Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a tudatos álomról?

Figyelt kérdés
kiskorom óta emlékszek minden egyes álmaimra, még most is amit akkor álmodtam, általában én döntök, az történik ahogy én elgondoltam.Nem tudom miért, sosem akartam ezt. Lényeg, hogy hihetetlenül fáradt az elmém ettől, állandóan fáradt vagyok, orvosok kivizsgáltak nem egyszer és fizikailag semmi bajom, de lelkileg sokkal idősebbnek érzem magam (24 vagyok). Szinte mindig fáradtan ébredek, és szerintem mind emiatt. A fejem is elkezdett fájni. Ha valaki esetleg tud valamilyen megoldást erre készséggel várom válaszát.
2013. jún. 27. 12:32
 1/5 anonim válasza:
46%
Meddig szoktál aludni? Csak mert a késő hajnali, inkább reggeli órákban nagyobb a valószínűsége, hogy olyat fogsz álmodni, aminek szinte végig a tudatában vagy. Vagyis irányítod, és sokkal jobban emlékszel a reggeli álmaidra is. Általában olyanokat álmodsz ilyenkor, amik jobban foglalkoztatnak, mint téma.(pl tegnapi események, vagy egy aktuális helyzettől való szorongás, találkozás olyan emberekkel az álmon belül, akik fontosak neked) De előfordul olyan is hogy ezek a reggeli álmok, elképesztően szürreálisak. A lényeg , hogy szerintem ne aludj sokáig, mert túl tudja magát aludni az ember, és a sok alvástól is tűnhetsz jóval fáradtabbnak. (Mert alapból az álmodásnak -kivéve rémálmok- gyógyító, feldolgozó hatásuk van...)
2013. jún. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Álmodba tudatában vagy annak, hogy álmodsz?
2013. jún. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hat olyan 9 ig szoktam aludni, mert etteremben dolgozok este 12 ig, az a baj ha hamarabb kelek fel akkor nincs megaz a napi 8 ora, ha nincs meg akkor meg rosszabb a faradtsagom :/ de altalaban nem almodok olyanokrol ami kielegitene, inkabb amit Te is irtal hetkoznapi dolgokrol.


legtobbszor mindig tudom az almomban hogy almodok igen, nem 100%ban de legtobbszor.


koszonom a valaszokat!

2013. jún. 29. 10:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem általában akkor van tudatos álmom, ha valamiért nem tudok elaludni. Például ha hajnali 3ig nem sikerül, akkor 90%, hogy tudatos álmom lesz. Viszont amikor ez véget ér rendkívül kipihentnek és nyugodtnak érzem magam, még akkor is ha csak 1 órát aludtam. És a tudatos álmot általában repülésre használom, mert tudom hogy ott nincs kanál.

Egyébként ha közvetlenül egy tudatos álomból ébredsz, nem kellene fáradtnak lenned, hiszen az egy REM ciklus.

2013. jún. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szerintem sem a tudatos álmodásnak van köze a fáradtságodhoz, és bevallom, irigyellek is, hogy spontánul, tanulás nélkül megy ez neked :)

Amire én gondolok: ugye azt már tudjuk, hogy felszínes és mély alvások követik egymást, mint egy sinus görbe a grafikonon, de ezek minden embernél mások és mások.


Régebben olvastam egy cikket, és az alapján konkrétan kikísérleteztem, hogy nekem mikor a legjobb felébredni. Felhúztam az órát 10-15 perces "távolságokra", és megnéztem, mikor ébredek a legkönnyebben (amikor a felszínhez vagy amúgy is a legközelebb). Találtam két időtartamot, kb. 7 óra 15 percet kell aludnom ahhoz, hogy frissen keljek (és az 5 óra 10 is ugyanez)


Ha egy mélyálom szakaszból ráncibál fel az ébresztő óra, akkor egész nap lehetsz pocsékul, csak mert megszoktad hogy fixen egy időpontban kelsz, nem pedig amikor a testednek szüksége lenne rá... szerintem érdemes egy kicsit kísérletezgetned.


Ja, és írtad is, hogy kiskorod óta megvan a tudatos álom, de csak mostanában lett rosszabb, nem azzal lesz a baj.

2013. júl. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!