Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Van olyan, hogy valaki annyira...

Van olyan, hogy valaki annyira megváltozik, hogy “más lesz a horoszkópja”?

Figyelt kérdés

Egészen kicsi korom óta, amióta először hallottam a horoszkópokról, mindig is én voltam a “nagy oroszlán”. Amikor kicsit idősebb lettem, kezdtem olvasgatni, már tisztában voltam vele mit is jelent a horoszkóp, az asztrológia, mégjobban magaménak éreztem a horoszkópomat, hisz minden amit olvastam vele kapcsolatban igaz volt rám, tipikus oroszlán voltam. Nagyon sokszor a napi jóslások is bekövetkeztek nálam.

Az elmúlt 2 évben gyökerestül megváltozott az életem, nem éppen pozitív irányba. Eléggé kifordultam magamból, elhanyagoltam magam. Jódarabig nem foglalkoztam a horoszkópokkal sem, nem olvasgattam őket, viszont mostanság valahogy újra rákaptam és nagy fájdalommal tapasztalom, hogy amit a rákokra írnak, egyre jobban igazabbak rám, mint az oroszlános dolgok. Júliusban születtem, de 23.a után bőven. Olvastam már olyanról, hogy aki pont 1-2 napon belüli határon van, nem az akkori horoszkópja jellemző rá, hanem a másik, vagy mind a kettőből vannak benne tulajdonságok (arra gondolok, hogy valaki pl júli 22-én születik és inkább oroszlán, mint rák) és bár én is közel vagyok a 23.ához, régebben mégis tipikus oroszlán voltam, szóval ezt kizárnám, mert azért mégse annyira közel. Lehetségés lenne, hogy bár észre se vettem eltűnt a “bennem lévő oroszlán”? A rák emberekkel nincs jó tapasztalatom és irtózattal tölt el, hogy ugyan azok az álítások legyenek rám igazak, mint azokra az emberekre, akiket a legjobban megvetek. Persze nem az összes rákról beszélek, kimondottan kettőről.

Kicsit elvesztettem a “hitemet”, hisz nem vagyok vallásos, így valamilyen szinten ezt az űrt az asztrológiával pótoltam magamban.

Ha valaki már volt hasonló helyzetben, nagyon szívesen olvasnám el a történetét, ahogy bármilyen véleményt, de légyszi az anti asztrológusok kíméljenek! Előre is köszönöm!

19/L



2019. szept. 30. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

tudod az asztológia elég sánta, mert csak síkban gondolkozik. Sértő lenne síkagyúnak nevezni, de valójában az.

Mert a bolygóknak minősége is van. Alacsonytól tiszta magasig.

Egy alacsonyan rezgő Vénusz máshogyan ha mnit egy tisztán zengő Vénusz.


Tehát minden fejtegetés tök bizonytalan, hiszen lehet a középszer síkja felett és alatt is a bolygók.


Érted?

2019. szept. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Az asztrológia, nemcsak a fő Nap-jegyből áll, hanem a többi bolygó állása is befolyásoló tényező. Ott van például az aszcendens, ami az a jegy, ami épp akkor kelt fel a horizonton, amikor születtél. Ez lehet akár jellemzőbb is a fő-jegynél. Meg ott van a többi bolygó is, amiknél "házakról" beszélnek. Szóval a lényeg az, hogy a születésed pontos helye és ideje (óra, perc) alapján meg lehet nézni az akkori állásokat, és ezek adnak egy komplett személyiség-elemzést. Ezt így egészében egy asztrológus tudná csak kiszámolni, meg elemezni. Viszont aszcendens kalkulátorok vannak a neten is. Érdemes mindegyiket kipróbálni, mert van amelyik nem ad pontos eredményt, amelyik jegy többször jön ki valószínűleg az lesz a jó.
2019. szept. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia.Július 20-án születtem van bennem rák de ugyérzem oroszlán is bőven.Sőtt a külső jellemvonások is inkább egy oroszlánra hasonlítanak.
2019. szept. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 D-Mano ***** válasza:
78%

