Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthet ha a komunizmusr...

Mit jelenthet ha a komunizmusról álmodtam?

Figyelt kérdés
Szóval a komunizmusról álmodtam este. Rémálom volt. Egy faluba lementünk ismerőshőz (igazából vad idegenek voltak de mégis ismerősők). Volt ott egy rom vár is és hát ott tartottak választásokat és a kommunisták nyertek. Hirtelen megjelentek az AVH-sok és és az összes elektronikai eszközt lefoglalták tv-t routert stb. Helikopter körözött a falú felett. Csendőrség meg minden. Még ott a voltam a várba barátaimmal (megint ismeretlenek) és az egyik barátom megpróbálta egy baltával megölni a kommunista vezért de megilyedt és nem tette meg. Én és szüleim elmentünk haza városba (kábé 1 másodperc alatt) és visszamentünk. Nem tudom milyen okból telefonnal meg minden mással. Aztán bekapcsoltunk zenét a faluban hangszóron gyorsan elnémítottuk mert mondta az ottani ismerős hogy jönni fognak a csendőrők és bevisznek. Aztán hallotuk a szirénát és a kert alatti kis búvóhelyen húztuk meg magunkat szüleimmel amíg kijöttek az AVH-sok és miután elmentek. Barátaimmal elmentünk a várhoz és bakot tartva levettem a sarló kalapácsos magyatzászlót és felgyújtottam. És hirtelen minden eltünt. És felébredtem. Szerintetek van valami üzenete az álmomnak vagy mit jelenthet. Ez normális?

2017. okt. 23. 22:12
 1/8 A kérdező kommentje:

Kommunizmus*

Egyébként 15/F

2017. okt. 23. 22:15
 2/8 anonim ***** válasza:
Biztos éhesen feküdtél le, az agyad meg összekapcsolta a kettőt. :D
2017. okt. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Foglalkoztat a téma.

Ezotéria/álomfejtés kategória.

2017. okt. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Az ősközösségi társadalomról álmodtál? - mert az kommunizmus volt, ám feloszlása óta soha sehol másutt. (Még a Nagy Testvér is csak építette a szocializmust, ami pedig Lenin szerint a "kommunizmus előszobája".)

Álmod ugyanannyit jelent mintha Hófehérke és a hét törpéje lett volna.

2017. okt. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Éhes leszel.
2017. okt. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ősközösség sem volt kommunizmus.

Ott mindenkinek az jutott, amit meg tudott szerezni magának, és nem az, amire szüksége volt.

Valamint annyit dolgozott, amennyit ki tudtak hajtani belőle, és nem annyit, amennyit a képességei szerint kellett volna.

Az öregekre ez különösen igaz volt.

2017. okt. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Aki vadászatban jeleskedett, nem gyűjtögetett bogyókat, nem túrta ki a gyökeret.

Mégis evett belőle, ahogy az ezt csinálók is kaptak az elejtett állatok húsából.

2017. okt. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez cserekereskedelem volt, nem kommunizmus.

Mint írtam, kommunizmusban annyit kapna mindenki mindenből, amennyire szüksége van, és cserébe annyit dolgozna, amennyire normális helyzetben képes.

Na, ebből a kettőből csak kettő nem teljesült már akkor sem.

2017. okt. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!