Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Már mitől lenne megalapozott...

Már mitől lenne megalapozott az álomfejtés?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek az álmokkal foglalkozni. Pici korom óta a határtalan fantáziámnak köszönhetően mindig rengeteget és tartalmasat álmodtam. Az utóbbi időben meg már azt is kifejlesztettem hogy hogyan felejtsem el a nem kívánatos álmaimat, továbbá nagyon ki szeretném próbálni a tudatos álmodást.


De aki hisz az álomfejtésben, magyarázza már meg nekem a következőt:

Tegyük fel hogy egy olyan ember vagyok akit nem érdekel a szimbolizmus (tehát nem én), álmodom mondjuk egy szúnyogról, és mittudomén a szúnyog azt jelenti hogy el fogsz aznap esni (nem kell korrigálni, ez csak egy példa). Tehát az agyam, aki soha sem foglalkozott előtte ilyen dolgokkal, honnan tudná hogy a szúnyog mit jelent?


Az én álmaim nagyon eltérőek az átlagtól, ezért merül fel folyton ez bennem.



2019. jan. 12. 09:59
 1/3 anonim válasza:
100%

Ezért szokták kulturális alapokon megközelíteni az álomfejtést. Oroszországban a medve az erővel egyenlő és ez jelen is van az ott élők tudatában, de ugyanezt a tulajdonságot egy afrikai ember már az oroszlánban találja meg. Egy orosz szerző álmoskönyve így Afrikában nem sokat érne.

A legjobb eredményt viszont így is saját magad tudod elérni, ha próbálod megfejteni neked mit jelent az álom egy-egy részlete. Számomra a szúnyogról a vérszívás ugrik be legelsőre, így a kihasználást tudnám hozzá társítani, a tudatalattim szerint valaki csak felhasznál a céljaihoz. De nyilván sok múlik a körülményeken, részleteken is, ez csak egy nagyon alap példa volt.

2019. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel mindenki álmában, saját szimbólumot, jelet vagy más ehhez hasonlót használ, ezért az álmos könyvek totál haszontalanok.


Figyelj és tanulj a saját álmaidból, azokat csak is te magad tudod megfejteni, senki más.

Persze, nagyjából egy idegen az elmondásod alapján tud egyfajta körülbelüli jelentés tartalommal bíró fejtést mondani, de az nem fogja lefedni az álom valódi jelentését.


Ha ennyire szeretsz az álmaiddal foglalkozni, akkor már tudnod kell, számodra hogyan jelennek meg az álmaidban a szimbólumok.

2019. jan. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A köztudat, a közös tudatalatti a fordító amin átfordulnak a tartalmak. Erre azért van szükség, mert nem tudnak önmagukban megjelenni dolgok. Ezért van szükség szavakra az életben, ugyan az az analógia.
2019. jan. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!