Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Különös álmom volt még gyerekk...

Antimod kérdése:

Különös álmom volt még gyerekként. A Mennyországban (? ) jártam.

Figyelt kérdés

El kell mondanom, akkor nem voltam vallásos (ma sem gyakorlom), alig tudtam valamit az ezzel kapcsolatos dolgokról. Nem is foglalkoztam vele.

Talán 10-11 éves lehettem, amikor a következőt álmodtam:


Egy barátommal együtt kerültünk a Mennyországba. Soha ilyen tiszta, földöntúli boldogságot nem éreztem, mint akkor. Egyszerűen feltétel nélküli bizalmat, szeretetet éreztem magam körül. (A való életben egy elég gyanakvó, és olykor sajnos rosszindulatú ember voltam/vagyok). Sokamagunkkal voltunk azon a helyen, nem emlékszem, hogy nézett ki. Egy eseményre vártunk: tudtuk, hogy az Úr rövidesen nekünk is megmutatja az arcát. Nem tudom, ez mit takar pontosan, de ez volt az álom mondanivalója. És a várható találkozásnak ez a tudata egy kiválasztottság-érzést, egy boldog várakozás örömét adta az álomban.


Azóta sem értem, mi volt ez az álom. Nagyon különös volt, soha meg nem tapasztalt érzések kerítettek hatalmukba. Azelőtt és azóta sem álmodtam ilyet, csak a szokásos, mindenkinél előforduló jobb/rosszabb álmokkal találkoztam.


2011. dec. 3. 22:48
1 2
 1/12 Tom Benko ***** válasza:
26%
És most mit csináljunk? Tapsoljunk, mert álmodtál egy szépet?
2011. dec. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Megkérdeztetvén pedig a farizeusoktól, mikor jő el az Isten országa, felele nékik és monda: Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el.

Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa ti bennetek van.

(Lk17,20-21)

*

De szép.. azt jelenti: meg kell valósítani. Itt és most.

Magunkban: hogy fénye sugározzon másokra, a világra.

Csak el kell kezdeni. Gyakorolni:)

*

Az Isten küld, testvéreim, tinéktek

Hogy sugarai eleven tüzét,

Amik Arcáról a szívembe égtek,

Sugározzam csendesen szerteszét

A testvéreknek, kik az éjben járnak.

Az Isten küldött, szentjánosbogárnak.


(Sík Sándor)

2011. dec. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Álmodtál valamit, majd utólag belemagyarázol dolgokat.
2011. dec. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Álmodtál valamit, majd utólag belemagyarázol dolgokat."


Mit magyaráztam bele? Csak arról írtam, milyen volt az álom.

Amúgy ha ennyit tudsz hozzászólni, bölcsebb vagy, ha nem teszed.

2011. dec. 4. 09:56
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

Te álmodban voltál egy helyen, ahol jól érezted magad....

Erre kijelented, hogy az a mennyország volt. Na ezért magyarázod bele. Ha netán álmodban a bejáratnál volt egy tábla, hogy welcome to Heaven, akkor sem ott jártál, hanem azzal álmodtál, máskor meg mással.

2011. dec. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A kérdőjelet észrevetted?

Azért neveztem annak, mert ez áll a legközelebb ahhoz, amihez tudom hasonlítani. Vedd úgy, hogy egy metafora.

2011. dec. 4. 15:23
 7/12 zeronibble ***** válasza:

Tudományosan se cáfolni, se bizonyítani nem lehet, hogy az álom nem egy létező, teljes értékű rétege a mi létezésünknek, ahol "dolgok történnek", bizonyos szabályok szerint. Érdekes, hogy arról, amit valóságnak nevezünk, ugyanez mondható el: simán lehet, hogy ez csak a Mátrix. Ez nem vicc. Bosszantó, de ez van. Lehet esélyeket latolgatni, megnyugtató válasszal meg senki se szolgál.


Ezért ha netán kiírsz egy kérdést, amiben elmeséled egy álmodat, és kifejezed, hogy érteni szeretnéd, azonnal jön valaki, aki jól leteremt, hogy de hát miért akarod te még ezt is érteni. Ahelyett, hogy meg akarná érteni, miért vagy még erre is kíváncsi. Pedig neki is jól állna! :D

2011. dec. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó: ebben teljesen igazad van, de nem ez volt a kérdés.

Tulajdonképpen nincs is kérdés. A zárójelezett kérdőjel pedig jelentheti azt is, hogy kérdés híján valahova be kellett rakni, mivel máshogy a rendszer nem fogadja el a beírást.

2011. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

kedves Kérdező, minden rendben van, itt az álomfejtésben jó ez. És szép az álmod, és nem értelmes, és nem véletlen, hogy a 2-est lepontozták (és mást nem is, mehehe) mert más is érzi, az igazát, csak ez az értelmezés ma itt (kiváltképp a gyk-n) nem divatos. De ne törődj vele! Nem a divat a lényeg. Az álmok terén meg különösen nem!

C.G. Jung írásait érdemes olvasni, az álmokról is találsz nála. Ő írja: vannak egyszerű, hétköznapi álmok, ez a leggyakoribb, azután vannak mitikus képekkel teli álmok, ez ritka, és el nem felejtjük, és vannak ilyen sorsszerű, belső saját útra utaló álmok, ez nagyon ritkán, de 50-70 év után is pontosan emlékszünk rájuk. Mert a feldolgozása maga az értelmezés, és ahogy haladunk, midig felfénylik egy-egy része, vagy az egész értelme.

Ezt a fényteli „mennyországot” magunkban KELL realizálni, (nem „majd”nem a”felhők fölött”) ez itt és most a cselekedeteink által jön létre. A másik emberben kell meglátni az Isten arcát, tükröződni, – csak így, tükör által homályosan lehet, mert álmodban arra vártatok, de színről színre látni az Ő arcát: az csak a halál pillanatában lehet, erről is sokat írnak.

Tibennetek van – tanította Jézus, - a világ világossága.

Az álmod számodra a legértelmezhetőbb – mi csak keresgélünk, de az a Te üzeneted.

2011. dec. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

jav:*szép az álmod, és értelmes, és nem véletlen

**mindig

2011. dec. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!