Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Lehetséges, hogy álmunkban...

Lehetséges, hogy álmunkban tudunk gondolkodni?

Figyelt kérdés
Helyesebben alvás közben gondolkodni.
2012. márc. 28. 21:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen,amikor éppen megfelelő hullámhosszba vált át az agyműködésed,ugyanis alvás közben több különböző fajta hullámképet mutató folyamat váltja egymást többször.Egyes esetekben az olyan agyműködés mint a (nagyjából)tudatos gondolkodás is lehetséges.
2012. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

igen! én szinte mindig álmodom,és mindig emlékszem is rá!

és emlékszem egyszer azt álmodtam,hogy németül kell beszélnem valakivel. és jól eltudtam mondani a mondatot,még olyan szavak is eszembe jutottak amik ébren nem. ami azért is volt meglepő,mert annyira nem voltam jó nyelvből,és már jó régen jártam iskolába is ahol gyakorolhattam volna.

2012. márc. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz gondolkodás alatt? Amúgy sima álomban változó mértékig.


Vannak az úgynevezett tudatos álmok ami a közhiedelemmel ellentétben nem csak annyit jelent, hogy rájössz arra, hogy álmodsz. A tudatos álmokban a tudatállapot hasonló az ébrenlétihez, magyarán a gondolkodás, emlékezés, viselkedés megközelíti az ébrenlétit. Ilyenkor viszont olyan agyi területek is aktivizálódnak ami normál alvásnál nem.

2012. márc. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Mikor érettségire készültem, a matekra nagyon sokat tanultam, mert az nem tartozott az erősségeim közé. Egyik este lefekvés előtt még tanultam, viszont volt egy feladat, amivel nagyon sok időt elszórakoztam, legalább háromféleképpen elkezdtem megoldani, de egyik sem vezetett eredményre.

A reggeli első emlékem az, h "megálmodtam" a megoldás menetét, gyorsan lejegyeztem, mielőtt elfelejtettem volna. És jó lett :)

Szóval létezik ilyesmi.

2012. márc. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen, nekem amennyiben alvás közben sikerül tudatosítanom, hogy álmodok, be tudom folyásolni az álmom "menetét", sőt megérzem amikor közel kerülök ahhoz, hogy felébredjek és ilyenkor ha kedvem tartja, még ki tudom nyújtani egy ideig az álmomra szánt időt vagy adott esetben fel tudom ébreszteni magam.


Hogy őszinte legyek, nem tudom ez egyáltalán hogyan lehetséges, de nagyon szoktam élvezni :D

2012. márc. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Velem is gyakran előfordul, hogy gondolkodok közben, vagy befolyásolom az álmomat valamilyen szinten.

(Meg olyan is, hogy álmodok valami tök jelentéktelen apró dologról, ami másnap bekövetkezik...)

2012. márc. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem is szokott menni a tudatos álom.

Meg én se tudom hogy csinálom, de szokott lenni olyan hogy pl valami fontos dolog miatt kelnem kell 7-kor, és percre pontosan magamtól felkelek:D

2012. márc. 29. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Lucid álom.Annak hívják.Én rendszeresen szoktam csinálni.elsőre rohadt félelmetes,de aztán megszokod.Én azért kezdtem el,mert már hónapok óta rémálmaim voltak.
2012. márc. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom előző, nekem elsőre sem volt rohadt félelmetes.
2012. márc. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, ez lehetséges.Például üldöznek és elkezdek ordítani, és már nem üldöznek.Most ne nevessetek ki, de kicsi koromban ezt mondtam mindig álmomban: Hókuszpókusz, Abrakadabra, és vége lett az álomnak.És egy osztálytársamnak mondom álmomban, hogy ne félj, ez csak álom.(: Tudom azt, mikor alszom, hogy nem kell félnem, nem eshet bajom, mert alszok, és hamarosan felkelek.
2012. márc. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!