Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogyan tudnék tudatosan...

Hogyan tudnék tudatosan álmodni ha soha nem álmodok semmit?

Figyelt kérdés

úgy értem..

tudom, hogy mindig álmodok csak nem emlékszem rá, mert mélyen alszom vagy a fene tudja miért.Viszont én inkább pont, hogy nagyon éberen alszom van, hogy minden sz*rra felébredek, persze ez sem mindig, de általában. Nagyon-nagyon ritkán álmodok és akkor is teljesen értelmetlen és rövid dolgokat, és nem tudom, hogy álom. Volt már, hogy tudtam és fel is ébresztettem magam, mert nem akartam tovább álmodni.

Pár napja kezdtem el foglalkozni a tudatos álom elsajátítási technikáival, de nem volt lehetőségem kipróbálni mivel "nem álmodok".

Lehet ezzel valamit tenni? Feltételezem, hogy nagyon sok gyakorlást igényel. Ugye nem reménytelen? Nagyon szeretnék tudatosan álmodni.


2013. márc. 24. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindig álmodsz, csak nem emlékszel rá.
2013. márc. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igen, ezzel kezdtem...

:)

2013. márc. 24. 12:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Amit rögtön meg is cáfolsz a következő mondatokban...


"soha nem álmodok semmit"


"Nagyon-nagyon ritkán álmodok és akkor is teljesen értelmetlen és rövid dolgokat"


"de nem volt lehetőségem kipróbálni mivel "nem álmodok"."



Amúgy ez a tudatos álom:


"Volt már, hogy tudtam és fel is ébresztettem magam, mert nem akartam tovább álmodni. "


Persze ennek vannak szintjei. Az első szinteken tudod, hogy álmodsz, a felsőbb szinteken irányítani is tudod az álmokat.

2013. márc. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

értem..

de ez akkor is nagyon ritka..főleg mostanában.eddig sem volt gyakori most még annyira se.

de akkor ha gyakorlok elérhetem a többi szintjét?

2013. márc. 24. 12:58
 5/7 A kérdező kommentje:
ja és a "Volt már, hogy tudtam és fel is ébresztettem magam, mert nem akartam tovább álmodni." itt annyi volt az egész, hogy tudtam és felébresztettem magam..de nem tudtam irányítani, csak ennyi, hogy felébredtem. Én irányítani szeretném az álmaim
2013. márc. 24. 12:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Két dolgot tudok mondani, ami segítő:

1. lefekvés előtt - már legalább 2-3 órával- ne gépezz,ne tévézz, harmonikus jó dolgokkal foglalkozz, olvass, zenélj, zenét hallgass, énekelj, bámészkodj stb- technika, gépek nélkül a legjobb. Az álmok képek: ezek akadályozzák.

A másik: legen az ágy mellett papír,ceruza: este, mielőtt elalszol, gondolj arra, hogy majd leírod az álmodat. Pár nap múlva (tudatosul ez az esti kivánságod), ébredéskor már nem pattintod fel a szemed és nézel körbe(ettől ugyanis elillannak az álomképek és nem emlékszel!) hanem felébredsz, és rögtön, még csukott szemmel emlékezel az álomra-amit ha végiggondoltál, akkor nyisd ki a szemed és írd le, röviden.

2013. márc. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi.
2013. márc. 24. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!