Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Hogyan befolyásolja egy ember...

Hogyan befolyásolja egy ember személyiségét az, hogy melyik csillagjegy idején született?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy hogyan tud ebben valaki hinni a tudomány korában? Én materialista vagyok, viszont ha valaki hisz abban, hogy Jézus a megváltó aki meghalt és feltámadt a bűneinkért, akkor higgye nyugodtan felőlem. Meggyőződésem, hogy nem így van, de meg tudom érteni miért gondolják egyesek így. Viszont az ezotériával már bajban vagyok. Nem szeretnék senkit sem megbántani, de 90-es IQ felett nem értem, hogy hihet ebben bárki is. Abból levonni következtetéseket, hogy én éppenséggel dec 15.-én, vagy pedig aug 2.-án születtem hogy a fenébe lehet? És ezt egyesek tudományként kezelik, miközben mások a kvantummechanikát kutatják. Hogyan alakult ki ez az intellektuális szakadék? Még a laposföldesek is csak pár 400 évvel vannak lemaradva, de a horoszkóphívők több ezerrel. Még egyszer mondom, ha valaki ebben hisz én nem ítélem el miatta, egyszerűen nem fér a fejembe, sokkolva vagyok hogyan lehet. Empirikus bizonyítás, mint olyan? Nem érzik az emberek, hogy anélkül nincs semmilyen tudomány?
2019. szept. 11. 15:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%
Én nem tudom, hogy hogy lehet, de attól még van. A rejtélyessége nem a dolog lehetetlenségét jelenti, csak azt, hogy még nem tudjuk a magyarázatát, mint ahogy legtöbbször nem tudjuk a rák okát vagy a földrengések időpontját. Én is materialista vagyok, de a horoszkópi jellemrajz rám és az összes ismerősömnél, akinél ezt megnéztem, nagyon nagy részt stimmel. Nem általánosságban, hogy bármit rá lehetne húzni egy emberre, hanem konkrétan az övé. Rád talán nem? Sokszor legfeljebb kettőre leszűkítve fel lehet ismerni egy ember horoszkópjegyét.
2019. szept. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

# 9

Attól sajnos vagy nem sajnos nem lesz valami tudományos, hogy belekeverünk valamit tudományosnak hangzó dolgot. Akkor a star trek is az lenne. Egyébként igazad van abban, hogy sok általánosítás közül az ember kiválogathatja ami rá igaz és van akinek ez már elég is. A legdurvább az aki ez alapján keres párt.

# 10

Rendben. És arányaiban mennyinek kell egyeznie a sok lebutított, nagy tömegekre érvényes állításokból rám? Ha a fele igaz akkor már higgyek benne? Persze mindenki abban hisz amiben csak akar, nem a másikat nem tudom elfogadni, csupán úgy gondolom, hogy hülyeség amiben hisz. Érdekes módon ha a gravitációra mondanám azt, hogy tudománytalan, senki sem kérné ki magának, hogy nem tolerálom a hitét. A 'mindenki abban hisz amiben akar' azt jelenti, hogy hátrányos megkülönböztetés senkit sem érhet a meggyőződése miatt, nem pedig azt hogy nem lehet megvitatni a valóságtartalmát a hitének.

2019. szept. 11. 17:35
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, ennek nem csak az IQ, hanem a lelki beállítottság és a környezeti hatások is az okai. A misztikum mindig is vonzotta az embereket, a megfejtgetetlen, mindig voltak akik különböző előnyökhöz akartak jutni varázslattal vagy egyéb idő számításokkal. Egyértelműen az emberi elme kíváncsiságanak és fantáziájának köszönhetjük az asztrológiát, szerintem is. Az meg, hogy ki milyen nagyban a genetikától függ es adott kultúrkör, család szocializációjának a végeredménye. Amíg van rá igény és az emberek érteket tarsitanak hozza addig lesznek asztrológiai tanácsadások is.
2019. szept. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
37%

Én olvastam olyan kísérletet, hogy az alanyoknak adtak véletlenszerű jellemzéseket, és a nagy többség elhitte, hogy ezt róluk írták. Ezekbe a jellemvonásokba könnyű beleképzelni magadat, hisz az ember eléggé összetett.


