bűntudat és még több feszültség, mint előtte.

Szóval azt mindenképp le tudom szűrni, hogy elég stresszes vagyok, sőt szerintem az bele van kódolva a természetembe :D


Mit gondoltok erről, a kicsit furcsa álomról?

A válaszokat előre is köszönöm.



2022. aug. 4. 12:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha jelent valamit, akkor egy olyan helyzetet teremtesz magadnak, ahol valamit bűnnek élsz meg, de mégis csinálod, az átmeneti öröm reményében. Lehet ez egy köröm rágás is igazából.
2022. aug. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez valami belső agresszíó, amit elfojtasz. Nem vagy passzív-agresszív típus? Vagyis olyan, aki általában nem mondja ki, amit gondol, mert nem szeret konfrontálódni?

Én erre tippelnék. A sötétség itt utalhat arra, hogy nem vagy tisztában a saját érzéseiddel, legalábbis az ilyen fajtákkal. Az ösvény egy alternatív útvonal, amit akkor választasz, ha nincs más megoldás. Te ezen az úton leszúrtál egy embert, amitől megkönnyebbültél. Vagyis próbáltál megszabadulni valahogy a felgyülemlett feszültségtől. Lehet, hogy a bűntudat onnan ered, hogy bár amúgy külsőleg úgy tűnik, hogy nem bántasz senkit, de belül őrlöd magad mások miatt, esetleg olyanokra gondolsz róluk, ami bűntudatot kelt benned, amitől aztán újra feszült leszel.

Magyarul nem mondod ki, amit gondolsz, ezáltal felgyűlik benned az agresszió, amit úgy próbálsz levezetni, hogy a másik emberre irányítod (de csak saját magadban), majd ettől bűntudatod lesz, hogy miért gondolsz ilyeneket.

A nyomok eltüntése is megerősítené ezt, mert az azt jelenti ebben az esetben, hogy próbálod minél jobban elfedni ezt az "agresszív" oldalad.

Hogy tisztább legyen, itt egy egyszerű példa: várakozol a sorban, de mikor te jönnél, megelőz téged valaki, mondjuk a testvéred. Mivel nem akarsz konfrontálódni, nem szólsz semmit, hanem ilyeneket kérdezel magadban: "Hogy lehet ilyen bunkó? Komolyan, ő az én testvérem?"

Pár perc elteltével pedig már jön a bűntudat. "Azt gondoltam róla, hogy nem is a testvérem... milyen ember vagyok?"

Na valami ilyesmi.:)

2022. aug. 5. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!