Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » 16 éves lány vagyok, szeptembe...

16 éves lány vagyok, szeptember-november között 6x (! ) éltem át alvásparalízist. Tegnap tudtam meg, hogy az volt, és most eléggé félek tőle. Meg lehet valahogyan előzni?

Figyelt kérdés

A kérdés adott.

Még az érdekelne, hogy az normális-e, hogy nagyon egyszerre történtek? Szeptember egyik hetén volt 4 (egy, illetve kétnapos kihagyásokkal - egyszer egy éjszaka 2), november egyik hetén pedig 2 (két nap különbséggel). Kicsit utánaolvastam, és látom, hogy másnak inkább délutáni alvásnál jött elő hátonfekvésnél. Nekem kizárólag éjszaka jelentkezett, és nagyrészt az oldalamon feküdtem.(megjegyzem, hogy el is nyomtam a kezemet - ha ez számít)

Mind a 6 esetben hallucináltam is mellé, nagyon rossz volt. Tehetnék valamit, hogy ne forduljon elő megint?



2014. jan. 3. 15:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nőjj még kicsit. Idővel el fog múlni. 14-16 éves korban a leggyakoribb jelenség. Nekem is volt egy időszakom, mikor hetente 4-5 db is volt, én is hasonló korú lehettem. Ki fogod nőni. Ne tekints rá rossz dologként, semmi bajod nem lesz tőle, teljesen természetes, sőt hasznos funkció. Kicsit kellemetlen abban a helyzetben találnod magad, de szórakoztatásodra is fordíthatod. Én olyat játszottam, hogy nem küzdöttem ellene, hanem hagytam magam benne, és azt próbálgattam, hogy meddig tudok bent maradni ebben a furcsa érzésben, anélkül, hogy elmúlna. Volt, hogy percekig is sikerült, mire elmúlt. Utoljára nekem is úgy 16 körül fordult elő, most 22 vagyok és semmi sem volt azóta, szóval teljesen múlandó dologról van szó.
2014. jan. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elég gyakori, de hogy azt erőltessem, h benne maradjak ebben a "furcsa érzésben" nem menne... Főleg mikor hallucinálok is mellé, mert mikor egy ember bámul rád a plafonról az nem olyan szórakoztató..
2014. jan. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem még soha nem volt ilyen (20 F )akkor vmi gáz lehet velem? Mert szinte minden ismerősöm tapasztalt ilyett
2014. jan. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs gáz azzal se, aki akinek volt alvásparalízise, és azzal se, akinek nem volt.


Elvileg pedig, ha háton alszol, szinte mozdulatlanul, vagy stresszes vagy, akkor nagyobb az esélye.

2014. jan. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy időben sok mondhatni, aztán elmúlt. Hallucinálni sose volt alkalmam, bár úgy lett volna, micsoda élmény lett volna. Kellemetlen persze, hogy nem tudok megmozdulni, de vicces azért, hogy a légzésemet tudom szabályozni, illetve a lábamat tudom közben rázni. :D Kívülről biztos mókás lehetne, hogy rázom a lábamat ezerrel, és közben alszok. xD Ez általában ki is szokott zökkenteni, vagy hogy egy jó nagyot lélegzek. Régen még volt, hogy paráztam tőle, de most már tisztában vagyok azzal, hogy mi a legrosszabb dolog ami történhet. Látok valamit ami nincs ott? Nagy cucc, ha senki más nem tud róla nem kerülök diliházba. :D És ha közelebb is jönnek azok a dolgok mondjuk szellemek mit tudnak velem csinálni? :D Ijesztegetnek? Hűha!

A félelmekkel szembe kell nézni, nem pedig futni előlük. Ha megint jön a paralízis, merülj el benne, és légy nyugodt.

Egyébként az alvásparalízissel ha kicsit foglalkozol elsajátítható az asztrálprojekció, ami ugyancsak egy mókás dolog. :D Persze ha a hitvilágodba beleférnek ilyen dolgok, ha nem, és elvből irtózol tőle akkor még nem állasz rá készen, hogy a valóság egy mélyebb szintjén is átlásd a világ működését.

2014. jan. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Kössz utolsó, hogy megerősíted a véleményemet. Szerintem az a legjobb, amit tehetsz, hogy átadod magad a dolognak. Azzal csak a saját helyzeted könnyíted, ha szórakoztatásként éled meg. Elhiszem, hogy kellemetlen, ha "bámulnak rád a plafonról", de mivel tisztában vagy vele, hogy csak hallucinálsz, akár ezen is lehet szórakozni. Hozzáteszem a rengeteg paralízisem során egyszer sem hallucináltam, így ezt a részét nem érzem át. De amit leírtam, ahhoz tartom magam.

2014. jan. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából nekem ezek a hallucinációk általában nem olyan formában jelentek meg, hogy valaki/valami bámul, hanem magamat láttam kívülről (de nem feküdni, hanem pl a mellkasomon keresztbezárt karral zuhanok le szándékosan az ágyról, mintha meglennék babonázva - különben ebben az a "vicces", hogy keresztebezárt karral feküdtem le, és mikor felébredtem, akkor is ugyanabban a pozícióban voltam), vagy pedig úgy éreztem, mintha én csinálnék valamit (fel akarok kelni (hason fekvésből), de valami mindig visszanyom, próbálok kiabálni, de nem jön ki hang a torkomon).


