Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hátalvásnál álombeli bénulás?

Hátalvásnál álombeli bénulás?

Figyelt kérdés
Már fél éve szenvedek ezzel. Akárhányszor háttal alszom el, vagy álmomban hátra fordulok (miközben a párnám már alvás közben nincs a helyén) azt álmodom, hogy lebénulok, a tarkóm a matracon és alig tudok így levegőt venni. Csak a szememet tudom mozgatni. Ugyan az a környezet, ágy és csak fekszem, miközben se levegő se mozdulás. Szinte valóságos már keverem ilyenkor, hogy most megtörtént vagy nem.. Jelenthet ez valamit? Mindig könnyes szemmel ébredek, miközben kapkodom a levegót..

2016. aug. 18. 04:39
 1/3 anonim válasza:
Ilyen nekem is volt, többször is előfordult már. Nekem még annyival is durvább volt a helyzet, hogy egy éles szinte fájdalmas hang volt a fülembe. Engem is aggasztott a dolog, utánakerestem. Álom paralízisről van szó. Mivel, hogy háton alszol( nekem is ez volt a kiváltó ok) alvás közbe leesik a vérnyomásod, mozogni meg azért nem tudsz, mert az egész szervezeted még "alszik" azaz, az agyad fel van, vele együtt a szem izmod is, amivel látsz, de a többi még nem. Nem kell megijdeni(eleinte én is küzdtem ellene, próbáltam megmozdítani valamely testrészem hiába. Tudom nehéz ilyenkor másra gondolni, de megpróbálsz visszaemlékezni mit álmodtál(legyen az jó, vagy rossz). Hidd el vissza fogsz zuhanni az álmodba, és vagy tudod tovább folytatni, vagy felriadsz és már visszaaludni se lesz kedved. Remélem tudtam segíteni.
2016. aug. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha lehet próbálj meg ellazulni megnyugodni,igen ez nagyon nehéz de segít.Gondolj arra ez csak egy rossz álom nem lesz semmi baj.Nekem ez bevált.Ha sikerül megnyugodni felébredek.Igaz úgytűnik ébren vagyok,de miután rájövök,hogy álom megnyugszom.Akkor érzem,hogy felébredek.Ilyenkor felülök,vagy fel is kelek iszok egy kis vizet,mert könnyen vissza lehet zuhanni ebbe az állapotba.
2016. aug. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Alvásparalízis. Létező jelenség, olvass utána.
2016. aug. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!