Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Elalvás után hány órára...

Elalvás után hány órára húzzam fel a csörgőórám, hogy emlékezzem az álmomra?

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Inkább a megszokott felkelési időpont elé kéne felhúzni, amikor tudod, hogy még alszol.
2013. júl. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem hülyeség, én úgy tudom, hogy az ember elalvás után még egy ideig nem álmodik. Az meg hogy emlékezz az álmodra, hát ha alapjáraton nem emlékszel, akkor miért gondolod, hogy akkor emlékeznél? Ennyire fontos neked, hogy tudd mit álmodtál? Cserélnék veled, 2 hónapja csak rémálmaim vannak, én nem szeretném tudni, hogy mit álmodtam előző éjjel.:/
2013. júl. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
#2-es, Az nem lehet túl jó :/ Én (sajnos) minden álmomra emlékszek és néha elég durva álmaim vannak és nem tudom őket elfelejteni...Néha viszont nagyon jó álmokra is emlékszek, szóval nem olyan rossz ez.
2013. júl. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nos állítólag akkor emlékszünk az álmunkra, ha felébredünk belőlük. Az álmodó és nem álmodó szakaszok egymást váltják alvás közben, ki kellene fognod az utolsó álmodó szakaszt. Okostelefonokra és tabletekre létezik olyan alkalmazás, ami úgy ébreszt fel, hogy kipihent legyél, de szerintem akkor meg pont az álomra nem fogsz emlékezni. Viszont lehet, hogy van rajta erre is valami opció, körül kell nézni. Amit még kipróbálnék, hogy napokig mindig ugyan akkor szólna az ébresztőórám, és ha nem emlékszem az álomra, akkor beállítanám mondjuk 5 perccel korábbra esetleg későbbre. Kísérleteznék.
2013. júl. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Igazából azért tettem fel a kérdést, mert szeretném a tudatos álmodás technikáját elsajátítani. Csak az a baj, hogy elég ritkán emlékszem az álmaimra.


Tegnap 11 körül aludtam el, fél7-kor keltem fel és egy kicsit csalódott voltam, mert egy álmomra sem emlékeztem. 9-ig sürögtem-forogtam aztán valamiért ismét álmos lettem. (Az előző napokban nagyon keveset aludtam, így nem csodálom, tegnap úgy fordultam be az ágyba, mint akit főbe lőttek.)


Szóval a 7 és fél órás alvás azt eredményezte, hogy nem emlékeztem semmire, pedig nagyon fáradt voltam.


Azonban, mikor 9kor visszafeküdtem akkor csak felületesen aludtam, kb. 3-4 alkalommal fel is ébredtem. 3 óra alatt 3 álmot láttam. Ebből az első tudatos álom volt, amiből sikerült felébresztenem magam, majd miután visszaaludtam folytatódott tovább. Ezután azt vettem észre, hogy az álmom képei továbbra is a szemem előtt vannak és mégis ébren vagyok. A fejemben folytatódott tovább az eseménysorozat, erre meg azt veszem észre, hogy nyitva van a szemem és a szobámban fekszem. Ez furcsa volt. Talán alvási paralízis?


De egyből visszaaludtam. A második álmomra még emlékeztem, mikor felébredtem belőle, végig is gondoltam. Visszaaludtam.


A harmadik álmom volt a leghosszabb, de az a vicces, hogy tudatos álomnak indult, de aztán mégsem lett az. Azt álmodtam, hogy egy csávó felhívott a nyelvvizsgaközpontból, hogy meg kell ismételnem a nyelvvizsgámat(aminek az eredményére most várok) mert változások léptek érvénybe a rendszerben és ezért, akik most júniusban írtak, azoknak októberben meg kell ismételniük. Tökre ki voltam akadva és hirtelen átfutott egy gondolat a fejemben: "Ilyen nincs, ez tuti, hogy egy álom." Valahogy próbáltam tesztelni, hogy álmodok-e, de alvás közben nem gondolkodik olyan élelmesen az ember, így úgy teszteltem, hogy megnéztem a Híváselőzményekben, hogy tényleg hívott-e egy ismeretlen szám az előbb. És ott volt, úgyhogy azt mondtam magamban: "Hát akkor ez nem egy álom, tökéletesen éber vagyok." Felébredtem ismét. Ekkor emlékeztem az első és az utolsó álmomra, a középsőt már elfelejtettem.


