Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Néha random felriadok este....

Néha random felriadok este. Miért?

Figyelt kérdés

Általában akkor szokott ilyen lenni, mikor még épp nem alszok, csak majdnem. Tehát már alig vagyok magamnál, van, hogy álmodok is valami katyvaszt, de még fent vagyok. Van, hogy tök barátságosat álmodok, van, hogy nem... de mindig felriadok.


Konkrétan ugrok egy hatalmasat ilyenkor az ágyamban, és észreveszem, hogy a szívem úgy ver mint az állat. Megy szépen az álom, és egyszer csak puff... nagyon rossz érzés, van, hogy esténként többször is.


Miért van ez? Mit tehetek ellene?


2013. jún. 10. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek volt ilyen. Kiderült, hogy azért van, mert alvás közben kihagy időnként a légzése. Egyszerűen nem vesz levegőt egy darabig valamiért, és amikor csökken az oxigénszint a vérben, a szervezet egy picit bepánikol, és ezért történtek ezek a hirtelen felriadások. Nem tudom, hogy neked is ez van-e, nem vagyok szakértő, de könnyen lehet. Megijedni nem kell, de ha nem múlik el, szerintem vesd fel az orvosodnál. Amennyire tudom, hosszú távon lehetnek ennek káros hatásai.
2013. jún. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem arra gondolsz amikor már majdnem alszol és a tested összerándul olyan mintha elesnél? Ez kb az elalvás első fél órájában szokott jelentkezni, ilyenkor mindenki párszor kicsit vagy jobban összerándul. De pl nekem is volt, hogy arra nyitottam ki a szemem, hogy nem kapok levegőt, mert fél álomban leállt a légzésem
2013. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is van néha. Álmodok valamit, pl. focizok a téren és rálépek a labdára, elesek, de álmomban már nem "élem meg" az esést, hanem felriadok és összerándulok. De volt már olyan is, hogy faággal b@szták ki a lábam, és így riadtam fel... én nem tudom miért van amúgy, de velem is szokott lenni.
2013. jún. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 aculluca ***** válasza:

az ilyen légzés kihagyásoknak pl lehet egyik ok a reflux


okai:kaja, fűszerek, vagy rendszertelen étkezés okozhatja pl lefekvéshez képest közel még tele van még a gyomor, illetve szorongás és stressz is okozhatja.

2014. ápr. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!