Ebben az évben a Nap kb. szept. 23án 9 óra valahány perckor lépett át a Szűzből a Mérlegbe. (a Szűz után a Mérleg jön a Nappályán) Az utolsó percig, amíg át nem lépett a Nap a Mérlegbe, addig semmilyen Mérleg jelleget nem kapott a Nap. Miután átlépett a Mérlegbe, onnantól viszont semmilyen Szűz jelleggel nem rendelkezett. Tehát nincsenek olyan ilyen is-olyan is jegyek, abban a formában, ahogy te írod. A Nap a Szűz hónapjának utolsó harmadában (ez kb. 10 nap) kap egy kis Bika szinezetet, a középső harmadában pedig Bak szinezetet- de az teljesen más tészta, mert pl. a Bika az 4 jegy távolságra van a Szűztől, tehát teljesen más oka van.


Az asztrológia nem csak a csillagjegyekkel számol. Amit te a "csillagjegyednek" vagy a "horoszkópodnak" nevezel, az valójában azt jelenti, hogy a Nap abban a csillagjegyben állt, amikor születtél.


Mikkel számol a VALÓDI asztrológia??


Ideírom a legfontosabbakat, de minden egyes alábbi asztrológiai tényezőről hosszú-hosszú oldalakat lehetne írni. És egy valamire való asztrológia tankönyv, ami csak az alapokról szól, az is 2-300 oldal minimum.


Szóval egy asztrológiai születési képlet, azaz egy horoszkóp legfontosabb elemei a következők:


A) Csillagjegyek: ezek a velük kapcsolatba kerülő asztrológiai tényezők tulajdonságait, megnyilvánulási módjait formálják a saját képükre

-Kos (uralkodó bolygója a Mars): spontán, előretörő, erőteljes STB.

-Bika(uralkodó bolygója a Vénusz): megfontolt, stabil, érzéki STB.

-Ikrek (ura a Merkúr): sokoldalú, értelmi, kommunikatív STB.

-Rák(ura a Hold): érzelmes, hangulatfüggő, gondoskodó, óvó, védekező STB.

-Oroszlán(ura a Nap): öntudatos, akaratos, kreatív STB.

-Szűz(ura a Merkúr): értelmi, elemző, precíz, rend(szer)ezett, visszafogott STB.

-Mérleg(ura a Vénusz): kiegyensúlyozott, kapcsolatteremtő, érzéki STB.

-Skorpió(ura a Mars, társ ura a Plútó): mélyreható, megszállott, intenzív, rejtett STB.

-Nyilas(ura a Jupiter): túlzó, optimista, életigenlő, távlati STB.

-Bak(ura a Szaturnusz): fegyelmezett, tervszerű, kitartó, korlátolt STB.

-Vízöntő(ura a Szaturnusz, társ ura az Uránusz) idealista, egyedi, független STB.

-Halak(ura a Jupiter, társ ura a Neptunusz): bizonytalan, érzelmi, intuitív STB.


B) A bolygók jelenítik meg az életben az "eszközeinket", képességeinket, calkotrészeinket":

-Nap: öntudat, tudatos személyiség, kreativitás, életerő; a gondoskodó férfiasság (férj, apa)

-Hold: érzelmek, tudatalattalan személyiség, intuíció, lelkivilág; a gondoskodó nőiség (feleség, anya)

-Merkúr: értelem, kommunikáció, praktikus ügyesség

-Vénusz: anyagias dolgokhoz, értékekhez való viszony, harmónia, érzékiség; a csábító nőiség

-Mars: motiváció, tetterő, aktív védekezés; a hódító férfiasság

-Jupiter: hit, igazságlátás, távlati szemlélet; haladás

-Szaturnusz: önfegyelem, tervszerűség, korlátokhoz való viszony; szilárdság

-Uránusz: Egyetemes Értelemmel és Szabadsággal való viszony, képességek

-Neptunusz: az Egyetemes Szeretettel, az intuíciókkal, spirituális éberséggel való viszony, képességek

-Plútó: Egyetemes Akarattal, a belső árnyékkal, halállal, újjászületéssel való viszony, képességek


Az asztrológiai házak jelenítik meg: mindennapi életben gyakorlati élethelyzetek és tettek által megélendő életterületeket

