Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthet? (Általában nem...

Mit jelenthet? (Általában nem hiszek az álomfejtésben, és persze, nem tudhatja senki konkrétan, de tippeket, ötleteket nagyon szívesen fogadok. )

Figyelt kérdés

Távkapcsolatban vagyok, kb egy éve. A párom pár napja az első randinkat álmodta újra, csak akkor rossz idő volt és hideg, kávéztunk, az álmában gyönyörűen sütött a nap, kellemes idő volt, valószínűleg nem is tél volt, mert fagyiztunk. A 3. találkozásunkkor egy nemzeti parkban sétáltunk, az álomban az 1. randi folytatódott sétával, egy parkban. Közben besötétedett, elbúcsúztunk, ugyanúgy, ahogy a reptereken szoktunk, majd én beszálltam egy másik férfi mellé egy autóba.


Mikor ezt elmondta, viccesen megkérdezte, hogy találkozgatok-e valakivel. Ekkor arra gondoltam, hogy féltékeny, de ezzel nem tudok mit kezdeni, az elején megmondtam, hogy nem akarok távkapcsolatot, ő erősködött. Ez vele jár, el kell fogadni.

Másik, amire gondoltam, hogy egyszer randira hívott egy nő, amiről tud, de ez kb 2 hónapja volt.

A 3., és legszarabb magyarázat az lenne, hogy fél a szakítástól, ugyanis, igen, elgondolkoztam rajta. Decemberben végre eljutottam abba az országba, ahol mindig is élni akartam. Viszont ha valami csoda folytán kibírnánk még ezt 1,5 évig, akkor odaköltöznék hozzá. Tehát sosem lenne lehetőségem ott élni, ahol már gyerekkorom óta akarok. Ezzel ő is tisztában van, de átbeszéltük, hajlandó lennék erre.

Vagy persze lehet, hogy így 1 év felé közeledve nosztalgiázott kicsit álmában.


Tudom, hogy itt valószínűleg senki nem ismeri (bár ez mindegy, mert ő maga sem tudja az okot), de melyik, vagy mi bármi más lehet az oka, jelentése ennek az álomnak?


2017. jan. 23. 18:11
 1/1 anonim válasza:

Szia! Én olyan pszichológushoz jártam hosszú ideig, aki az álmokkal sokat foglalkozott. Én azt tanultam, hogy az álmaimban részt vevő személyeket sokszor téves feltételezés úgy kezelni, hogy azok tényleg ők, vagy tényleg a valóság. Inkább mindig arra világított rá, hogy ezek az álombeli személyek az én lelkem egyes részeit, indulatait, megmozdulásait képviselik. Tehát a barátod simán álmodhatta valami olyan belső megmozdulás miatt, ami hasonló érzéseket hozott fel benne, mint amiket az első találkozás, meg az egész ismerkedési folyamat kiváltott. Persze, ahogy írod, ez egy fontos álom lehet attól függetlenül, hogy esetleg nem rólad szól személyesen, mert neki egy nagyobb folyamatot hozott fel átfogóan. De ezeket sosem érdemes így direktben értelmezni. Pl. valaki megcsalja a párját álmában, az abszolút nem ezt jelenti a valóságban. Mondok egy példát: valaki azt álmodja, többször is, hogy születik egy gyereke, és el kell rejteni, mert szégyelli, nem tudja, miért, de szégyelli és el kell rejteni. Ez egy visszatérő álom volt, amit az illető azért szokott álmodni, mert olyan családban nőtt fel, ahol a változás, a megújulás, a valóságra való ráébredés tiltott dolog volt. A szülők minden energiájukat abba fektették, hogy tagadják a valóságot, és változatlan legyen minden, úgy, ahogy van. Ha valaki ebből a légkörből ki akar törni, és ez nehéz (nyilván), akkor jönnek az ilyen álmok. A kisbaba nem egy valós bébit jelent, hanem a léleknek azt a részét, ami újjá akarna születni, ami szeretne felfrissülni, megújulni, és ezt kénytelen a környezet egyet nem értése közepette megélni.

Szóval, az álomértelmezés, ha valóban komolyan akarod venni a jelentését, akkor szakmai tudást igényel, nem érdemes csak úgy "gyalogosan", az is kell, hogy valaki pontos kérdéseket tegyen fel, és jó irányba vezessen, amikor következtetéseket vonsz le belőle.

Ajánlom Verena Kast - Álmok c. könyvét.

Remélem tudtam segíteni! Minden jót kívánok!

2017. jan. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!