Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » 20-25 percre lefekszem pihenni...

20-25 percre lefekszem pihenni, miért van ez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Lefekszem, 20-25 perc után olyan érzésem van mintha álmodnék (nem álmodok), és ("képzeletben") a fejemhez vágódik egy labda.

Általában ilyenkor a szívbaj jön rám, mert szinte már aludtam és erre ébredek. XD és utána röhögök egy jót.

Miért van ez?



2014. okt. 9. 22:25
 1/9 Ozmium42 ***** válasza:
Félálomban nekem is vannak hasonló élményeim, olyan esetben, ha igazából nem lenne szabad aludnom, vagy tudom, hogy hamar fel kell kelni. Vagy nem sikerül, és bealszok, vagy úgy riadok fel, mintha megrúgnának. Bár nem labdával. Szerintem az a "zaklatott" tudatállapot okozza, hogy már alvás előtt és közben is tudod, hogy nem aludhatsz annyit, amennyit akarsz.
2014. okt. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem nemrég volt egy hasonló, egyetemen órák közötti szünetben vártam, a szokásos ülve alvós pózban (bár csak félálomba voltam), közben meg zenét halgattam, aztán arra keltem föl, h úgy éreztem h a testvérem teljes erőből fejbevág egy ásóval.. komolyan mondom éreztem még a koppanást is...
2014. okt. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Asztrál utazásról olvastam egy könyvet,és ebből nekem úgy tűnik,hogy hasonló a "tüneted", mint amikor az asztrál testünk elhagyja a fizikai testünket. Ilyenkor állítólag az asztrál testünk"kószál" valahol ,és amit "látunk" az a valóság,tehát nem álom.Majd mikor visszatér az asztráltest akkor állítólag gyakran úgymond "visszazuhan" a testbe,ilyenkor előfordul, hogy ijedve felébredünk.Elalvás előtt nekem is voltak olyan "álomszerű , de mégsem álom" élményeim,aztán ilyenkor többször arra "ébredtem",mint ha lezuhantam volna, vagy mintha valaki ,vagy valami leakart volna lökni az ágyról.sajna ilyenkor nem nagyon emlékszem vissza az álomszerű állapot részleteire.Ha visszaemlékszel az álomszerű állapot részleteire akkor szerintem könnyebben be lehetne azonosítani,hogy asztrál utazásról van e szó .Mondom , ...ez egy esetleges lehetőség.
2014. okt. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Igen ez asztrálélmény, de éterikus szinten történik ezért olyan közeli és nagy lesz, szinte testtel érezhetö, nem olyan mint az álom. Ilyen éteri szintü pl az ap. is.

Tehát a jelenben történik ez, de álombéli kép-jelentése van.

Labda=valami játékos dolog, ijesztő, de nem fájdalmas

Enyhe szerencsétlenség, különös, összeillö dolgok jöhetnek.

Fej=te, lélek

Ásó, kalapács pl már nagyobb veszteségeket jelent, változást, fájdalmat. (nembiztos h a tesódtól)

Megrúgnak azt jelenti megaláznak.

Le akarnak lökni=rosszat akarnak neked, lezuhansz=megbántódsz

2014. okt. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ozmium42 ***** válasza:
A rúgást nem szó szerint értettem, csak ahhoz hasonlítottam, mintha egy rúgással ébresztenének fel. Konkrét álomszerű kép, amire emlékszem, hogy ébren gondolkodtam valamin, aztán közben kezdtem bealudni, és arra ébredtem, hogy az eredeti gondolatmenet kisiklott, és egy magas épületből készülök kiugrani. Észrevettem, hogy ez nem része az eredeti gondolatmenetnek, megijedtem, és erre ébredtem fel.
2014. okt. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól még az olyan, bocsi, gyakran csak sejteni lehet és nem látni, de nagyon nagyon érezni. Nagyon régen nekem is volt ilyen, többször is elöfordult hogy mintha kalapáccsal verték volna a fejem és nagyon erös volt, de nem fájt de utána fél óráig nem mertem aludni. Akkoriban rossz időket éltem tiniként, azóta felnöttem és sosincs, csak néha nagy felvillanó fény, meg más ami teljesen más. :)

Kiakarsz ugrani=önkinzás, depresszió

ezer bocsi!!!!!!!! ha nem érzed igaznak ne vedd komolyan

2014. okt. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"mint amikor az asztrál testünk elhagyja a fizikai testünket. Ilyenkor állítólag az asztrál testünk"kószál" "

Ez megint egy olyan dolog amire nincs semilyen bizonyíték.. szerintem ebben nincs semmi misztikus dolog.. szerinte azért van ez, mert lényegében nem nyugodt körülmények közt szenderedünk el, tehát nem este az ágyban, hanem valahol ahol tudjuk h nem szabad most aludnunk és sok külső hatás miatt nem is tudnánk nyugottan (zajok, rossz pozíció stb.)


Pl az éber álom is lényegében csak az hogy miközben álmodol, tudatosítod, azért befolyásolni tudod. Valakik, meg persze erre is azt mondják, hogy ilyenkor elhadjuk a testünket (mert előfordulhat h azt álmodod h látod magad ahogy fekszel), de ez is csak kitaláció, nincs rá bizonyíték. És azzal meg ne gyertek hogy arról sincs bizonyíték, hogy ne létezne, mert ennyi erővel a nagy spagetti szörny is létezik, mert nincs rá bizonyíték hogy ne létezne.

2014. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ment mindenkinek a zöld pacsi! :)

Ha valaki tud a témához még hozzáfűzni valamit akkor írjon.

2014. okt. 11. 20:51
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az alvás és ébrenlét határán gyakran keverednek a test és a tudat állapotai. Főleg, ha nem hirtelen zuhansz álomba, ahogy általában este szoktunk. Napközbeni szunyókálásnál finomabb, lassabb az átmenet.

Ilyenkor van, hogy a testünk mozgásvégrehajtása leblokkolódik és már álmunkban megkezdődik egy "fizikális" cselekmény, de bármelyik pillanatban egy kicsit feloldódhat a test természetes alvásparalízise és megrándulnak az izmaink, hogy folytassuk az álmunkban megkezdett mozdulatot. Ez a valós mozdulat kizökkenthet álmunkból, úgy, hogy akár azonnal meg is feledkezhetünk az álomelőzményekről.

Ilyenkor aztán csak nézünk, hogy miért is rándult meg a kezünk, lábunk, nyakunk fekvés közben...

2014. okt. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!