1. ház: alapkarakter, testi-egészségi alapvonások, az élet kihívásai, konfliktusai

2. ház: anyagiak(pl. lakás, étkezés, pénz), értékek, test, testiség

3. ház: gondolkodás, ügyesség, mindennapi emberi viszonyok, ügyintézések, kommunikáció

4. ház: otthon, családi élet, szülőkkel való viszony, hozott minták

5. ház: kreativitás, élet örömei, hobbi, szülői örömök

6. ház: munka, rend( napirend, étrend, rend a szobában stb.), szolgálat

7. ház: a külvilág, a tartós szerelmi kapcsolat, másik nemhez való viszony

8. ház: halál, újjászületés, átalakulás

9. ház: távlatok, világnézet

10. ház: hivatás, a közösségben betöltött szerep

11. ház: baráti és egyéb közösségek, az élet segítő lehetőségei, barátok

12. ház: elzárt tartalmak (tudatalatti tartalom, elfojtások, titkok, magány, börtönélet, elvonulás stb.), spiritualitás, önfeláldozás


2 asztrológiai pont különböző kapcsolatot alakít ki, attól függően, hogy milyen szöget zárnak be a kör alakú horoszkópábrán. egzakt szögeket írok ide, átlag +/- 5 fok pontatlanság esetén is fennáll a kapcsolat 2 asztrológiai pont között

Ált. harmónikus kapcsolat:

-trigon: 120fok

-szextil: 60fok

Ált. nehéz, diszharmónikus kapcsolat:

-kvadrát 90fok

-szembenállás 180fok

Helyzetfüggő kapcsolat:

-együttállás 0fok

Fontos, nehézkes kapcsolatok még:

-kvinkunx 150fok

-félszextil 30fok


Példák:

Mars a Kosban: határozott, spontán erőteljes motiváció, tettek és önvédelem

Mars a Bikában: megfontolt, stabil, önző motiváció, tettek

Merkúr a Kosban: spontán, határozott, gyors gondolkodás, ugyanilyen, esetleg erőszakos kommunikáció. gyors felfogóképesség vagy elkapkodó felfogóképesség

Merkúr a Bikában: megfontolt gondolkodás és kommunikáció, lassú tanulás, de stabil tartós tudás vagy az érzékelés, érzékiség és a gondolkodás, kommunikáció összefonódása

Túl sok Marsi energia: erőszakos, kapkodó, támadó, romboló

Túl kevés Mars energia: motiválatlanság, gyengeség, gyávaság, határozatlanság

Túl sok Merkúr energia: Szétszortság, túl sok feladat egyszerre, túl sok gondolat, ami zavart okoz, túl sok vagy túl zavaros beszéd, hazudozás, okoskodás, túl racionális, túl szkeptikus

Túl kevés Merkúr energia: Nehézkes gondolkodás, beszéd vagy rossz memória, ügyetlenség


Harmónikus fényszögek pl.

Mars-Merkúr: Energikus, kitartó gyors gondolkodás, kommunikáció, az ésszerűség és a határozott cselekvés segítik egymást


Hold-Merkúr: az érzelmi és intuitív benyomások segítik a gondolkodást, a kommunikációt


Diszharmónikus fényszögek:

Mars-Merkúr: a gondolkodás hibás tetteket okoz vagy gátolja azokat, az indulatok gátolják a gondolkodást, nehezen összeegyeztethető a gondolkodás és a tett. egyszer erőszakos másszor a józan észre hallgat


Hold-Merkúr: az érzelmeket, intuíciókat nehéz összeegyeztetni a gondolkodással és a kommunikációval.


Egyéb fontos pontok:

-Aszcendens: a születésed pontos helyétől és percre pontos idejétől függ. a sorsod és a külvilág számára való alapmegnyilvánulásodat jelöli. Az 1. ház csúcsa ez a pont, az 1. ház tartalma árnyalja az aszcendens értelmezését.


-Az aszcendens párja a deszcendens. Amíg az aszcendens téged jelöl a létezésben, addig a deszcendens megmutatja, hogy mit jelenít meg számodra a külvilág, a többi ember; és kiemelten a párod, párkapcsolatod. A 7. ház csúcsa.


