Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Álom kérdések (? )

Álom kérdések (? )

Figyelt kérdés
Nem értek egy dolgot az álmokban, bár lehet nem kapok rá konkrét választ, csak érdekelnek a vélemények. Az bizonyított tény, hogy az álmoknak köze van a valósághoz. Az emberi agy éjjel szelektálja az aznap történteket, esetleg régebbi dolgokat, ezt tudjuk. De azt nem értem miért ilyen furcsa "mesékkel" játszik az elme? Elmesélném egy álmom, amit csak sokkal később tudtam értelmezni. Azt az álmot fel is tettem ide még régebben, hogy mit jelenthet. Eléggé magamnak való vagyok általában kerülök minden társaságot, mert úgymond szociálisan "félek" az emberektől. Tehát az álom: Folyton éjszaka mászkálok a faluban és a falu szélén lévő focipályára igyekszem mert kezdődik a meccs. (Azt tudni kell, hogy hétvégente délutánonként vannak meccsek és a való életben is ki szokta rájuk menni.) De az álomban éjszaka kezdődik mindig és folyton késésben vagyok, pedig már hallom messziről az ordibálásokat és a többiek szurkolását. Elkezdek futni és akkor jön az, hogy vörös tüzijátékokat kezdek látni a távolban. De a meccsre az álomban sose érek oda, mert előbb ébredek fel, vagy át vált az álom egy másikba. Oké ezt sikerült megfejtenem. A tüzijáték gondolom ilyen figyelemfelkeltő. Az meg, hogy már messziről hallom a meccs zsivajt, de sose érek oda, az meg pont az, hogy valószínű többet kéne emberek közé mennem, mert valahol azért magányos vagyok. De az lenne a főkérdés, hogy az álmok miért kreálnak ilyen rendesen mesebeli történeteket??? Most nem a mitológiára lennék kíváncsi, hanem a tudományos okára. Mondom ezen is több napot töprengtem, mire összeállt. De vannak olyanok is, amik full nem állnak össze. Elhagyatott ház, régi bútorok, szakad kint az eső...stb. Szerintetek miért van az, hogy az agy érthetetlen "történeteket" csinál és semmit nem ad vissza abból ami épp aznap történt velem, vagy régebben?

2018. okt. 2. 12:10
 1/2 anonim ***** válasza:

nem érthetetlen csak a szimbolikus nyelven mesél az álom.

a versek is szimbólumokkal beszélnek, és mégse értelmetlenek.

2018. okt. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Felesleges jelentést tulajdonítani ezeknek.


Az agy így működik, pontosan nem tudjuk mi a oka, hogy így alakult ki a REM fázis.


Az tény, hogy az álmok sokszor tudatalatti szorongást, félelmet, izgalmat reprezentálnak. Sokszor megéljük a vágyott eseményeket, vagy azokat a dolgokat amik foglalkoztatnak/foglalkoztattak régebben. Valóban szimbolikus átvitt világban.


Nem lehet és nem is kell mindennek értelmét keresni, mert az agy ilyenkor abszolút asszociációs módban működik, kevés öntudati kontrollal. Az LSD, DMT triphez hasonlóan elveszthetjük a józan önértékelésünket, és hogy hol vagyunk épp.


Ott is átvitt asszociációkat kell értelmeznünk.

2018. okt. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!