Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Exemmel álmodtam, miért?...

Exemmel álmodtam, miért? Többi lent.

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többször álmodok az exemmel, akivel 5 éve nem vagyunk együtt, ronda és hangos szakítás volt, szívemből meggyűlöltem. Nem sokkal később összejőttem a mostani férjemmel, van egy kislányunk is, és én mégis az exszel álmodok. És nem utálom, sőt vonzónak találom, "kerülgetjük egymást". Álmomban is van férjem meg gyerekem. Annyira aprólékos, élethű álom volt ez a legutóbbi, hogy az már ijesztő. Ébredés után még jó egy óráig a hatása alatt állok. ... gyakorlatilag megcsaltam a férjem álmomban azzal, akit valójában látni sem akarok. ... miért? Mit jelent vagy jelez ez?

2017. aug. 15. 09:20
 1/2 thoomas26 ***** válasza:

Az álmaink a tudat alattinkból táplálkoznak, ami messze túl mehet az éber tudatállapotunkban is tudtunkban lévő dolgokon. Tehát az álmok a mezítelen igazságot mutatják, bennük a lelkünk legmélyebb folyamatai is utat törnek magunknak.

Jóllehet, viharos elválás volt, s utálod azóta is, a lelked mélyén még mindig kötődsz hozzá. Ezt jelenítette meg az álmod. Amikor a tudatod a szokásosnál erőteljesebb érzelmeket visz az álmodba, akkor érzed azt szokatlanul valóságosnak, s ettől állsz még egy rövidebb ideig a hatása alatt, ébredés után is.

Az persze más kérdés, hogy milyen érzelemmel kötődsz hozzá még a lelked mélyén, de ha az álmod alapvetően egy kellemes érzéssel töltött el az álmodás pillanatában, akkor az az érzés is annak megfelelő. A tudatod ilyenkor eljátszik a gondolattal, hogy milyen jó volt akkor vele, s most milyen lenne újra...

2017. aug. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 VTB ***** válasza:
Érdekes dolgokat lehet megtudni az álmokból... A tudatalattid valamilyen szinten üzen neked. Lehet, hogy az exed is gondol rád és mivel van lelki kötődés köztetek ez így nyilvánul meg. Gondolom abban a kapcsolatban voltak szép emlékek is... ahogy telik az idő az ember elfelejti a rosszat és csak a jó dolgok jutnak eszébe. Ez legyen egy kapcsolat vagy bármivel kapcsolatos dolog
2017. aug. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!