Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tudatos álom: nem veszélyes?...

Tudatos álom: nem veszélyes? Mondogatni kell éber állapotunkban hogy most ez álom vagy sem? és ha valaki már belezavarodik és azt hiszi a való életre hogy álom és bármit megtehet? De most komolyan. Nem biztonságos?

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem alvásproblémáim miatt sokszor előfordul, hogy nem tudom eldönteni, hogy az adott dolgot álmodtam-e, vagy tényleg megtörtént régebben. És néha olyan dolgok is teljesen igaznak tűnnek, amik teljesen logikátlanok.


Szóval szerintem elég veszélyes lehet, ha másra is tud így hatni.

2013. jún. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően, ha nem vagy stabil, például skizofrén vagy, akkor nem túlzottan ajánlott. Ez egy a mai értelemben vett "normális" életvitelhez képest többször is módosult tudatállapothoz vezet.


A tudatos álmodás során az egyik technika a realitás teszt. Ahhoz, hogy ez álmodban is megjelenjen gyakorolni kell ébren is. Mivel ébren elvégezve igen egyszerü észrevenni, hogy az maga a valóság, így meglehetősen háborodottnak kell lenni ahhoz, hogy összekeverje a kettőt. Ez esetben pedig a baj ígyis-úgyis megtörténne. Ha valaki nem képes egy valóság teszt után megbizonyosodni arról, hogy éppen nem az álomban van, akkor jobban jár, ha az utcára se megy ki.

A technikák igen igen egyszerüek, és egyértelmüek. Ebből balesetet csinálni komoly szinvonal beli problémákat enged sejtetni értelem tekintetében.

2013. jún. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Ha hiszed, ha nem, velem ez történt.

De én sejtem, hogy mi lehet a probléma.

Az utóbbi időszakban rengeteg kudarc,fájdalom és csalódás ért, kialakult egy átlagos depresszió és szorongás nálam, pedig még csak 15 éves fiú vagyok.

Ezután találtam rá a tudatos álom dologra.

Annyira felspannoltam magam, hogy majd egy olyan álomban végre kiélhetem magam, hogy az agyam megzavarodott.

Kb. 3 hete csinálom a tudatos álom dolgot, a valóságteszttel foglalkoztam a legtöbbet.

Nem foglalkoztam a való élettel, folyton csak mondogattam, hogy "Ez csak álom, és nem a valóság".

Tegnap viszont történt velem valami.

Olyan érzésem támadt, hogy most csak egy álomban vagyok, pedig tudtam, hogy ébren vagyok, de mégis..

Olyanok jutottak eszembe, hogy mi lenne, ha egy kést magamba szúrnék, vagy levegőt vennék a víz alatt, hiszen az álomban nem eshet bántódása az embernek.

Nagyon megijedtem, elkezdtem félni önmagamtól.

Leültem, kifújtam magam, és kizártam a tudatos álom gondolatát, meg a valóságtesztet is.

Mondogattam magamnak, hogy "Ez nem álom, ez a kőkemény valóság. Itt nem te irányítasz, ha valamit teszel, annak következménye van."

Úgy döntöttem, hogy abbahagyom a tudatos álmot, és rendet teszek magamban, és az életemben.

Szóval vigyázni kell, mert könnyen bele lehet esni egy ilyen állapotba.

Nem kívánom senkinek, ijesztő és félelmetes érzés.

Ha majd rendeztem a dolgokat magam körül, talán visszatérek a tudatos álomra, de egy darabig tuti, hogy abbahagyom..

2013. jún. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az előzőnek teljes mértékben igaza van! Én is átéltem ezt a kegyetlen érzést. Épp álompróbát csináltam és azt hittem, hogy csak álom, de közben tudtam, hogy a valóságban vagyok és megijedtem kirohantam másik szobába és nyugtatgattam magam stb.. szóval csak óvatosan ezzel az egésszel, mert veszélyes.


Neked 3-as elmúltak ezek az ijesztő érzések? Nekem csak egyszer volt, de remélem többször nem lesz.. el se merem képzelni, hogy milyen lett volna, ha emberek közt történik ez..

2013. júl. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szerencsére már lecsengett nálam ez a berögződés.

Már abbahagytam a tudatos álmodást.

Egy az, hogy nem szeretnék ilyet mégegyszer átélni, a másik meg az, hogy nem akarok függő lenni.

Inkább rendezgetem a saját valóbeli életem, az agyam meg kreáljon magának olyan álmot, amilyet akar :)

2013. júl. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
*Ja, 3-as voltam :D
2013. júl. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!