Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tudatosan akarok álmodni, de...

Tudatosan akarok álmodni, de borzasztóan félek az alvásparalízistől, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ha esetleg történne velem ilyen mivel tudnék segíteni magamon azon kívül, hogy nyugtatom magam, hogy bármit látok vagy érzek az nem valós és nem tud ártani? Vagy van valami technika amivel hamarabb véget tudok vetni neki?

14/L



2018. ápr. 11. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Nekem nagyon rendszeres, és szinte már sírva nevetek hogy mik vannak :D Múltkor például úgy aludtam el hogy ment a tv, és paralízis közbe nagyon fura hangon beszéltek a tv-be. Akkor para volt de már nagyon vicces :D Egyébként ne úgy képzeld el hogy te majd ott kinyitod a szemed és huu jön felém egy démon vagy mittudom :D Én nekem konkrétan olyan élményeim voltak hogy mondjuk a szekrény helyén ott van egy plüssmaci. Akkor egy kicsit para de amúgy vicces. És igazából csak képeket látsz nem konkrétan a szobád. Az érzések nagyon furák, sípol a fülem, többször van olyan érzésem mintha hátba szúrnának na az valami eszméletlen rossz. Viszont egyszer volt olyan mintha csúsznák le egy csúszdán, na az viszont barmomi jó volt :D Hidd el te is egy idő után úgy leszel hogy minél többet akarsz. Én már rendesen élvezem. Egyébként ne aggódj , maximum 5-10 másodpercig tart. Amint felkelsz belőle jó érzések telítenek el. Ja ! Hiába hogy háton vagy hason fekszel nekem ugyan úgy van. Nagyon érdekes amúgy, mert hason fekszek és paralízis közben meg háton fekszek(a képeket is meg mindent úgy látok) de amint felkelek rájövök hogy hason fekszek. Szóval minden amit látsz csak egy afajta kép. Nagyon homályosan látsz mindent, álomszerű. De ne aggódj hidd el jó nekem legalábbis nagyon tetszik. Amúgy 14/F , aki eleinte szintén rettegett tőle, de rájött hogy inkább jobb érzés meg vicces mint félelmetes ;)
2018. ápr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ebbol már csak egy lépés a tudatos álom ami a legkirályabb dolog a világon :D
2018. ápr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ajj tudom, egy éve sikerült egy 2es szintu tudatos álmot összehoznom, viszonylag kevés reality check-ezés után. Az nagyon király volt, de igazából semmit nem irányítottam, mert lefoglalt, hogy csodálkozzak mindenen, meg magyarázzam a körülöttem lévőknek, hogy ez egy álom. xdd Mondjuk a végére már ki akartam szállni, mert tökre elfáradtam. És mikor felkeltem akkor is úgy keltem, mintha semmit nem aludtam volna, konkrétan ülve belaludtam a reggeli fölött. De azóta próbálkozom hetek óta és semmi. :( csak egyszer sikerült, de fel is ébredtem egyből.

A paralízistől meg azért félek, mert olyanokat olvastam, hogy ugye az agyad (elméd?) felkelt, de a tested még nem és próbálsz magyarázatot találni arra miért vagy mozdulatlan és ugye ilyenkor nagylevegőt se tudsz venni ezért vannak akiknek a mellkasukon ül valami, föléhajol, beleszuszog, suttog, a zombi lány áll az ágya fölött és sikít rá, közeledik feléjük valami alak és halálfélelmük van stb. Szóval besz*rtam rendesen xd De most megnyugtattál.

