Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent ez a rémálom?

Mit jelent ez a rémálom?

Figyelt kérdés

Valamiféle osztályteremben ültünk sok gyerekkel és egy szőke hajú tanárnőt hallgattunk. Az osztályterem valamiféle várban vagy erődben volt, szürke kőfalai voltak, az ablakok a tengerre néztek.

Egy ideig a tanárt hallgattuk, aztán kinéztem a tengerre és fura hadihajók tűntek fel a horizonton. Az egyiknek a hajóorrára egy unikornis feje volt faragva, a szarva aranyból volt.

Bepánikoltam és figyelmeztettem a többeiket, hogy ne nézzenek a tenger irányába és mindenki eszét vesztve takarta el az ablakokat függönyökkel.

Kirohantunk az osztályból, ki a várból is és figyelmeztettünk másokat is, hogy ne nézzenek a tenger felé, mert eljöttek a hajók, amik felfalják a lelküket.

Egy kisfiút láttam, aki szólt, hogy ne a többiekkel rohanjak, hanem kövessem a föld alá, de nem hallgattam rá, mert meg akartam keresni az anyámat.

Miközben kerestem, a tenger felé pillantottam. A hadihajók már közel jártak, rajtuk fura barna és rozsdaszínű festékkel bekent, szakállas harcosok voltak. Olyan közelről láttam őket, mintha ott lettek volna előttem, meg is érinthettem volna őket. Ezután a lábaimra mintha ólomsúlyokat kötöttek volna, alig bírtam lépni, a menekülés egyre nehezebbemre esett, csak le akartam feküdni a földre. Anyám megtalált és belémkarolva próbált maga után húzni, de én mégegyszer a hajók irányába néztem és újra közel éreztem magamhoz a harcosokat. Most egyenesen felém mutattak és azt mondták, hogy fel fognak falni.

Utána anyámmal valami kocsmához vagy fogadóhoz értünk, de a harcosok már partraszálltak és egyenesen beléjük futottunk. Szerintem megöltek minket, mert felébredtem aztán.



2019. márc. 31. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
A környezetet szerintem a te fantáziavilágodból szőtte az agyad. Amikor elnehezültek a lábaid az azért volt mert az adrenalintól kezdtél felébredni de a tested még alvásbénulásban volt.(Én is sokszor álmodom ezt hogy amikorfutnikéne)
2019. ápr. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A harcosok pedig annak a dolognak a megnyilvánulása amitől fenyegetve érzed magad. A "ne nézzünk rájuk" rész meg kicsit az a strucclogikának tűnik nekem, hogy "ne vedd tudomásul és akkor nem létezik" de ez már rajtad múlik h micsoda.
2019. ápr. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tanulsz még? Te is gyerek vagy? Ismered az álombéli szereplőket?
2019. ápr. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok gyerek. És nem ismertem fel senkit sem.

Az álmomban persze tudtam, hogy ki az anyám, de a valóságban nem láttam még soha sem.

2019. ápr. 3. 17:03
 5/8 anonim ***** válasza:
A valóságban tanulsz valamit, mert ugye felnőttként is lehet? Az álomban gyerek voltál?
2019. ápr. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt hiszem gyerek, igen.

Most is tanulok még.

2019. ápr. 4. 12:48
 7/8 anonim ***** válasza:

A tanulás(osztályterem), a felelősségmentesség, a szabadság, gondtalanság(sok gyerekkel), a nőiesség, gondoskodás(szőke hajú tanárnő) a legfontosabb a számodra(várban, erődben). E-téren hajthatatlan vagy(kőfal), de magánnyal(szürke) társul. És fürkészed a jövőbeni életed(ablakok a tengerre néznek).

A legfontosabb téma, ami foglalkoztat az önállóság(tanárt hallgattuk). Ezért fontos döntést kell hoznod(fura hadihajók). Szexuális vágy és az önellátás terén(unikornis). Ez az egész férfiasságot, felnőtt gondolkodást kíván(arany szarv).

Ez megrémít téged(bepánikoltam) és gondolni sem akarsz rá(ne nézzenek a tengerre, függöny). Sőt a környezetedet is e-felé akarod befolyásolni(figyelmeztettünk másokat), hogy nem akarsz változni(felfalják a lelküket). Jó ötlet(kisfiú) elfojtani az önállóságot(föld alá), de fontos számodra a szeretet és biztonság(anyát keresni). Ezért az önállóságra való törekvést nem tudod figyelmen kívül hagyni(tenger felé pillantottam). Ami tartalmaz akaraterőt(harcos), határozottságot(szakállas) a biztonság(barna) és szeretet(rozsdaszín) nevében. Egyre kevésbé akarsz ellenállni(alig bírtam lépni), és megadod magad(feküdni a földre). A szeretet és biztonság(anya) egyre inkább meggyőz téged(hajók iránya, harcosok, közelség, fel fognak falni). És megbékélsz(kocsma vagy fogadó, harcosokba futottunk) az önállósággal.

2019. ápr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ez érdekes elemzés volt. Van benne sok igazság.
2019. ápr. 6. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!