Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthet az álmom?

Mit jelenthet az álmom?

Figyelt kérdés

Hajnali órákban történt,hogy az exem, akivel még szeretjük egymást , ül az ágy szélén,ahol én fekszek és az arcom felett zokogott. De ilyen meggyötört arcát még soha nem láttam. Én se megmozdulni,se megszólalni nem tudtam,olyan ézésem volt,mintha halott lennék csak a saját szememmel látnám,ahogy rám hajolva fájdalmasan zokog.Mintha egy fájdalmas “miért te fekszel így,miért te” lett volna az arcára írva.

Az álom vége hogy lecsuktam a szemem és minden eltűnt. Utána fel is keltem.

Megjegyezném még: utóbbi időben az exem többször álmodta hogy vérzik a fejem.

Mit jelenthet az álom? Lehet összefüggés a kettő közt?



2017. nov. 12. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Alvásparalízis. Ilyenkor minden hülyeséget odahallucinálsz, és nagyon realisztikus tud lenni. Valójában már ébren voltál, láttad magad körül a szobát, de még a tested nem kelt fel (REM alvás közben megbénulsz, nehogy kárt tegyél magadban). Ehhez gyakran társulnak nagyon élethű hallucinációk (amik legtöbbször rémisztőek, olykor halálfélelmet keltenek az emberben), nehéz légzés, vibráció érzése, szédülés, sípolás.

Szinte mindenki tapasztalja egyszer az életében (van, aki többször is, van, aki heti vagy napi rendszerességgel).


Ha esetleg megint lenne egy ilyen, és fel akarsz kelni:

-Levegőt tartsd vissza

-Próbáld mozgatni az ujjaidat/lábujjaidat

-Tudatosítsd magadban, hogy ez nem valódi

-Lehetőleg ne nyisd ki a szemed, főleg akkor, ha félsz


Okai:

-Hanyatt fekvés

-Szorongás

-Alváshiány / túlterhelt életmód

Ha ezek egyike sem áll fent, akkor is előfordulhat.

2017. nov. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Mindig felkelek,ha álmodok. Nem feküdtem hanyat. Csak álmomban nem tudtam mozogni, miután felkeltem semmi ilyen nem volt és rémültség sem,se légzés gond. Kettőnk álma közötti összefüggés zavar és a saját álmom. Speciel nekem már eszembe sem jutott volna az ő álma,ha én nem álmodom ezt.

2017. nov. 12. 17:29
 3/7 A kérdező kommentje:
Az kimaradt,hogy ez hajnali 4-5kor történt és én 1-2kor fekszem le 9körül kelek.
2017. nov. 12. 17:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Ébredéskor is lehet alvásparalízis. Mindenki máshogy éli meg, szóval lehet, hogy neked nem adódtak gondok a légzéssel, ahogy említetted. A félelem sem mindig játszik közre, nyugodt állapot is lehet.


És én pl hason alszok, mégis volt már.


Mennyire volt valósághű a szobád, vagy úgy maga az "álom"? Bár ezt neked kell tudni, én a mozgásképtelenség és az ágyadban való fekvés miatt erősen hajlok afelé, hogy alvási bénulásod volt

2017. nov. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jaj várj megvan mire gondolsz, te kissé félreértelmezted. Az alvásparalízis az, amikor már félig ébren vagy a REM fázisból. Ekkor már vannak, akik ki tudják nyitni a szemüket, és akkor jönnek a hallucinációk. Ha ennek vége, utánna már semmi "tünetét" nem észleled
2017. nov. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én aludtam,nem volt nyitva a szemem,rendesen álmodtam.

Nem a saját szobám volt,ez nem maradt meg hol vagyok,nem is volt egyébként tisztán kivehető.

Egyébként bármilyen mélyen alszok ha megböksz hogy keljek fel egyből ébren vagyok és nem kellenek 10percek mire magamhoz térek.

2017. nov. 13. 00:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja hogy nem a te szobád volt... Hát azért eléggé hasonlított, amit leírtál.
2017. nov. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!