Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthet ez az álom? Mit...

Mit jelenthet ez az álom? Mit jelképez a háromszögben lévő szem?

Figyelt kérdés
Nem emlékszem a teljes álomra,(sőt az utóbbi 1 hónapban egy álmomra sem emlékszem) csak egy kis részletre, mert nagyon meg voltam ijedve. Bementem egy boltba, ami tele volt akváriummal és benne különböző halakkal. Az egyiken megakadt a szemen és közelebb mentem és hirtelen az üvegen visszatükröződött egy kék szem, ami egy háromszögnek a közepén volt és egyre csak úszott közelebb hozzám én meg hátráltam és nagyon féltem tőle. Többre nem emlékszem. Lehet valami jelentősége ennek ha már ennyire nem tudtam kiverni a fejemből?
2012. szept. 13. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2012. szept. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez micsoda? Igen, hasonló volt
2012. szept. 13. 13:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Mindent látó szem, ébren álmodás...
2012. szept. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
az előbbi voltam-ilyet tetováltatok magamra :P
2012. szept. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szabad kömüves jel
2012. szept. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez egy szabadkőműves jel, ha jól tudom rajta van az 1 dolároson.

Jelentése a mindent látó szem.

Én általában a Orwelli nagy testvér szemének szoktam hívni.

2012. szept. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Komplikato ***** válasza:
A felfelé mutató háromszög Istent jelképezi a szimbolikában, jelenti még a szentháromságot is, a szem pedig isten omnipotens voltát jelképezik, gyakorlatilag mindent lát. Szabadkőművesek még sehol nem léteztek, amikor ezt a motívumot már rengeteg templomban így vagy úgy felhasználták. A kék szín érdekes, annak utána kéne nézni ...
2012. szept. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Yuginak a medálja xd
2012. szept. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A háromszögben lévő szem tényleg Istent jelenti, mint 'mindenttudó/mindentlátó'. A halaknak is tulajdoníthatunk jelentést, ha nagyon bele akarunk magyarázni valamit. A görög 'ihtüsz' (nem tudom pontosan hogy írják) szó 'hal'-at jelent, Jézust jelképezi (mármint a görög szó). Egyébként sztem ettől nem kell megijedni, csak egy álom. Vagy azért paráztál be mert rossz fát tettél a tűzre és félsz Isten haragjától? Ezt is jelentheti az álom...
2012. szept. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem szabadkőműves összeesküvő lesz belőled.
2012. szept. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!