Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Suttogás a fülembe, félálomban...

Goner kérdése:

Suttogás a fülembe, félálomban. Van jelentése/jelentősége?

Figyelt kérdés

Az egész úgy kezdődött,hogy suli és edzés között volt egy kis időm pihenni.. Bekapcsolom Tv-t lefekszem a kanapéra,majd elalszok,felkeltem,látom van még egy órám,mondom pihizek még egy kicsit...Félálomba kerülhettem szerintem:hallottam a TV-t,éreztem is a testem,gondolkodtam,ezt mind csukott szemmel..Egyszer csak,a bal fülembe,mintha egy horror filmbe csöppentem volna,suttogást kezdtem hallani,egyáltalán nem barátságos,gyors és értelmetlen volt,nem is magyar nyelvű,talán kislány hang.Megijedtem,ezért fel akartam kelni,kiakartam nyitni a szemem,ahogy máshogy is szoktam,de nem sikerült..de éreztem,hogy erőlködöm..Közben hallottam végig a TV-t,tudtam,hogy a kanapén fekszem,meg minden..Próbáltam megmozdítani a karomat,amit talán egy nagyon kicsit sikerült is,de nem igazán..Majd egyszer csak felkeltem,rémülten.. Lehet,hogy butaság,de én például az Őrangyalokban hiszek..Bár nem rájuk gondoltam..Lehet nem ide illő a kérdés,de érdekelne a véleményetek..

Köszönöm előre annak,aki elolvasta,és talán válaszol is..:)

Üdv!



2012. dec. 17. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Ezt úgy hívják, hogy alvásparalízis. Bénulással és hallucinációkkal jár. A hallucinációk pedig lehetnek képi, hangi, érzéki vagy akár ezek keverékei is.


Az örangyalok meg nem tudom hogyan jönnek ide...

2012. dec. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Ez tényleg alvásparalízis. Velem is szokott lenni, és én is tulajdonítok neki spirituális jelentőséget, de tudom, hogy van rá racionális magyarázat. A bénulás például nem szükségszerű (nekem nincs is), de az a funkciója, hogy ha félálomban vagy, ne tehess kárt magadban. Egyébként innen ered a lidércnyomás kifejezés is.
2012. dec. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

A bénulás márpedig szükséges. Épp ez a paralízis lényege, ahogy te is leírtad, hogy ne sértsd meg magad ha álmodban mozogsz, mert a bénultság nélkül utánoznád a mozgást.


Ha nálad nincs bénulás, akkor vagy alvási rendellenességed van vagy pedig nem is paralízist élsz át.

2012. dec. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hmm,érdekes,köszönöm a gyors válaszokat!:)

Az őrangyalokat csak felhoztam,nem pont ezért:D

2012. dec. 17. 21:28
 5/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk a lidérc nyomásnál azt írták,hogy főként hisztérikás nők,vagy teltebb férfiak esetén jelentkezik,kezelése egyszerű,testmozgással.Nos én egyik csoportba sem tartozok,valamint heti 9 edzésre járok.:) Aktív sportoló vagyok,válogatott.
2012. dec. 17. 21:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Alvásparalízisre keress, ne lidércnyomásra.


Ennek nincs köze a testsúlyhoz vagy ilyesmihez.

2012. dec. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Múltkor én is álmodtam hasonlót. Álmomban ugyanúgy feküdtem az ágyon, ahogy a valóságban is feküdtem, de nem bírtam megmozdulni, és egy hang beszélt hozzám a fal felől, de nem láttam ott senkit. Mély, férfihang volt, és torzított, mintha rádióból beszélne, de éreztem, hogy hozzám beszél. Nem értettem a nyelvet, amin beszélt, de úgy éreztem, ha odafigyelnék arra, amit mond, megérteném, de nem akartam megérteni, mert féltem attól, amit közölni akart.

Amúgy észrevettem, hogy normál esti alvásnál nem történik ilyesmi, inkább délutáni szundításnál szokott bekövetkezni ez az "éberálom" szerű állapot. Szerintem azért, mert este többnyire pihen az agy, de ha olyankor alszunk el, amikor amúgy ébren szoktunk lenni, akkor az agy valamennyire aktív marad. Nekem ilyenkor mindig intenzívebb álmaim vannak.

2012. dec. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez a tipikus hipnagóg hallucináció. Keress rá neten, van jópár leírás róla.
2012. dec. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

léteznek őrangyalok, de ez hogy jön ide?

lehet hogy képzelődtél lehet hogy nem, ezt neked kell eldöntened.

2012. dec. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a segítségeket!
2012. dec. 18. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!