Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent pontosan kígyóval...

Mit jelent pontosan kígyóval álmodni?

Figyelt kérdés

Múlt éjjel egy fekete kis termetű kígyóval álmodtam. Nem is a mérges kígyók közé tartozott, csak úgy ott volt, de óvakodtam tőle nagyon. Aztán egyik barátom eldobta és eltűnt a kígyó.

21 éves F.


2011. jún. 13. 15:41
 1/9 Minii Vikii válasza:
70%

Kígyó

1. Hatalom a természeti erõk felett. Ha betegség jelentkezik, legyõzi. 2. Az ösztönök ereje, fõleg a szexualitás jelentõségének megnövekedése. Fallosz szimbólum (férfi nemi szerv), ezért méretei az önértékeléshez és a vágyak intenzitásához kapcsolódnak. 3. Középkorú és idõsebb embereknél a változás, a sorsforduló jele. Vigyázni kell, nehogy a szexualitás átmeneti megoldását válassza. Jung. Férfi álmában mindig nõt jelent. Általában a tudatos attitûdök és az ösztönök közötti konfliktus. Babiloni álmoskönyv. Ha folyóhoz megy, és ott kígyót lát, fia születik. (Csak asszonyoknak jó elõjel.) Demotikus álmoskönyv. Ha egy nõ álmában kígyóval hál, férje kemény lesz vele és megbetegszik. Talmud. Kígyót lát: jövedelem. Ha a kígyó meg is marja: nagy jövedelem. Ha agyonüti: elveszti jövedelmét. Astrampsychos. Ellenségek okozta kár. Cayce. 1. A bölcsesség. 2. A kísértés. Indiai hagyomány. A mozgó kígyó a kundalinit, a bennünk lakozó energia ébredését szimbolizálja.

2011. jún. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Én nem szoktam ilyen nagy jelentőséget tulajdonítani az álmoknak. :D Az álmok egyszerű dolgok, csak mi bonyolítjuk túl. Emberek tulajdonságait, természetét az állatokra vetítjük ki. Esetleg az aktuális érzelmeink szerint jelennek meg az állatok.
2011. jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%

Semmit nem jelent, mert az álomban megjelenő dolgoknak nincsen általános érvényű jelentése.

Azt jelenti, amivel Te felruháztad. Tehát, ahogy viszonyulsz a kígyókhoz, amilyen érzéseket, emlékeket keltett benned. Többet nem jelent

2011. jún. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az álmoknak nagy jelentőségük van. Mindenki számára elérhető tanulmányokat olvashatunk afelől, hogy e terület kiaknázása már hol tart. A tudatalattink feltárása rengeteg olyan információt tárol és adhat belső állapotunkról, melyet a tudattal összeegyeztetve nem tudunk kifejezni, mert sok esetben ellentétben állnak vágyainkkal, ösztöneinkkel. Az hogy a tudati tartalmak részekre tagolódnak, illetve ezek kifejezésmódjai ehhez mérten sajátosak, ez ma már nem bizonyítás tárgya. A tudatos dolgokat könnyen elöhozzuk, a tudatallati dolgokat pedig nem. Erre nagyon csekély tudatos befolyásolási képességünk van. Ezért az "általa" használt forrással tudunk dolgozni, jelen esetben az álmokkal, melyek nagyon is sokat elárulnak rólunk. Természetesen emellett léteznek különböző technikák, mellyel hozzáférhetünk ezekhez a tartalmakhoz.
2011. aug. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az álmoskönyv szerint, hamisságot jelent! Lehet, hogy valaki hamis veled szemben, de pontosan senki nem tudja, hogy mi a jelentősége az álmoknak!
2012. febr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Legoman ***** válasza:
85%

Én is kígyóval álmodtam egyszer rákerestem mindenütt és nem tudtam meg semmit csak vagy 800 féle jelentését és semelyik se egyezett szinte az eredeti jelentésével de sztem ez a leghihetőbb bár annyira nem vagyok biztos benne :D

- Csábítás, amelynek szívesen engedsz, ha nem éppen Te vagy a csábító. Kígyó, ha rémületet, iszonyt ébreszt, - nők álmában: nem kívánt szex, rossz partnerkapcsolat. Férfiak álmában: elutasított vágyak, küzdelem, amelyet önmagaddal folytatsz. Kígyó, ha kedvesnek, szépnek látod, nem félsz tőle - nőknél: tényleg egyenértékű a férfiakkal és ezt nem szólamokkal, munkahelyi hangoskodással bizonyítod. Férfiak álmában: jó önismeret, kiváló feladatmegoldó képesség. Kígyó, ha az ágyadban találod: olyan érzelem, vágy, amit nem érzel a sajátodénak. Kígyó, ha megmar: - nőknél szerelmi csalódás, elhagytak, pedig Te - úgy hiszed - mindent megtettél. Férfiak: álmában: titkos, kínzó vonzalom. Kígyót ütni: megölni: nőknél: agresszivitás, utálod a férfiakat, úgy gondolod, kihasználnak; szexualitást eszköznek tekinted, amellyel célt lehet érni. Férfiaknál: bűntudat, szorongás. Kígyó, ha rádtekeredik és nem szabadulsz tőle: gyötrelmes szerelem. Kígyó, ha hozzád ér és hidegsége, érintése kellemes érzést kelt: anyagi előnyökért létesített kapcsolat hogy finom legyek.

2013. dec. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Tavaly kígyóval álmodtam, folyamatosan, terhes voltam, így már sokkolt, hogy minden éjjel valamilyen variációval álmodok.


Megnéztem mit jelent. Árulás, valaki elárul, alattomos, ártani akar.


Valami ilyesmit olvastam róla, pontosan nem emlékszem, aztán már odegwsitwtt. Mondom ki a fene árulna el... Nem is tartom a kapcsolatot senkivel. 😃


Erre pár hónappal később kiderül, hogy a férjem egy 19 éves dagadt csaj után fut, úgy hog terhes vagyok.


Szóval az a szaros árult el. 😃

2021. jún. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Utulso ez nagyon durva én is terhes vagyok és folyamatosan kígyóval álmodok most arra keltem hogy a szobába Juditnak 5 kígyó de mindig más enis néztem a férjem telefonját de nem volt benne semmi de bennem van a gyanakvás mert sok minden törölve volt
2022. febr. 4. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szobába kusznak* nem Judit 😅
2022. febr. 4. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!