Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Téves ébredése volt már itt...

Téves ébredése volt már itt valakinek? Valami nagyon furcsa dolgot tapasztaltam. Mitől van ez? Tapasztalt esetleg valaki hasonlót?

Figyelt kérdés

Téves ébredés alatt azt értem, mikor álmodban felébredsz, kiszálsz az ágyból és ugyan úgy néz ki a lakás a családtagok és még érzel is mellé. Csinállod a dogaidat, beszélgetsz, aztán egyszer csak valami furcsa dolog történik, valami nagyon nem oda illő, és akkor rájösz, hogy még mindig álmodsz.


Engem ez egy kicsit összezavart pár napra és azt is leírom, hogy miért. Ezek a téves ébredések kb. fél éve kezdődtek.

Pár hete volt egy balesetem,mikor magamhoz tértem a kórházban órákon át figyeltem a testemet a környezetemet, őszinte leszek,nem teljesen voltam benne biztos, hogy csak egy álomban vagyok vagy a balesetem valós volt és ébren vagyok, még az is eszembe jutott, hogy lehet, hogy meghaltam. Nem ér kinevetni.


2018. nov. 2. 19:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt, hogy álmomban megmosakodtam, felöltöztem, reggeliztem és indultam volna sietve a dolgomra és hopp... még az ágyban voltam:D
2018. nov. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, néha vicces tud lenni! :) De nekem volt, hogy 4x volt közvetlen egymás után reggel. Valami magyarázat biztos van rá miért történik ez.
2018. nov. 2. 19:30
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
hát nem tudom a magyarázatot, csak azt, hogy aznap jól elkéstem :D Neked jobbulást, mielőbbi gyógyulást!
2018. nov. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1# Köszönöm szépen! :)


Azért leírok egy számomra igen érdekes téves ébredésemet.

A fiam ébresztett, hogy anya, nagyon esik az eső. Zsbbadtam nagyon, de kiszáltam az ágyból és a fiam is az erkély ajtóhoz mentünk.

Láttam, hogy tüzes kövek hullanak az eső helyett az égből, akkor még nem is esett le, leengedtem a redőnyt és elindultam, hogy vissza fekszek, de akkor elkezdtem gondolkozni, hogy mi van? Ilyen nem is létezik! Megint felhúztam a redőnyt és akkor meg egy hatalmas ló esett be az erkélyre az égből. Na akkor felháborodtam, hogy ilyen nincs is és akkor tényleg felébredtem.



(Ez nem álom)

Aznap elkezdett esni az eső délután. A fiam bámult ki az erkély ajtón és azt mondta, hogy ma már másodszor esik én meg mondtam neki, hogy nem. Erre azt válaszolta, hogy de nem emlékszel, hogy reggel is esett és, hogy milyen hangos volt?

Utána jártam, nem esett aznap az eső csak délután. Reggel viszont, amikor a tüzes kövek estek a teraszra az tényleg nagyon hangos volt. Sajnos a fiam nem emlékszik rá mit álmodott aznap.

2018. nov. 2. 20:03
 5/15 anonim ***** válasza:
hát ez egy mitikus, sőt eszkatologikus álom volt... Jung ír ezekről, az álmok nem "egy szinten " vannak, vannak mitologikus álmok, melyek nagy hatással vannak ránk,és nem is felejtünk el - nekem is volt egy pár ilyen... De mindig csak az álmodó tudja "megfejteni" a jelentését, vagy ő sem.
2018. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Bizony ám, nem normális álom. Had mondjam el a történetemet :


Van egy lány barátom (35f vagyok) aki külföldön él a barátjával. Nagyon jó barátságban vagyok velük, sokszor meglátogattam őket annak idején.

Eltelt kb. 4-5 hónap, nem nagyon beszélgettünk, cseteltünk mert mindenki efoglalt volt. Abban az időszakban próbáltam arra "törekedni" hogy az elmém minél üresebb legyen. Eltelt 4-5 hónap, és volt egy álmom ami eleve nem lehetett álom, mert annyira tiszta volt a kép, mint mikor a moziban eléd vetítik a képet, tehát mint egy "valós", kivetített sztori. A kép a következő volt :

Egy régi feketefehér tv-ben megjelent a lány, ahogy feküdt az ágyon, mellette a barátja, mosolyogtak, a lánynak nagy pocakja volt, babát vártak.

