Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthet ez az álom?...

Mit jelenthet ez az álom? Miért félek tőle ennyire, hogy valóra válik?

Figyelt kérdés
Azt álmodtam hogy meghaltam.És álmomba tudtam meg hogy miként haltam meg, még a dátumot is megtudtam.Egy nagyon nyomasztó álom volt, álmomba is végig sírtam az egészet, próbáltam visszatérni az életbe de az álom végén nem sikerült.De nem is ez a lényeg hanem, hogy azóta félek a dátumtól.Egyre többször jut eszembe.Azóta szokott fájni a szívem körül,néha csak úgy a semmiből belefájdul stb.Ez szerintem pszichés alapon lehet mert ilyenkor eszembe jut rögtön az álmom,ami tényleg borzalmas volt még ha csak álom is nagyon megviselt mert láttam hogy a családom hogy sírt,meg néhány ismerőd hogy reagált mikor megtudták hogy meghaltam. Kezdek meghülyülni? :( 16/L

2018. jan. 12. 21:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és szerintem azért fáj a szívem mert álmomba is azzal volt valami baj,azért haltam meg.
2018. jan. 12. 21:40
 2/8 anonim ***** válasza:

Mennyire távoli az időpont? Majd, ha túljutsz azon a dátumon, megnyugszol. Én a nyáron álmodtam nagyon rosszat, a kazánunk álmomban elkezdett fújtatni, kivágódott az ajtaja és hatalmas szélvihar kerekedett, megláttam a tűzben egy karácsonyfát, amit a szél kitépett a tűzből és koromfeketévé vált. Próbáltam visszacsukni a kazán ajtaját, de mivel az nem sikerült, menekülni kezdtem kifelé a helyiségből. Kislányom épp akkor ért le rollerrel (!) az emeletről, ordítottam, hogy menjen vissza, majd ahogy rohantam kifelé, azt kiabáltam neki, hogy gyere, gyere!!! Nem láttam, mi történt, mert a végén felriadtam. A helyiség ajtaját sikerült bezárnom, a kislányomat nem láttam, pontosan hol van, de úgy éreztem, ő is kijutott.


Azért féltem rettenetesen, mert egyszer álmodtam hasonlót, egy fát láttam, amin hirtelen szélvihar ment át és koromfeketévé vált, lehullott az összes levele. Pár nap múlva meghalt az anyukám.


Még korábban egyszer azt álmodtam, hogy menyasszony vagyok, körbepördültem a fehér ruhámban, de akkor vettem észre, hogy a ruhám három nagy réteg fodros anyagból áll, a két felső réteg koromfekete volt, a legalsó tűzpiros.

Akkoriban szerelmes voltam úgy, ahogy csak 19 évesen tud szeretni az ember, tele reménnyel. De nem lett semmi az egészből. Esküvő helyett eltemettem előbb a nagymamám, aztán az öcsémet.


No ezek után gondolhatod, mennyire féltem ettől a karácsonyfás álomtól nyár óta. Közöltem is a férjemmel, hogy idén nem utazunk le vidékre az anyjáékhoz karácsonykor, mert nem fogok autóba ülni a gyerekemmel.

Plusz arra gondoltam, mi a fenét jelenthet, hogy álmomban rollerezett a gyerek, hiszen még picike és nincs is rollerünk. Arra gondoltam, szólok mindenkinek, nehogy rollert vegyenek neki. De aztán úgy döntöttem, hogy nem, legalább tudni fogom, hogy közeleg a veszély, ha mégis kap rollert és talán el tudom hárítani.



Úgy döntöttem, hogy inkább menjünk le Mikuláskor és anyósék jöjjenek fel karácsonykor. Így is lett. Mikuláskor indulás előtti napon arra mentem haza, hogy kislányom Kinder tojást kapott az apjától és egy kis roller volt benne.

Na akkor leültem és azt mondtam, hogy na ez már sok.

Akkor meséltem el a férjemnek az álmomat. Végül úgy döntöttem, most már mindegy, menjünk Mikuláskor, hiszen már minden le volt szervezve. Végül nem történt semmi baj az úton és azóta a karácsonyt is túléltük (igaz, még a fa nincs leszedve...).


De az tuti, hogy nekem ez a félelmem most már minden karácsonykor elő fog jönni, mert a fekete menyasszonyi ruhás álmom után is eltelt pár év, mire meghalt mama és a testvérem.