Ha az asztrológia megmondaná a jövőt, akkor valószínűleg mindenki asztrológusokhoz járkálna, de nem így van. Persze rá lehet hibázni, de ilyen erővel én is tudok jósolni, vagy akárki.


A családban van egy asztrológus, ebből él meg, és más ezós dolgokból. Tanítja is az asztrológiát, lehet nála vizsgázni, stb. Anyám nagyon hisz az ilyenekben, sokat járkált hozzá, mert volt egy nagy problémánk a házunkkal kapcsolatban. Soha nem jött be semmi abból, amit ott okoskodtak, anyám meg mindig azzal jött, hogy az asztrológia csak a lehetőségeket mondja meg. Hát szerintem ez egy nagy kamu, bár szerettem volna hinni benne, de lehetőségek sokmindenre vannak...


Egyik hozzászóló írta:


"Pl. Az ikrek 90%-a állandóan nyüzsög, beszél. Nem nagyon van olyan Ikrek, aki befordul a fal ele és azt nézi."


Párom ikrek az ikrekben, és konkrétan egész nap a számítógép monitort nézi. Nem szeret társaságban lenni, és ha egész nap nyüzsögne, nem ő lenne a párom, mert én a nyugalmat szeretem. Ő abszolút nem ilyen, biztos benne van a másik 10 százalékban, de pont az ilyenektől sántít nagyon az egész.


Anyám nagyon nézte egy asztrológus videóit youtubeon (rokon asztrológus szerint a fazon valami nagyon nagy zseni!), aki minden hónapban mondott előrejelzést. Egyik hónapban azt mondta, a fényszögek valamilyen négyszögben fognak állni bizonyos bolygók között, és valószínűleg nagy összecsapások lesznek, tüntetések, vér fog folyni! Év elején valóban sok tüntetés volt, de ebből a jóslatból sem lett semmi, holott elő lett adva, hogy ilyen bolygó együttállás milyen ritka, meg erős, meg hajjaj! Anyám egész hónapban várta a nagy vérontást, azóta se lett semmi...


Jó lenne hinni ezekben, jó lenne, ha segítené az életünket, de nem így van. Pedig adtam esélyt annak, hogy meggyőzzenek.

2019. szept. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
30%
Hiába pontozzátok le az első válaszolót, attól még igaza van. Spirituális mesterek tanultak ebben a témában is és mind ugyanezt állítaná. A személyiség elvész ígyis-úgyis, illetve egy illúzió pont most is, mert az ember nehezen tud elszakadni az elméjétől és egójától.
2019. szept. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
51%
Ő más miatt lett lepontozva.
2019. szept. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
41%

Egyszerűen nem fér a fejembe, hogyan gondolhatja bárki is azt, hogy a Föld és a rajta élő élőlények nem részei a rendszernek, aminek minden eleme kölcsönhatásban van egymással.

Semmilyen erőhatásnak nincs tudatállapota. Materialistaként rettenetesen bugyuta hozzáállás alapvető tényként kezelni, hogy te vagy a világ közepe és rád semmi sincs hatással.

Az asztrológia kizárólag azért nem a tudomány része jelenleg, mert a rendszer elemeként az univerzum nem teszi lehetővé az abszolút mérések elvégzését.

Magyarul: Nem lehet számszerűsíteni és matematikával leírni azt, ami történik, mert ehhez le kéne válnunk a téridőről és valahonnan messziről tekinteni saját magunkra.

Továbbá lehet, hogy több értelme lenne pótolni a hiányzó tudásod, mielőtt valamit elkezdesz szétfikázni. Világosan látszik, hogy fogalmad sincs mi ez.

2019. szept. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
58%

Valamint azt is fontos lenne megjegyezni, hogy bármilyen elméleteket és félig-meddig működő modelleket gyártunk az univerzum működésének leírására, ez "őt" nem fogja érdekelni.

Kizárólag mi szenvedjük el a pontatlanságunkat.

Az asztrológia megfigyelésekre épül. Olyan, mint egy hatalmas egyenlet.

2019. szept. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
30%
Nekem az nem fér a fejembe hogy tud valaki hinni abban hogy a majmokból lettünk.
2019. szept. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
69%
En amator szinten foglalkozom asztrologiaval. Es Ikrek Nap vagyok, de a 12. Hazban (Rak aszcendens). Tehat a 10% vagyok :)
2019. szept. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!