Ok, eltelt 3-4 nap, mondom ráírok a barátomra, nem terhes-e véletlenül mert ez nagyon erős kép volt az "álomban". Mikor leírtam neki hogy mindjárt felhívom mert ez chaten nem lehet, megcsörgettem, és azt mondta : Képzeld terhes vagyok :)

Kérdeztem miért nem mondtad el nekem eddig? Azt mondta, nem akarta addig míg biztosan ki nem derül, 2-3 hónapos terhes volt. Senkinek nem mondta, semmilyen közös ismerőssel nem beszélgettem, se vele 4-5 hónapig.

"álom" volt? Nem hinném :)

2018. nov. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Álom az álomban, volt már ilyen, velem akkor volt, amikor túl voltam hajszolva. De sose volt rendszeres.
2018. nov. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Akkor most jön az én álmom, amiben szintén lesz egy TV! :)


Álmomban halott voltam. Egy sírkamrában feküdtem, de nem egyedül, lepellel letakart testeket láttam egy halotti lepel alól bújtam elő. Kimentem, de nagyon sötét volt, nem láttam rendesen aztán azon kezdtem gondolkozni, hogy vajon mennyi ideje lehetek halott és akkor eszembe jutott a fiam, hogy mi lehet vele. Bementem egy ajtón csak egy tv volt bent és a fiamról ment egy film, bár én színesben láttam.

Már nagy volt 18 év körüli, a haverjaival volt,boldognak láttam. Megnyugodtam, hogy jól van. :) Vissza mentem a sírkamrába, vissza feküdtem az álványra és magamra húztam a halotti lepelt. Morbid nem? :)

A fiam egyébként most 11 éves.

Az egyik barátnőm terhességét én is megálmodtam! Ott volt nálam a szobámban álmomban egy kislánnyal a karján.

Másnap írtam neki, hogy mit álmodtam, azt mondta nem terhes. Nos 2 hónap múlva írta, hogy terhes. Kislánya született! :)

Igen, tudom hogy sokszor nem csak egy sima álomról van szó. Nagyon sokszor tapasztaltam már. Szinte minden nap emlékszem az álmaimra.

2018. nov. 2. 21:17
 9/15 anonim ***** válasza:

hát bizony, vannak ilyen megálmodós álmok -Jung erről is ír- nekem is volt. Rokon (akit én is ápoltam) halálát álmodtam éjjel 3-kor - felkiáltottam- rám szóltak (innen tudjuk az időt) másnap délben tudtam meg, hogy akkortájt lépett át a halál küszöbén...

Petőfi Jövendölés

[link]

"Anyám, az álmok nem hazudnak;

Takarjon bár a szemfödél:

Dicső neve költő-fiadnak.

Anyám, soká, örökkön él."

2018. nov. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#6 vagyok. Nagyon érdekes dolgok ezek, engem is mindig foglalkoztattak.

Azt vettem észre, hogy alapvetően 2 fajta álom van, az egyik a hétköznapjaink dolgaikból, gondok, gondolatok, örömök, félelmek, stb..kuszasága, ez általában akkor jellemző amikor jár az agyunk és képtelenek vagyunk lazítani, és van az a fajta ami sokkal több ennél. Ott inkább a tiszta elme hatására jönnek elő ilyen dolgok. Leaglábbis nálam. Ja a múltkor volt még egy érdekes dolog, van egy csillagászati progi a telefonomon amit nagyon szeretek. Nem nézegettem már egy ideje. Egy álmomban láttam ahogy a nap és vénusz hogyan helyezkedtek el, mintha kint lettem volna az űrben a sötétben ( egyébként nappal volt, akkor aludtam ). Felébredtem, mondom megnézem a programon a bolygók állását, és abban az időpontban tényleg úgy voltak :)

2018. nov. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!