2018. ápr. 11. 19:40
 4/12 anonim ***** válasza:
14%
Neem ilyen nincs nyugi. Ezek csak az ember megijesztésére vannak kitalálva. Semmi extra mondom szinte jó érzés. Úgy ahogy a második írja utána tudatos álom na az még királyabb ;) De a paralízis személyes kedvencem :D
2018. ápr. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Aztarohadt, ezt ki akarom próbálni!!!:DDD
2018. ápr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
95%
Én olyanra emlékszem, hogy többször is álmodtam ugyanazt tudatosan és második alkalommal amikor egy nehezebb szituációt megkellett oldanunk (már nem tudom mi volt az), büszkén és hatalmas önbizalommal újságoltam mindenkinek, hogy én tudom mit kell most tennünk, mert már egyszer álmodtam ezt és emlékszem a megoldásra. :D
2018. ápr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
97%
Attol, mert ti nem eltetek at felelmetes hallucinaciokat meg leteznek. Nekem volt mar olyan, hogy azt lattam, hallottam ahogy egy kecske-ember szeru leny jarkalt a szobamban, kozben hallottam a kopogasat ahogy lepkedett es valami embertelen hangot adott ki magabol.
2018. ápr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

És ki mondta neked, hogy aki tudatosan álmodik annak rendszerszerűen alvásparalízise van? 😓 Az alvásparalízis valamilyen alvászavar következménye és állítólag igencsak ritka... Meg van biztos egy csomó más oka is, bár elnézve ezt a kategóriát biztos még a kutatók is meglepődnének.

Egy jó tanács.: Akinek 1.hónapban többször is vagy csak 1-2-szer van ilyen alvásparalízis problémája feküdjön be valamelyik klinikára! Köszönöm a figyelmet. Na, ennyi.

2018. ápr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az alvásparalízis részhez:

Megállapították, hogy valószínűleg a háton alvás is közrejátszik. Nos, az enyémek nem olyan viccesek voltak, hanem ilyen rémálomban bennragadsz szintűek. Leírva vicces, például, azt álmodtam, hogy egy kútban vagyok *semmi kör, előtte normális napjaim voltak*, és közölték, hogy itt kell maradnom. Ami így semmi, de ott lenn a sötétben megijedtem és sikoltozni kezdtem volna, de nem tudok, és akkor jön a paralízis, mert félig fenn vagyok, de képtelen vagyok mozdulni, nem jön ki hang a torkomon, és azt képzelem, hogy forgolódok, vagy ordítok, pedig egy helyben fekszem csak.

Nálam bejött, hogy csak az oldalamon alszom, de akaratlanul is elfordulok, pár napja például az álmomban volt egy álmom, amibe rémálmom volt, és, hogy mondjam, két szintet kellett feljönni, értitek, és mindkettőben lefagytam és nem tudtam kiabálni- mikor felkeltem, hát a hátamon feküdtem, hiába támaszkodtam előtte a falnak a hátammal. Szóval annyira nem poén dolgok ezek. Pedig én csak stresszes vagyok, horrort már nem nézek.

2018. ápr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Amúgy nem nagy dolog a tudatos álom. Igazából valamivel jobbak mint a sima álmok. Én legalább hetente kétszer tudatosan álmodok. Alvásparalízisem volt, még kiskoromban. Szerencsére már nincs, csak nagyon ritkán, az is elalváskor. Pl. hallom hogy valaki suttogja a nevemet a fülembe, vagy pl. nem rég hallottam kb fél tizenkettőkor egy kislányt az utcán sikítani. És először azt hittem hogy tényleg megtörtént de aztán eszembe jutott hogy az a kislány mit keresne az utcán éjfélkor?? (felismertem a hangját az utcában lakik kb 3-4 éves) És ilyenkor kezdtem el parázni. De amúgy nem vészes (nekem). A tudatos álmokról annyit, hogy amikor ilyenem van akkor elkezdem mindenkinek mondani akivel találkozom hogy ez egy álom. De van olyan is hogy mindent figyelmen kívül hagyok és azt csinálok amit akarok (pl. Arepkedés mindenfelé a szokásom :D). Amúgy egy idő után az agyam mindig "behoz" valami eseményt az álmomba, amitől általában megfelejtkezem arról hogy ez egy álom
2018. ápr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!