Szóval nekem a felületes alvásnál jobban működik az emlékezés.

2013. júl. 12. 14:06
 6/11 A kérdező kommentje:
9-től 12-ig aludtam, szóval 3 óra alatt 3 álmom volt.
2013. júl. 12. 14:07
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nem nevezném alvásparalízisnek, amit mondasz :) Velem is előfordult számtalanszor, hogy felébredtem, de a szememet csukva hagytam és folytatódott az álom ( onnantól már teljesen tudtam irányítani )
2013. júl. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Hiroyo18 válasza:
Ezt nem tudod szabályozni. Akkor emlékszel az álmodra ha már nem alszol mélyen.
2013. júl. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Érdemes mondjuk szoktatnod (kondicionálnod) magadat arra, hogy szeretnél emlékezni az álmaidra. Lefekvés előtt koncentrálj egy kicsit erre a gondolatra, hogy emlékezni szeretnél rá. Meg arra is szoktasd magad, hogy felkelésnél ne azon kezdj el rögtön pörögni, hogy fogmosás, öltözködés, uzsikészítés, melóba rohanás, hanem hogy lassan, fokozatosan kelj fel, hagyd, hogy még álomittas legyél, ne kezdj el rögtön "gondolkodni" teendőkön. Alvás előtt lehetőleg ne nagyon nézz tévét, hallgass rádiót, regény/novella vagy valami elgondolkodtató könyv olvasása segíthet (beindítja a "belső mozit", a képzeletet), vagy a nap eseményeinek végiggondolása, korábbi élethelyzeteken, eseményeken felelevenítése, ilyesmi. És lassanként kialakul.


Nem utolsó sorban érdemes esetleg olvasgatni keleti tanítók "álomjóga" könyveit (pl. Tenzin Wangyal, Csögyal Namkai Norbu, akik tibetiek és buddhisták, de akkor is érdemes elolvasni, ha más vallású vagy, mert nem fog ütközni vele) vagy "modernebb" pszichológiai cuccokat. Olyan könyveket is érdemes olvasgatni, melyek szimbólumokkal foglalkoznak, ami alatt nem csak "álmos könyveket" értek, hanem akár hermetikával foglalkozó írásokat is, vagy a Jelképtár című könyvet, jó meséket, legendákat, mítoszokat...

2013. júl. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Onnantól kezdve hogy elalszol, alvásciklusok váltják egymást, amik 90-120 percesek.

Az 1. szakasz a szendergés

A 2. a könnyű alvás amelyben az agyhullámok lelassulnak

A 3. a normál alvás, a légzés lelassul

A 4. a mély alvás, ilyenkor a leglassabbak az agyhullámok, ebben a szakaszban a legnehezebb felébreszteni valakit. A 3. és a 4. fázis segít helyreállítani a testünket, ekkor pihenjük ki valójában a nap fáradalmait

Az 5. fázis az REM fázis, ekkor álmodunk. Az agyhullámok annyira felgyorsulnak, mintha ébren lennénk, a mozgatóizmok átmenetileg lebénulnak.

A ciklusok sorrendje szigorúan kötött: 1-2-3-4-3-2-1-5

Az REM-ből gyakran felébredünk pár másodpercre, de erre nem emlékszünk. Körülbelül két óránként álmodunk egyszer. Kísérletezz vele.

Elméletileg pedig léteznek olyan ébresztőórák amik nyomon követik ezeket a fázisokat, és be tudod állítani hogy akkor ébresszen amikor éppen álomfázisban vagy. De egyrészt ezt hiszem ha látom, másrészt pedig fogalmam sincs hol vagy egyáltalán kapható-e itthon.

2013. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!