Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Hogyan befolyásolja egy ember...

Hogyan befolyásolja egy ember személyiségét az, hogy melyik csillagjegy idején született?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy hogyan tud ebben valaki hinni a tudomány korában? Én materialista vagyok, viszont ha valaki hisz abban, hogy Jézus a megváltó aki meghalt és feltámadt a bűneinkért, akkor higgye nyugodtan felőlem. Meggyőződésem, hogy nem így van, de meg tudom érteni miért gondolják egyesek így. Viszont az ezotériával már bajban vagyok. Nem szeretnék senkit sem megbántani, de 90-es IQ felett nem értem, hogy hihet ebben bárki is. Abból levonni következtetéseket, hogy én éppenséggel dec 15.-én, vagy pedig aug 2.-án születtem hogy a fenébe lehet? És ezt egyesek tudományként kezelik, miközben mások a kvantummechanikát kutatják. Hogyan alakult ki ez az intellektuális szakadék? Még a laposföldesek is csak pár 400 évvel vannak lemaradva, de a horoszkóphívők több ezerrel. Még egyszer mondom, ha valaki ebben hisz én nem ítélem el miatta, egyszerűen nem fér a fejembe, sokkolva vagyok hogyan lehet. Empirikus bizonyítás, mint olyan? Nem érzik az emberek, hogy anélkül nincs semmilyen tudomány?
2019. szept. 11. 15:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
33%
Sehogy. A személyiség egyébként is egy illúzió. Jobb, ha minél hamarabb megszabadulsz tőle.
2019. szept. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Na ezalatt mit értesz? Az embernek vannak személyiség jegyei amikkel körülírható. Például extrovertált-introvertált, lusta-szorgalmas. A pszichológia ezzel (is) foglalkozik, és a pszichológia egy több mint száz éve létező tudományterület. Még ha nem is olyan mértékben megalapozott, direkt módon bizonyítható állításokkal dolgozik mint a természettudományok, valami zavaros (keleti(?)) elmélkedéshez mérve mégis más minőségében.
2019. szept. 11. 16:08
 3/22 anonim ***** válasza:
63%

#2

Mint mondtam, a személyiség egy illúzió. Ha nem illúzió lenne, akkor sosem változnál.

10 éve teljesen más voltál, mint most.

Lehetséges teljesen a személyiség fölé emelkedni. Ekkor a figyelmed minden egyes pillanatban tökéletesen a jelenbe koncentrálódik. Ez az egótlan tudatállapot.

2019. szept. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon sok minden illik egy adott csillagjegyű emberre. Pl. Az ikrek 90%-a állandóan nyüzsög, beszél. Nem nagyon van olyan Ikrek, aki befordul a fal ele és azt nézi.

A skorpiök java részének erőteljes szexi kisugárzása van.

A nyílasok mindenbe beleavatkoznak, minden érdekli őket , de sokszor nem mélyednek bele ,viszont mindenről megvan a maguk véleménye, és ezt szeretik is kimondani.

A halak a bizalom kétlábonjáró megtestülései. Nagyon ritka az olyan Halak, aki nem szavaz valakinek rögtön bizalmat. ( persze rl is lehet veszíteni, ebből keményen tanulnak)

2019. szept. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
És az egótlan tudatállapot nem illúzió? Én értem mire akarsz kilyukadni, de nem gondolom hogy igazad lenne. Senki nem állította, hogy az ember tulajdonságai kőbevésettek. Lehet természetesen változni, viszont a legtöbb esetben ez tudatosságot és sok-sok munkát igényel. Aki introvertált, egyedül, vagy kis társaságban érzi jól magát az 10 év múlva sem lesz az ellentéte. Az emberi viselkedés/gondolkodás egy nagyon-nagyon bonyolult biokémia folyamat eredménye. Régóta tudjuk például, hogy az alacsony szerotonin-szint okozza a depressziót, így ezt művi módon megoldva kezelni tudjuk. A különböző drogok hatásait is pontosan tudjuk mi okozza.
2019. szept. 11. 16:35
 6/22 A kérdező kommentje:

#4

Nem az volt a kérdés, hogy a te ismerősi körödben milyen emberek vannak. Ez így empirikus magyarázatnak nagyon karcsú. Túl kicsi a minta, szubjektív az "adatok" kiértékelése.

2019. szept. 11. 16:37
 7/22 anonim ***** válasza:
69%
Sokmilliô főt nem tudok reprezentálni neked. "Higyj" egonélküli baràtunknak akkor :)
2019. szept. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Te nem tudsz, viszont ha igaz lenne ez a mese, akkor más már előállt volna vele és kapott volna érte egy Nobel-díjat. Én a tényeknek hiszek.
2019. szept. 11. 16:48
 9/22 anonim ***** válasza:
21%
Az a tapasztalatom, hogy ezek a "mágikus" dolgok, sok esetben tudományos alapra épülnek. Vegyük például a gondolatolvasást. Lehetetlen, mondanád te, szkeptikusként, viszont ha tudományosan közelíted meg... Tehát tegyük fel, hogy az agyhullámaink, ha azonos terület aktív, képesek összekapcsolódni és információt átvinni a két fél között. Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy a bizonyos "bolygóállások", amikben születnek az emberek, azoknál nem is a bolygók a fontosak, hanem például az időjárás, a légnyomás. Könnyen lehet, hogy ez is beleszól a személyiségbe, ha decemberben születik valaki, akkor lehet sokkal nyugodtabb, mert nem hordozzák ki annyit a levegőre... De ez nagyon csak felvetés, nem szent írás! Könnyen lehet viszont, hogy az asztrológia erre épül, csak el lett varázslatosítva, de még így is pontatlan, tehát nem vonatkozik minden emberre. Én is jókat röhögök egy-egy horoszkópon, ha a szemem elé tárul, mert sose igaz, de volt ismerősöm, akinek egytől-egyig bejött. Nagyon általánosítanak ezekben. Ezt onnan tudhatod, hogy "most találja meg élete párját, VISZONT, ha már van párja baromi boldogok lesznek". A személyiséget rengeteg dolog befolyásolja, tehát ez is megbukott, hogy befolyásolja egy születési dátum. Számít a környezet, a genetika, csak ugye akiknek a horoszkóp működik... :)
2019. szept. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nézz utána, mi is az asztrológia. Végezd el a saját képleted elemzését és azután mondj véleményt a témában. Ha már materialista vagy, akkor ez nem túl nagy kérés az irányodba. Ettől még nem kell elfogadnod a tényét, vagy bármit az asztrológiával kapcsolatban.

Egy dolgot nem értek, miért nem tudják elfogadni az emberek másikat? Ha valaki abban hisz, amiben, akkor higgyen!

2019. szept. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!