Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogyan tudnám abbahagyni,...

Hogyan tudnám abbahagyni, hogy ne tudatosan álmodjak? Több gondom is van ezzel. Miért álmodok ilyeneket?

Figyelt kérdés

Évek óta tudom álmomban, hogy éppen álmodok, ez eddig nem is zavart. Viszont már hónapok óta minden éjjel tudom, hogy ez csak egy álom. Mikor nem tetszik, akkor koncentrálok álmomban, és felébredek a valóságban. De miután visszaalszom, többször ugyanabban az álomban találom magam.


Az esetek többségében két féle álmom szokott lenni:

Egyik mikor a pár éve meghalt testvérem újra él, ekkor elõször csodálkozok álmomban hogy mi történt, hogy-hogy él, aztán rájövök hogy álomban vagyok, és próbálom élvezni a vele töltött álomidõt. Ennek gondolom pszichológiai okai vannak, mert hiányzik. (?)


A másik szokásos álmom eléggé megviselõ. Egy éve szakítottam volt párommal, másfél hónapra rá megházasodtam, ami õt összetörte. Ezután én sosem beszéltem már vele, de õ többször is, a mai napig írogat a barátnõimnek, a családomhoz elment, illetve engem is próbált közvetlen keresni.

Eddig hülyeségnek gondoltam, de mivel tudom hogy folyamatosan rám gondol, mintha érezném. Az álmaimban többször megjelenik, úgy érzem mintha belemászna az álmomba, pedig épp ésszel tudom hogy ilyen nem lehetne. Mégis hogyan fordulhat ez elõ?

Mi szerettük egymást, de nem mehettem hozzá feleségül, így elhagytam, és hozzámentem máshoz, akit azóta jobban megszerettem mint õt valaha. (tehát már nem gondolok rá)


2018. márc. 5. 04:57
 1/7 A kérdező kommentje:

Még egy:

Sokszor álmodom hogy liftben vagyok, bár nem tudom hogy kerülök oda. A lift csak megy-megy felfele, már a "liftpályáról" is kimegy, és látom kinézve, hogy már iszonyat magasan vagyunk, van hogy már a felhõk közt. Elõször kellemetlen, de aztán észbekapok hogy álmodom, és csak várom hogy mi lesz. Volt már hogy direkt kiugrottam a liftbõl, mert tudtam hogy csak álom, és mert pl. kíváncsi voltam meghalhatok-e álmomban.

Miért álmodhatok gyakran liftekkel?

2018. márc. 5. 05:22
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
LIFT - A szerelmi élet álombeli jele. Liften veszélyesnek érzett sebességgel haladni, fölfelé: túl nagy lendülettel törsz célra; női álomban: rosszul leplezett férjhezmenési behálózási szándék; lefelé: kitárulkozással, túlzott őszinteségeddel elijeszted partnered. Üvegaknájú, átlátszó falú lift: szerelmi siker, ami akkor lenne az igazi, ha többen is tudnának róla. Liftben rémületet érezni, akna nélküli veszélyesen lengő lift: legtöbbször indokolatlan szexuális bizonytalanság; női álomban: szexuális alakoskodás, olyan érzékiség, ami nem partnerkapcsolatban teljesedik ki. Nyitott liftajtó, amitől ijesztően messze van az a hely, ahová kiléphetsz, mélységet látsz, érzel a kettő között: lelki feloldódási képtelenség, ami a testi szerelemben is érezteti hatását. Felvonó, aminek csak alapzata van, függesztése bizonytalan: szerelmi kalandok sora; nem tudsz tartósan kötődni senkihez, hódítani azonban nagyon szeretsz; a szerelmi szituációhoz vonzódsz, nem aktuális társadhoz. Felvonó, amelynek kötelébe kapaszkodsz, gyerekkori fantáziáid feltámadása; szerelmi partneredtől szülői magatartást vársz, majd hirtelen uralomra törsz, e kettőt váltogatod.
2018. márc. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
50%
Elfajzott vagy, mert tudod irányítani az álmodat :D
2018. márc. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

A tudatos almodas alapvetően nem rossz dolog, sőt a tudatosság emelkedésének, és az öntetélezési aktus szilardulasanak a jele. Amire te képes vagy, arra mások törekednek. Javaslom inkább, hogy álmok kontrollalasa legyen a célod, mintsem ezen eredmény züllesztése.

Minden jót kívánok neked.

2018. márc. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

A tudatos álmodás nagy ajándék, ne akard elpazarolni!

Lehetőséget ad neked, hogy közvetlenül a tudatalattidból kapd meg a lehető legőszintébb válaszokat a téged érdeklő problémákra.

Ne fojtsd el, inkább tanulj meg jól kérdezni, és akkor nem itt kell a válaszokat keresgélni olyan emberektől, akik nem is ismernek téged.

Olvass róla könyveket, gyakorolj és kérdezz!

Sok sikert kívánok!

2018. márc. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Lehet ajándék, meg tök jó hogy bármit "kipróbálhatok" így álmomban, csak azt nem értem miért vált ez rendszerré, pláne hogy soha nem is gondoltam rá hogy tudatosan szeretnék álmodni.

Anyukám ilyenekkel (is) foglalkozik, én ezekben nem nagyon hiszek, de lehet annyira tele lett beszélve a fejem, hogy a tudatalattim lépett mûködésbe az álmokat illetõen.

2018. márc. 7. 02:24
 7/7 anonim válasza:

Szia😃

Fenn áll még ez a "problémád"

Érdekelne hogy ezt hogyan tudnam el érni én is? A tudatos álmodást. Ha anyukád ezzel foglalkozik akkor ő biztosan tudja mi ennek a menete

2022. szept. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!