-M.C.: a születésed pontos helyétől és percre pontos idejétől függ. Az életed célját mutatja, azaz az irányt, ahová tartasz, ami pl. a hivatásodat is magában foglalja. A 10. ház csúcsa, és a 10. ház tartalma árnyalja ennek a pontnak a jelentését.


-Az M.C. párja az I.C.: az életed kiindulási pontja, s mindaz, amit onnan magaddal hoztál. Az életvég körülményeit is jelöli. Ez a 4. ház csúcsa.


-Sárkányfarok és Lilith: ezek olyan kiemelt karmapontok, amik az árnyékénedről és olyan dolgokról, élettémákról adnak információt, amelyekben fordítottan vagy zavarosan látod és értelmezed a dolgokat. Azokon az életterületeken, amelyeket ezek érintenek ez a zavaros látásmód teljesen átszövi a gondolkodásodat, a személyiségedet és a cselekedeteidet. Nagyon alattomosak, mert külső segítséggel együtt is nagyon nehéz észrevenni ezeket a zavarokat. Beismerni őket és feloldani ezeket a zavarokat pedig még nehezebb.


Miért változhattál Oroszlán karakterűből Rák karakterűvé?


Alapvetően a Nap helyzete, (amit te a "csillagjegyednek" vagy "horoszkópodnak" nevezel) adja a személyiséged alapját.

De nem így van ez, ha

-a Napot más asztrológiai tényezők elnyomják.

-nincs elnyomva a Nap, de van a Napnál sokkal hangsúlyosabb eleme a horoszkópnak. Pl. ilyen lehet egy stellium (egy csillagjegyben 2nél több bolygó is van a horoszkópodban) bármilyen bolygó az 1. házban, vagy egy kiemelt helyzetű Lilith, stb.

-Van egy alapszemélyiségünk, de a különböző életterületekben (pl. a családi élet, a hobbi vagy a munka életterületeken) más-más jellemvonásunk válik hangsúlyosabbá. Pl. barátokkal inkább Kos/Mars jelleműen, a munkában pedig inkább Mérleg/Vénusz jelleműen viselkedsz. Ezt mind jelöli az asztrológiai születési képleted (másnéven a horoszkópod).

-Ha megváltozik az élethelyzeted, akkor is más perspektívába kerülhet a horoszkópod olvasata, ezért más személyiségjegyek válhatnak hangsúlyosabbá. Pl. a Naphoz tartozik a kreativitás és a tudatos személyiség is, és mondjuk eddig nem tudtad kifejezni a kreativitásodat, ezért a tudatos személyiséged vonatkozása domborodott ki, de most, hogy a kreativitásod kiéled sokkal jobban mint eddig, ezért a Napod kifejeződése aránytalanul eltolódik az felé a személyiség megjelenítése kárára. Ezért más területek előtérbe kerülhetnek a személyiséged kifejezésében.


VAGY: tegyük fel, hogy a Napod a 4. házban van a horoszkópodban, és eddig otthon a szüleiddel éltél (azaz a 4. ház életterülete volt a hangsúlyos). A Nap az Oroszlán uralkodó bolygója, ezért ha az a 4. ház élethelyzetében élő ember számára hangsúlyosabbá teszi az Oroszlán vonásokat. De amikor elhagyod a szülői házat, vagy nem hagyod el, de sokkal hangsúlyosabbá válik egy másik életterület pl. munka (6. ház), vagy párkapcsolat (7. ház), vagy továbbtanulás (9. ház), és ezen most már hangsúlyosabb életterület házában ott van a Hold, akkor az a Rák vonásokat emelheti ki, mivel a Hold a Rák uralkodó bolygója.


Most durván leegyszerűsítve írtam le a dolgot, és csak néhány példát írtam arról, hogy miért változhat a személyiséged a számtalan lehetőség közül.


Ha csak olyan asztrológiát ismersz, ahol csak a csillagjegyeket jellemzik, vagy azok alapján készítenek előrejelzéseket, akkor eddig teljesen tévedésben éltél az asztrológiával kapcsolatban.


Nem vagyok asztrológus, és ennél többet nem tudok neked mondani.

2019. szept. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!