Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Adjam fel a próbálkozást?...

Adjam fel a próbálkozást? (alvásparalízis)

Figyelt kérdés

A kérdés láttán első gondolatotok biztos az volt, hogy "még egy ember aki alvásparalízissel küzd" - viszont az én esetem teljesen más. Míg másokat mindennapos alvási bénulás gyötör, én évek óta próbálkozok legalább egy értékelhető paralízis elérésével. Maga az alvásparalízis és tudatos álmodás téma 2018 óta izgat nagyon. Ekkoriban kezdtem el foglalkozni vele igazán, viszont érdembeli eredmény sosem született. 2018 és 2019 között vezettem fizikális álomnaplót, viszont ennek betelése után már csak a digitális formáját (az én esetemben a Samsung Notes-t) töltöm minden egyes nap, felkelés után. Alvásparalízisem életemben először 2021. március 30-án volt, azóta számos ehhez hasonló alkalom volt, viszont ezen alkalmak említésre sem méltók, hisz egyikük sem volt több 10 másodpercnél. Én egy minimum 1 perces bénulás elérésén dolgozom, érzékelhetően feleslegesen. Tudatos álmodással nem is próbálkozok, mert a képzelőerőm is a béka segge alatt leledzik. Rengeteg technikát és trükköt illetve tippet próbáltam ki, még sincs semmi érzékelhető eredmény. A kérdésem igazából az lenne, hogy tényleg igaza van az egyik barátomnak, miszerint "nem vagyok rá alkalmas"? Tényleg lehetséges az, hogy akármennyire is próbálkozok egyszerűen túl kiegyensúlyozott az alvásom ahhoz, hogy megrekedjen a köztes állapotban? Létezik, hogy alkalmatlan vagyok egy elfogadható hosszúságú és élménnyel szolgáló alvási bénulás átélésére? Tudatos álmodást meg már meg sem merem kérdezni. Nagyon szépen köszönöm annak, aki elolvasta, és előre még jobban köszönöm annak, aki válaszol is! Legyen szép estétek!

19/F



2022. szept. 25. 23:08
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
34%

EZ egy hibás működés.

Általában valamilyen életre veszélyes helyzet kell hozzá, ha elő akarod idézni.

Nem ajánlom.

2022. szept. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim válasza:
93%
Nekem párszor volt pont kb annyi idős koromban, mint ahány éves most vagy. Akkor nem tudtam, hogy az volt. Számomra elég félelmetes élmények voltak ezek. Nem tudatosan alakítottam, hogy legyenek csak úgy voltak párszor. 38/N
2022. szept. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy nem mondta szarul a haverod, általában tényleg azoknak van gyakran paralízise, akiknek valamilyen problémájuk van az alvásukkal/életmódjukkal.

Na de azt te is tudod gondolom, hogy alvási paralízist mindenki átél az egész alvás során, különben alvajárnánk, és amikor ez az epizód történik meg, olyankor az agyunk előbb felébred, mint a testünk, vagy mondjuk elalvásnál tudatosak maradunk, miközben a testünk bealszik. Ez alapján pedig arra lehet következtetni, hogy igen, különböző meditációkkal és technikákkal el lehet érni a tudat megtartását az elalvás során. Az egyik elvileg nagyon hatásos módszer a következő: ébresztővel felébredsz 3-4 óra alvás után, kicsit járkálsz, pisilsz, szellőzteted a fejed, de nem szabad túl ébernek lenned, de ilyen egyből hullafáradt ágybavisszazuhanónak sem. Cirka 20 perc után visszafekszel, és meditálsz, erre voltak különböző lépcsőfokok, nekem most csak annyi rémlik, hogy minden érzékszerveden körbevezeted magad. Érezd a testrészeidet, hogy mi érinti, mit tapintasz, aztán a hallásodra fókuszálsz, minden egyes hangra... Aztán már nem rémlik, még mi volt, de a lényeg az awareness fenntartása, és így elvileg tudatos állapotban alszol el, ami paralízishez, majd tudatos álmodáshoz vezet. Ez a módszer amúgy jelentem, tényleg működik, csak én nem direkt csináltam, hanem tárgyfelvételhez keltem fel, fél óra után vissza ágyba, aztán jött is a paralízis meg minden xd

De ami nekem MINDIG bevált, az az alváshiány és az elcseszett alvási ciklus. Ez gimi alatt volt velem, amikor hajnalban 1-2-3kor aludtam, reggel 6-7kor kelés, és délután szunyáltam, napfényben, a hátamon. Az esetek 80%-ban paralízisem volt. De ez szerintem nem éri meg, esetleg ha éppen ráérsz, nem mész suliba/dolgozni 3 napig legalább, akkor ki lehet próbálni. Mondjuk az első módszer se sokkal jobb, mert azzal se fogod kipihenni magad, de azt egy hétvégi napon meg lehet csinálni, és biztos nem lesz negatív hatással az alvási ciklusodra. Ha van valami kérdésed, írj nyugodtan. Ha nem tudtam segíteni, vagy nem mondtam újat, akkor bocsi xD

22L

2022. szept. 26. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Én nem akarnék direkt, mert kegyetlen rossz volt...
2022. szept. 26. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
84%

Minden helyes, amivel kisérletezel. Meditációt javasolnék napi rendszerességgel, és ez a paralizis állapot meditációban is bekövetkezhet.

3#-val is egyetértek, a test alszik, a tudat ébren marad.

Már maga az, hogy ilyesmi érdekel, ilyenekbe időt és energiát teszel azt mutatja, hogy ez helyes számodra.

Érdemes lenne elalvás előtt a szívcsakrára meditálni, mert ez a fajta energia kell ennek (esetleg a torokcsakrára, de ne feljebb), és ezzel növeled a lélek energiáját.

Gyakorolj tovább, ez egy helyes út.

2022. szept. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 Darius- ***** válasza:
62%

Kedves kiiro. Rossz élmény. Nekem volt kb 3x. Nem tudtam megmozdulni, pedig szerettem volna, megbenul az ember ilyenkor, beszélni sem, habar szeretnél.

Minek akarod atélni ? Voltak hiteles beszamolok rola akar interneten, akar a korulotted élok kozott biztos megesett ez valakivel.

Vannak erre tudomanyos mesék, bizonyitékok nélkul, masok szerint a lidérc okozza.

2022. szept. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
14%

Ez egy jelzés, hogy az asztrális hordozód kellően fejlett.

Ahogy megérzed a paralízist, nyugodtan üljön ki a mosoly az arcodra, és ne a fizikai testtel próbálj mozdulni, hanem a tudatoddal kilépni....jó, ezt így könnyű mondani....de tényleg.....

Nem értem Darius minek akartál ilyenkor beszélni 😉

2022. szept. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 Darius- ***** válasza:
25%
7- Mert akartam kérni segitséget, fel akartam kelni, de nem jott ki semmilyen hang belolem.
2022. szept. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
32%

"Vannak erre tudomanyos mesék, bizonyitékok nélkul, masok szerint a lidérc okozza."

Szóval melyik a mese?


Egy kitalált dolog amivel rémisztgetik egymást az emberek vagy hormonok és egyéb testi funkciók amiket az orvosoknak kötelezően átul-cettig ismerniük kell, egy olyan alap dologhoz pl. műtét előtti altatáshoz?

2022. szept. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 Darius- ***** válasza:
29%

9!

Ne idézgess. Olvasd el a szabalyzatot. Ha bevett szokasod, valtoztass, mert :


Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a válasz értékelésével fejezheted ki.

2022. szept. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!