Különben nem tudom, számít-e, de velem már elég sok különös dolog történt alvás közben. Régebben alvabeszéltem, de, mint a gyerekek nagy része, ezt kinőttem; előfordult, hogy alvajártam(?) és közben beszéltem (igazából csak annyi volt, hogy kimentem wc-re, apu megkérdezte, hogy én vagyok-e, meg jól vagyok-e, én normálisan feleltem neki, hogy igen - ezt másnap mesélte, de semmire sem emlékeztem - ez különben nem történt meg túl sokszor, de azért párszor előfordult) ; vagy 5 éven keresztül nagyon nehezen tudtam csak elaludni ; reggel, ha mennek a szüleim dolgozni, mindig bejönnek hozzám, olykor beszélgetünk is (pl rendszeres, hogy anyu megkérdezi, jó lesz-e ez meg az ebédre, én meg beleegyezek, azután délután meg méltatlankodok, anyu meg meséli, hogy reggel megbeszéltünk...de másról is szokott szó lenni, és mindig mondják, hogy ezt meg azt megbeszéltünk reggel, de én sosem emlékszem semmire. (bár nekem ez nem tűnik különösnek, de szerintük furcsa)

Szóval ez az alvásparalízis már csak hab a tortán...


Ezt az asztrál projekciót azért megélném egyszer szívesen:D

2014. jan. 3. 19:31
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom mi az az asztrálprojekció, de azt még fontos megjegyeznem, hogy az alvásparalízisben semmi ezoterikus nincsen. Az egész biológia, a szervezet egy nagyon hasznos funkciójáról van szó (pont az alvajárást lehet vele megelőzni). És igen, ez történik, hogy nem tudsz se mozogni, se beszélni :) de idővel elmúlik, csak ne pánikolj.
2014. jan. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Ha érdekel a az asztrálprojekció ajánlom Robert Bruce könyvét a témával kapcsolatban.

De azért leírnék még valamit ide.

Kísérleteztem a dologgal, és egypárszor beütött a dolog. Álmodtam egy sima álmot majd mikor felébredtem éreztem, hogy valami nem klappol. Hidegséget éreztem, és félelmet. nem úgy, hogy én féltem hanem a levegőben volt valami amitől minden a félelmet árasztotta magából. Kinyitottam a szemem, és a szobámban feküdtem ugye, az ágyamon, és a környezet is a szobám volt, de ahogyan a dolgok festettek az kicsit más volt. Nem voltak színek ahogy szoktak lenni, hanem egy ilyen szőrkés-feketés homályos színe volt mindennek, és minden hullámzott. Mintha a dolgokból folyamatosan szökött volna valami anyag ami önmaga a dolog voltaképp. És mintha a szél is fújt volna, érdekes. Aztán becsuktam a szemem felkívántam kelni, és sötétség majd eltűnt a rideg érzés, és hopp minden normális lett. Ahhoz képest amit ott láttam meseszép a világ amiben élünk. :D Színek, és melegség váó! Azt elmondanám, hogy nem álom volt mert álmában az ember nem tudatos a dolgokra amik körül veszik, csak sodródik a történésekkel, általában. Szóval aztán mikor másodszor is megesett ez velem a szoba egyik sarkában éreztem hogy van valami, és ahogy ráfordítottam a figyelmemet egyre növekedett. Ott egy kicsit betojtam, de bátor voltam és kiáltottam, hogy: Gyere, na gyere! És jött. Aztán elsötétült minden, és felkeltem. Nem voltam készen arra, hogy a félelmemet legyőzzem, és úgy reagáljam le a helyzetet ahogyan kellett volna, szeretettel. Úgyhogy nem is próbálkozok addig megint ilyen dolgokkal míg teles mértékben át nem jár az önzetlen szeretet érzése. Később olvastam, hogy az a hely amibe bepillantást nyertem egy a már évezredek óta ismert dolog/hely volt. A görögök hádésznak hívták, az újkorban meg étersíknak. Állítólag ugye itt vannak egy ideig a holt lelkek, és itt időznek sokáig azon holt lelkek akik nem érdemlik meg, hogy feljebb emelkedjenek, és innen inkarnálnak újra, mert a jó isten igazságos, és ha el is rontod a dolgokat addig kapod a lehetőséget a javításra míg meg nem érsz a boldogságra. Igazából tök jó, hogy meghalhatnak az emberek, mert ugye elfelejthetik a dolgokat ami dolgoktól nem tudnak az emberek továbblépni a sok ganén ami determinálja őket. ^^

2014. jan. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
Fiatalabb koromban én is volt, hogy alavajártam, reggel, meg mikor frissen ébresztettek reggel, és megbeszéltek velem valamit, az szintén teljesen kiesett. Szóval ez normális.
2014. jan. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!