Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Valaki lenne szíves helyre tenni?

Valaki lenne szíves helyre tenni?

Figyelt kérdés

Horoszkóp


Alapvetően szkeptikus voltam. Elvből legyintettem erre a népbutító,általános emberi jellemvonásokra építő éteri hü***re. Viszont elkezdtem utána járni a dolgoknak/olvasgatni a témában annak érdekében, hogy megyőzzem a magam igazáról a környezetemet is, ahogy ők is próbáltak engem az ellenkezőjéről... Hát, benéztem. Azt vettem észre, hogy tényleg kimondottan csak olyan emberek álltak közel hozzám, akik a horoszkóp szerint klappolnak az enyémmel. Betudtam véletlennek. Ahogy azt is, hogy teljesen magamra ismertem a sajat jellemzésemben (többet olvastam végig úgy, hogy nem tudtam, mely jegyekhez tartoznak. Sajnos rátrafáltam)


A konkrét kérésem az volna, hogy ha tudtok, kérlek küldjetek, tudományosan megalapozott ,főként a pszichológián alapuló cikket/rovatot, ami megmagyarázza, hogy hogyan és miért mentek el nálam is otthonról. Olyan is megfelel, ami konkrétam a horoszkópot célozza.Sajnos én csak eredménytelenül keresgéltem eddig.

Köszönöm!



2019. okt. 21. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Arra keress rá, hogy megerősítési torzítás.
2019. okt. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Nincs semmi tudományos alapja a horoszkópnak. Régen jól tudtad ez egy népbutítás aminek semmi hitelessége nincs. Tudod miért találtad meg hogy mi jellemez téged? mert általános igazságokat írnak le ami szinte mindenkire igaz. Ne változz idiótává van belőle épp elég :D
2019. okt. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

tölts ki pszichológiai teszteket is Mbti, cpi és hasonlítsd össze, nálam itt voltak csúszások.

A csillagászat elvileg egy személyiség képletet ábrázol, szóval személyiség tesztekkel lehet szűrni a "hitelességét".

de az elsőnek meggyőző válasza volt.

2019. okt. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Természetesen van valamilyen alapja a horoszkópnak, de közel sem annyi, mint amennyit az emberek belemagyaráznak. Mindennek van alapja, ami létezik, különben nem létezne. Véletlenek nincsenek.
2019. okt. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"mindennek van alapja ami létezik"

Belegondoltál hogy ez mennyire nem igaz? Tegyük fel én most hírtelen kitalálom hogy léteznek zsiráffejű kacsák, ember lábakkal és polip csápokkal. Ennek szerinted van alapja csak azért mert én elképzeltem? A horoszkóp ugyan ez a téma. Persze azt hogy ki mikor születik be lehet sorolni egy jegybe (pl én decemberben születtem ezért nyilas vagyok). De ez ennél semmivel sem több és ennek semmi jelentősége nincs. Azért mert bolond emberek kitalálják hogy "amikor születtél ha így meg úgy állt a hold meg stb. akkor ilyen meg olyan tulajdonságaid vannak" attól még ez nem valós és nincsen semmilyen alapja sem

2019. okt. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

Az asztrológiának sokkal mélyebb és ősibb gyökerei vannak, mint a gondolatnak, amit az előbb kitaláltál.

Az idő mindent próbára tesz, így a te gondolatod holnapig se fog élni ellenben az asztrológiával, ami 1000 év múlva is létező dolog lesz, ha csak az emberiség nem írtja ki magát addig.

Egyébként te nem a valódi asztrológiára, mint tudományra gondolsz, hanem arra az elferdített hülyeségre, amivel tele van az internet.

Mivel az Univerzum EGY egész és egységes rendszer, így minden mindennel összefügg. Az asztrológia ezeket az összefüggéseket vizsgálja a kozmosz szintjén.

2019. okt. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!