Ettől függetlenül azt hiszem, már ezeket a korábbi álmokat is beépítem tudat alatt az álmaimba. Tudom, hogy akkor éjjel, amikor álmodtam, rossz gondolatokkal aludtam el, mert a férjem nem jött be aludni este hozzánk. Pedig nagyon-nagyon ritkán aludt tőlünk külön, bár a házasságunk megromlott, de a gyereket imádja. Szóval akkor nem jött be aludni és eszembe jutott, hogy biztos a parlagfű allergiája miatt akar külön aludni...vagy valami más betegsége van...talán súlyos betegség...addig szőttem a nyomasztó gondolatokat, hogy így aludtam el. Ilyen esetekben általában sose szokott beválni az álmom.


Általában amikor valami rosszat jeleztek, ami be is következett, általában egyáltalán nem volt indokolt, hogy rosszat álmodjak, mert jó kedvem volt, pozitív gondolatok...

2018. jan. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Szia!

Én nagyon sokszor haltam már meg az álmomban. Ezeknek a nagy része vezetés közben történt. A lábammal rátapostam a gázra és megmerevedett. Nem bírtam leszedni róla. Folyamatosan gyorsultam... Majd körülbelül 300km/H sebességel belerongyoltam egy fába és kirepültem..

És hát kicsit én is félek, mert áprilisban töltöm a 17-et és már jövő hét pénteken megyek KRESZ tanfolyamra. Júniusban pedig megyek vezetni.

Remélem nem azt sugallja, hogy autóbalesetben fogok meghalni.

Egyébként úgy vagyok vele, hogy ha te ismered azt a dátumot, akkor elêg ha átesel rajta. Azt is jelentheti, hogy egy súlyos haláleset fog bekövetkezni és te szemtanúja leszel. Nyugi, nem fogsz meghalni.

De én esetemben nincs motiváció, mert a vezetés az nem egy napra szól. Bármikor történhet bármi...

De te nem fogsz meghalni... biztos vagyok benne.

2018. jan. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ne félj nem fogsz kipurcanni hrtelen, vagy várhatóan.


átmenet élsz meg. idősebb lettél, érettebb. Változtál.

Ugyan az vagy aki 2-3-5 éve voltál?

Nem, hát így elválsz attól aki már nem vagy.


Puszi

2018. jan. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. #1-es Hát ez tényleg durva :(

Amúgy a dátum 05.10.és az messze van még.De amúgy tényleg megpróbálok nem erre koncentrálni

2018. jan. 13. 09:31
 6/8 Bánki Tomi ***** válasza:

Szia Kérdező!


Az álmoknak szokott rejtett jelentése is lenni, amit nehéz megérteni. Olyan, mintha a lelkiismeretünk az álmok rejtett jelentésével akarna üzenni nekünk. Mert éber, tudatos állapotban az ember nem szokta meghallani a saját lelkiismeretét.

Az, hogy sokat gondolsz az álmodra, az jelenti, hogy fontos az álom és még nem értetted meg. Az, amikor "Egyre többször jut eszembe.Azóta szokott fájni a szívem körül,néha csak úgy a semmiből belefájdul stb" arra utal, hogy az álmodnak a szívfájós része elég fontos, de nem jó irányba keresed a megfejtését. Ha megértetted volna mit jelent az álmod, akkor nem jutna folyamatosan eszedbe. Itt arra gondolok, ha tényleg szív problémáid lennének, akkor a tudatalattidból a lelkiismereted nem az álmot juttatná eszedbe, hanem állandóan azon agyalnál, hogy el kellene menni orvoshoz.


Szeretnék segíteni analizálni az álmodat. De ahoz az kellene, hogy minden apró részletet írj le amire emlékszel az álmodból privát üzenetben, nekem. Ne csak azokat a részeket amiket fontosnak tartasz és ne csak az álmot, hanem az érzéseket is.

2018. jan. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Időnként az álmok látomások is egyben, ez lehet, hogy az volt, de lehet, hogy csak szimpla álom. Ha félsz tőle, az okkal van, mert tudat alatt úgy sejted, hogy van valóság alapja.

Idézd fel magadban, hogy mit láttál, és milyen volt a környezet. Ha például volt az álomban valamilyen kis tárgy a szobádból, akkor megváltoztathatod a jövőt azzal, hogy ezt a tárgyat kidobod, vagy átalakítod másmilyenre. Ha hosszú volt benne a hajad, vágasd rövidre, ha rövid volt, növeszd meg, esetleg fesd más színűre. Ha ki volt festve a körmöd akkor ne fesd ki, ha nem volt kifestve akkor fesd ki. stb. Lényeg, hogy változtass azokon a körülményeken amiket az álmodban láttál, akkor kikerülheted.

2018. jan. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az álombéli meghalást lelki értelemben kell érteni. Tehát azt jelenti magadra maradtál, nem tudsz az elvárásoknak megfelelni. Lehet nem teljesítesz jól az iskolában és félsz az év végétől, esetleg a vizsgától.

Úgy érzed nincs kiút.

2018. jan. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!