Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Álom, epilepszia vagy alváspar...

Álom, epilepszia vagy alvásparalízis?

Figyelt kérdés

Tehát először álmodok, valamiről, ami halottak képében jelenik meg. Mindig egy halott ember alakját veszi fel, nem mindig tökéletesen. (Egyébként csak az álomból tudom, hogy halottak, nem tudom honnan jött ez, de az álomban tudom, hogy halottak) Pl. néha a szemei szétfolynak az arcon, de ha szóva teszem, akkor rendbe hozza, átrendezi az arcát és emberi lesz.

Normális hangon kezd el beszélni, de utána megváltozik a hangja, mintha elkezdene mutálni. Arra emlékszek, hogy poénokat mond vagy legalábbis próbál vicces lenni. De ugyanakkor mintha fontos dolgot akarna mondani.


Mikor pedig ébrednék az álomból, akkor nem tudok megmozdulni, az összes izmom merev, mintha kőből lennének és csak visszaszorít az ágyra. A szám szétfeszül, nem tudom azért, mert beszélni próbálok, kiálltani vagy csak az izmok miatt, amiknek nem tudok parancsolni. (Volt epilepsziás kutyám, nála feszült így ki az álkkapcsa, a roham előtt.)

Közben pedig a szobám előtt a lépcsőn olyan, mintha valakit hallanék közeledni vagy távoldoni a szobámtól.

Amikor már nem hallom azt a valamit, akkor az izmok újra nekem engedelmeskednek és meg tudok végre mozdulni.


Ez mi lehet?



2018. máj. 31. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Alvásparalízis.
2018. máj. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát, lehet, hogy alvásparalízis, bár arról azt írják, hogy a szemeden kívül, semmidet, semmilyen izmodat nem tudod mozgatni. Tehát elvileg, hiába erőlködsz, nem tudod kinyitni a szád sem.
2018. jún. 1. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, az elmondottak alapján nem tűnik epilepsziának. Ezek amiket leírtál egy tipikus alvásparalízis ,,tünetei" Az, hogy kifeszül az állkapcsod sem azért van, mert rohamod lenne, hanem mert alvásparalízis alatt az ember valóban nem képes mozoni, és megmerevednek az izmai egy rövid időre, ez a velejárója. A hallucnációk is körülbelül pontosan olyanok, mint amikről kb minden 2. ember beszámol, aki ét át alvásparalízist, és nálam is pl hasonlóak szoktak lenni. Annyi különbséggel, hoy én látni kevésbé látok fura dolgokat, de olyat, hogy valaki megy lefele a lépcsőn, vagy éppen jön a szobám felé az már gyakoribb, és szoktam kopogást is hallani, meg sóhajokat, szuszogást. Egyszer olyan is volt, hogy reggel visszaaludtam egy kicsit miután párom elment dolgozni és láttam, hogy valaki nyomja lefele a kilincset a szobám ajtaján, meg hallottam akkor is, hogy valaki járkál pedig senki nem lehetett ott, mert már elment a párom is. Szóval, ez amiket átéltél, teljesen ,,normális" dolog, nem kóros, még ha ilyesztő is lehet, az oka lehet testi/lelki túlterheltség, kimerültség, stressz, túlzott koffeinfogyasztás stb. Nálam pl gyakoribb vizsgaidőszakban, mikor sokat idegeskedem, vagy kicsit túlzásba viszem akoffein fogyasztást és nyugtalan is vagyok. Azt ajánlom, ha el akarod kerülni akkor próbáld meg kiiktatni a stresszfaktorokat amennyire csak lehet, de mindenesetre próbálj meg kiegyensúlyozottan táplálkozni, kerülni a koffeint, este nem túl megterhelőt vacsorázni, kerülni a tv-t, számítógépet, telefon nyomkodását közvetlen elalvás előtt, és ami még egy jó tanács lehet: próbálj meg nem háton feküdni, és lehetőleg egy olyan párnát a fejed alá tenni ami ad egy kis támaszt és nem teljesen vízszintesben van az egész tested.- Tudom ez bután hangozhat, de azt figyeltem meg, meg másoktól is hallottam, hogy pl hason vagy odalt fekve sokkal ritkábban lépett fel alvásparalízis.
2018. jún. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, bocsi nem ilyesztő, hanem ijesztő, és a többi hibáért is bocsi, de egyrészt rossz a billentyűzetem, másrészt siettem.
2018. jún. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Sziasztok, ma eszmeltem ra hogy az en regi problemam, hogy almomba szetfeszul az alkapcsom es nem tudok mit tenni, az alvas paralizis, googleba irtam be h szetfeszul az allkapcsom almomba es ide dobott, mar sejtettem h alvparalizis de mostmar biztos vagyok benne, es ledobbentem, kibirom ezeket az allmokat ritkan van, csak a teny.. Hogy ez mi..
2020. febr. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Utolso vagyok, lehet rosszul mertem fel es nem paralizis hanem ejszakai fogszoritast csinalok, sokat olvastam a temaba es ez valoszinubb
2020. márc. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!