Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Ha ismeritek Peter Orban...

Ha ismeritek Peter Orban asztrológus munkásságát, szerintetek is fatalista (sors-hívő) és tulajdonképpen értelmetlen az egész?

Figyelt kérdés

Rávetíti Hegel dialektikáját az asztrológiára, és azt állítja, hogy az asc-antitézis nap-tézis mc-szintézis de a szintézishez ígyis úgyis eljutsz mert csak. A szabad akaratod meg annyiban nyilvánul meg hogy: 'elfogadod a sorsodat és akkor kevésbé fáj' vagy 'nem fogadod el és akkor jobban fáj'

Olyanok véleménye érdekelne akik komolyabban foglalkoznak asztrológiával, mert sokat olvastam Peter Orbant de nem tudom van-e értelme hosszabban foglalkozni a tanításaival.

Jól érzékelem, hogy tulajdonképpen fatalista és azt állítja, hogy szétteheted a kezed és nem csinálhatsz semmit mert úgyis az lesz ami a sorsban meg van írva?



2019. júl. 30. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:

A tanulasi folyamatod van megirva. Amit vagy megtanulsz magadtol, vagy vegigvonszolnak a bolygoid.


De a kepletedben levo energiaktol nem menekulhetsz. Meg kell elned. A szabad akaratod odaig tart, hogy hogyan es mikor.


De vannak olyan fokuszalt fenyszog-konfiguraciok, melyek tenyleg sorsszeruek, es szinte onallo eletet elnek, kiveszik az iranyitast a szulott kezebol.


Sajnos az en kepletemben egyuttallasokon keresztul 8 bolygo all fenyszogalakzatban, Pluto-Neptunusz szextil (ami generacios allas) pedig nem kapcsolodik a tobbi 8-hoz, tehat izolalt.


Tehat az en kepletem kisse fatalisztikus :)

2019. júl. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szóval valami olyasmiről lenne szó, hogy a Bak jegye meghatároz számomra egy időintervallumot melynek keretén belül muszáj megtanulnom valamit, én pedig eldönthetem, hogy az elején vagy a végén tanulom meg?
2019. júl. 31. 19:27
 3/5 A kérdező kommentje:

csakmert azt nem értem, hogy ha a bolygóim ígyis úgyis végigvonszolnak a tanulási utamon, akkor nem lényegtelen hogy én ebbe magamtól besegítek-e? hiszen az eredmény ugyanaz.


ha két ellenkező irányú cselekvés szintézise ugyanaz lesz az fatalizmus, mert úgyis a harmadik, erősebb dolog dönti el hogy mi lesz a végkimenetel.


én igyekszem úgy értelmezni a bak jegyét, hogy csupán törvényszerűségeket ad számunkra melyeket muszáj betartanunk, de azokon belül szabad akaratunk van.

2019. júl. 31. 19:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy szuletesi keplet nem annyibol all, hogy Bak jegy azt csa.


Amugy a Bak jegy a kitartasrol, felelossegvallalasrol, erettsegrol, celtudatossagrol szol.


Az, hogy a munkaddal, karriereddel, gyerekeiddel, parkapcsolataiddal kapcsolatos, a hazhelyzet alapjan lehet megmondani.


Szoval, ha a kepletedben olyan allas van, hogy a Bak hangsulyos, es nem vagy olyan, mint a Bak archetipus, el fogsz bukni es nem erhetsz celt.

2019. aug. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy az első leckénél megtanulod, amit kell, vagy még harmincszor bele kell, hogy nyomja a fejed a szarba. Ez pedig a te döntésed, a tudatosságodon múlik.
2019. aug. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!