Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Visszatérő álom évek óta. Aki...

Visszatérő álom évek óta. Aki jungiánus, vagy más pszichológiai álomfejtéssel foglalkozik?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm, ha valaki érdemben, pszichológia tudományának alapjain képes álomfejtésre és válaszol.

Sajnos neten több, egymásnak ellentmondó álomértelmezéssel találkozom, és itt is valszeg a több szem többet lát alapon fog működni, ami bár nem egzakt, de hátha kapok inspirációt pár embertől.



Egyfelől egy évek óta - bár csak néha-néha - visszatérő álombeli helyszínről írok, lent a 4 kép link valami hasonlót jelez, bár az álombéli, az egész pontosan egy padlásszoba, mégpedig a gyerekkori házunk padlásszobája, ahol laktam évekig, azonban álmaimban félkésznek látszik, és valami fura csatorna rendszernek tűnik, de jobb szó talán, hogy vízzel van elárasztva, alacsony, tiszta, lassan hömpölygő vízzel (a sebessége lassú, vagy inkább középgyors, mint amikor nagy esőzés közepette az utakon hömpölyög a víz).

Lent a 4 kép link mindegyike valami hasonlót mutat, leszámítva, hogy persze padlásos kombóval nem találtam képet, és pláne nem vízzel elárasztva; a lenit kép linkek inkább a szerkezetet mutatják, hogy fél fal választja el, magas fél fal, ágaskodva tudok álmomban bekukkantani a padlásszobába, és akkor látom, ahol kanyarog a víz, icipicit labirintus szerűen, de mint egy szennyvíztisztító telep, bár tiszta a vize.


Másfelől aktuális álmaimról teszek fel kérdést, mivel a napokban két, külön álomban is feltűnt az említett padlás szoba, ill a másik esetben nem padláson, hanem más módon.


Egy konkrét országban menekültem, pontosabban, magát az országot menedéknek éltem meg álmomban, és a fővárosában szaladtam, de nem tudom, kik elől menekültem, és talán rajtam kívül még páran menekültek. Azonban embertömeg volt körülöttünk, akik látszólag nem tudták, hogy menekülök. Valami labirintus szerűbe torkollott egy aluljáró, és metró szerűnek hatott, nos ekkor ugyanaz, a tiszta vízzel töltött, fél falakkal félig eltakart termek látszottak, ismét lásd a lenti képeket, csak képzeld el kicsit bonyolultabbnak, és inkább háromnegyed magas falaknak, tiszta, alacsony, folyóvízzel feltöltve. Ekkor felébredtem.


Egy másik álmomban viszont konkrétan a régi padlásszobámban voltam, mint évek óta néha-néha álmomban, és ugye a lassan hömpölygő tiszta víz, mintha építkezés volna, félig kész padlásszoba, és mintha az egy csatornahálózat volna, és titkos érzetet ad. De ez ismét az álom vége volt.

Pár szó most az álom előzményéről: ugyanaz a külföldi, távoli ország most nincs jelen, hanem egy viszonylag ismert személy onnan, de a kérdéses volt gyerekkori házunkban tartózkodik, örülök neki, mint a való életben, mert szimpatikus. Itt a volt gyerekkori házunk földszintjén van ő, és meglepetésemre csak az anyanyelvemen beszélget velem, tudtommal nem beszél pedig magyarul. Nagyon nyitott volt az álmomban felém lelkileg, mint én őfelé, de fizikailag sose közelített, mindig én mentem oda hozzá beszélgetni. Váratlanul a számítógépen véletlen "dislike" gombot nyomtam ott, ahol ő webes felületen érintett (álmomban tettem), ezt is közöltem vele, ellenben bagatellizálta, azt mondta, nincs jelentősége, úgy is tudja, hogy kedvelem őt. Na, utána mentem fel a padlásra, és megint, mint évek óta, a sejtelmes, picit nyomasztó, titokzatos érzés az alacsony, középgyorsan hömpölygő tiszta vízzel, a kissé kacskaringós mini termekkel kialakított egykori padlásszobámban, a bő félmagas falon láttam át, ha felágaskodtam lábujjhegyre...


(Némi kitérő: egy egész más álmomból csak kevésre emlékszem, látszólag semmi köze a többi említetthez: számomra ismeretlen általános iskolában én vagyok egyedül meztelen, és természetesnek érzem, bár egy kicsit fura érzés volt álmomban, h minden gyerek és felnőtt ruhás volt. Ebben úgy néz ki, több álomértelmező között konszenzus van: a lelkemet jobban szeretném, ha bizonyos emberek megismernék. De ehhez is hozzászólhattok, aki érdemben tud.)


A visszatérő álmomhoz pedig tehát félig-meddig "segédlet" a padlás szerkezetéhez (habár padlásos képet nem találtam). Ehhez add hozzá képzeletben a tiszta, alacsony, lassan hömpölygő vizet :


[link]


[link]


[link]


[link]



2019. máj. 8. 20:04
 1/1 Tak ***** válasza:

Üdv.

Szerintem:

A padlásszoba soha nem lesz ugyanolyan álmodban mint a valóságban,valszleg a párna nyomja oda úgy a füledet a fejedhez álmodban,hogy hallod az áramló vér zúgását,emiatt álmodsz a lassú hömpölygő vízzel.


Menekülni és a sok ember közönyössége jelentheti azt is,hogy van valami megoldatlan gondod,amire mások eddig csak rossz megoldással szolgáltak,egyik sem tetszik hogy meglépd,de még nem döntöttél(lehet szociális konfliktus is,újabb és újabb is).


A padlásszoba álmodban sokszor megjelenik,illetve jelen van,az valójában amiatt is lehet,hogy alszol rendesen,majd valami reccsenésre,pattanásra megriadsz,ami lehet hőtágulás,faanyag reccsenése,az ágyad reccsenése,akármilyen rövid zaj,és ezután kerülsz át a mélyalvásból a felszínesbe(valójában figyelsz hogy van-e gond),ahol jönnek a víziók,az álmok.


Többnyire ha van megoldatlan vagy rosszul megoldott történeted,azt a tudat igyekszik korrigálni(ép lélek!),ezért álmodod újra és újra,míg végül megelégszik a tudatod a megoldással,akkor többé nem jön elő az az álom.Van akinél ez éber állapotban "játszmázódik" újra(pukkadozik rajta).Ha kifogytál a "lélek-gyógyító álmokból",akkor jön a jövő ha itt az ideje vagy szükséges,ébredés után nem emlékszel az álmodra,de ilyenkor van nappal egy "dejavu érzésed"egy szituációra,akkor és ott úgy érzed hogy ezt már mintha megélted volna,ilyenkor többnyire befelé fordul a tudat rögtön egy picit,és keresi az emléknyomot,de az nincs elraktározva sajna.Majd alvás után az extra infóval együtt meglesz.


__Meztelen álma másoknak is van,felnőtt korban is,és nem a psziché ismerkedési szándékát jelenti,sokkal inkább köthető a kollektív tudatoshoz,az erkölcsi normákhoz,a közösségi el nem fogadáshoz,mert te vagy meztelen,és takargatod magad,és egyre csak mész meztelen,nincs kiút,nem irányítasz.""""Ebben az okfejtésben a logikai alap erősebb egy ismeretlen által állított konszenzussal szemben,tessék megrágni.""""

A képeket nem néztem meg,szerintem szükségtelen.(majd most :)

2019. máj. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!